PDA

View Full Version : لایفری

kahkeshane2012
سه شنبه 19 دی 1391, 21:31 عصر
سلام دوستان. من یه سوال راجع به نسخه jdk دارم.
ممکنه که موقعه نصب لایفری به نسخه jdk گیر بده؟؟؟
اگر که جوابش مثبت شما چه نسخه ای رو بیشنهاد میکنید؟؟؟

maktoom
چهارشنبه 20 دی 1391, 00:39 صبح
سلام.
از 1.6 استفاده کنید.

kahkeshane2012
چهارشنبه 20 دی 1391, 13:33 عصر
بس چرا جواب نمیده خسته ام کرد :(

maktoom
پنج شنبه 21 دی 1391, 03:56 صبح
به داکیومنی داخل سایت لایفری مراجعه کنید. توی بخش نصبش تضیحات رو کامل داده.
در ضمن لایفری دردسر زیاد داره و حوصله زیادی می خواد.
گفتم که خودتون رو آماده کنید.
موفق باشید./

kahkeshane2012
پنج شنبه 21 دی 1391, 12:56 عصر
میدونم که دردسره زیادی داره :(
من الان بیشتر از سه ماه که دنبال نصبشم ... ولی هنوز موفق نشدم :(
ینی توی ویندوز سرور تونستم که آباچی تامکت رو نصب کنم اما نمیدونم چرا لایفری تامکت رو نمیزاره که نصب کنم؛ وقتی هم توی آباچی user&pass رو وارد میکنم قبول نمیکنه :(

maktoom
جمعه 22 دی 1391, 04:32 صبح
از نسخه نصبی تامکت استفاده نکن. بذار هر پروژه یه تامکت جدا با پورت جدا داشته باشه. ترجیحا.

kahkeshane2012
جمعه 22 دی 1391, 11:49 صبح
سلام. مرسی از همراهیتون. امکانش هست که بیشتر توضیح بدین راجعه به (از نسخه نصبی تامکت استفاده نکن.) اصلن نصب نشده تا برسه به پروژه و پورت و....

maktoom
شنبه 23 دی 1391, 19:42 عصر
کار اصلی ای که تامکت واس لایفری انجام میده بالا آوردن سورس و اس دی کا هستش. یعنی اون فایلای .war و ... باید زیر تامکت باشن تا شما وتی مرورگروتون لایفری رو بتونید ببینید و ازش استفاده کنید.
جدا پیشنهد می کنم اگه جایی سراغ دارید که لایفری رو ازونجا یاد بگیرید برید از بیس یادش بگیرید. الان این نکته خیلی داره.
از بالا آوردن تام کت تا استفاده از هوک و اکستنشن. چه فایلایی رو هربار باید کی و چه موقع پاک کنید تا تداخل پیش نیاد. و .... اینقدر نکته ریز هست که واسه هرکدومش ممکنه بارها ناامید بشید.
فقط یک راه داره.
اگه جدا میخواید با لایفری کار کنید وقت بذارید داکیومنتاش رو ریز به ریز از ادیمن گاید تا یوز گاید تا لایفری این اکشن وووو ... رو کامل بخونید.
کلا یه ماه وقت می خواد.
امتحان کنید.

kahkeshane2012
دوشنبه 25 دی 1391, 13:18 عصر
احساس میکنم به جنگ با لایفری رفتم برام شده مثل یه غول که باید باید شاخش رو بشکنم خیلی داره اذیتم میکنم :(
ولی باید همه ی مشکلاتش رو برطرف کنم یه pdf جامع شما سراغ ندارید انگلیسی هم باشه مهم نیست فقط میخام که خوب باشه:(
شهری که ما زندگی میکنیم کلاس برا لایفرینداره؛ مهم نیست میخام که خودم یاد بگیرمش میدونم که خیلی سخته؛ از نصبش مشخصه؛ ولی باید راهش بندازم باید.... خواهش میکنم اگه کسی در زمینه لایفری اطلاعاتی داره دریغ نکنه:(
من خودم بعد از اینکه یاد بگیرمش حتما یه داکیومنت جامع تهیه میکنم و اینجا میزارم.

kahkeshane2012
دوشنبه 25 دی 1391, 17:11 عصر
ببخشید یه سوال دیگه هم دارم؛ من احساس میکنم که بخاطر ورژن jdk هستش که نصب نمیشه و من jdk1.6.0_20 را هم دانلود کردم ولی setup نداره یه سری فایل مثل bin,demo,incude,jre,lib,sample... توش داره که نمیدونم باهاشون چه کار کنم :گریه:
توی ویندوز سرور قسمت program file/Java/jdk رفتم هر چی بود copy&past کردم دیگه آباچی هم بالا نمیاد؛ خاستم مثلا replace بشه روی ورژن قبلی :گریه:

maktoom
پنج شنبه 28 دی 1391, 23:11 عصر
سلام
گفتم که... از داکیومنت های داخل خود سایت لایفری استفاده کنید.
کلا دنبال کلاسش نباشید. سه چهار تا کتاب توی سایتش هست و همچنین با یه جستجو می تونید پیدا کنید.
کتاب ها هم بعضیاشون اومدن مطالب داکیومنای خود سایت لایفری رو نوشتن. چنتا هم هستن که خیلی خوب پورتلت نویسی رو یاد دادن.
فقط نکته ای که هست لایفری ممکنه با یه ساب ورژن تنظیماتش کلا تغییر کنه و شما رو به دردسر بندازه. پس یه نسخه ثابت مثلا 6.1 رو بگیرید مطالعه کنید. یاد بگیریدش.
کلا لایفری مثه نرم افزارای روی سیستمتون نیست. قرار نیست هر موقع خواستین آپدیت کنید به نسخه بالاتر!
واسه این ساختنش که چند سالی روی یه سرور سازمانی خوب کار کنه. واسه آپدیتش قطعا بدونین باید قبلش کلی داکیومنت و دستورالعمل رو خونده باشید تا بتونید مهاجرت خوبی از یه نسخه به حتی به یه ساب ورژن بالاتر داشته باشید.
اگه برنامه نویسیش رو می خواید یاد بگیرید، برید چنتا پی دی اف بگیرید فقط فصلای پیشرفته یا برنامه نویسیش رو بخونید.
اما یه بار دیگه هم عرض کردم. لایفری رو واسه این که یاد بگیرد باید از منطق مجوزدهی، نقش ها و سلسله مراتب انجمن ها و سازمانها و مکانها و گروه ها و تیم ها سر در بیارید.
از اینکه یه پورتلت واقعا چه مصرفی توی لایفری داره. و اینکه چرا اصلا، تاکید می کنم، اصلا قرار نیست توی سورس کدش دست ببرید سر در بیارید.
اینکه پس چطور براش پورتلت می نویسن اگه توی سورسش دست نمی برن معماییه که با خوندن پی دی اف ها و داکیومنتاش باید خودتون ازش سر در بیارید.
راهنمایی: همه چیز از SDK شروع میشه.
موفق باشید./

kahkeshane2012
شنبه 30 دی 1391, 12:27 عصر
سلام. بعد از مدت تونستم نصبش کنم :)
امیدوارم که بتونم چیزی یاد بگیرم. یک دنیا ممنون از راهنماهاتون.