PDA

View Full Version : راهنمایی برای طراحی سیستم حقوق و دستمزد

vjp
پنج شنبه 13 بهمن 1384, 10:00 صبح
سلام
با عرض ادب و احترام به دوستان:
من طراحی یک سیستم حقوق و دستمزد را آغاز کرده ام از آنجا که در ابتدای کار قرار دارم خواستم از دوستان خواهش کنم چنانچه سایتی در زمینه تحلیل سیستم های مالی(منظورم طراحی جدواها) سراغ دارند به من معرفی کنند تا آشنایی بیشتری نسبت به سیستم حقوق و دستمزد پیدا کنم تا به طراحی جدولها که اساس کار هر سیستم بانک اطلاعاتی است کمک کند باتشکر.

ehsan_ansaripoor
پنج شنبه 20 بهمن 1384, 14:30 عصر
دوست عزیز بنده سایت خاصی سراغ ندارم فقط سعی می کنم در چند بند در مورد سیستم حقوق و دستمزد توضیح بدم امیدوارم کمک کننده باشه:

دوست عزیز در سیستم حقوق و دستمزد اولین کاری که باید صورت گیرد معرفی پرسنل به سیستم است که مهمترین پرامترهای آن به صورت زیر است:
1) نام و نام خانوادگی
2) شماره شناسنامه
3) تاریخ تولد
4) تاریخ استخدام
5) نوع استخدام
6) پایه حقوق
7) مجرد یا متاهل
و ...

در سیستم حقوق و دستمزد در واقع شما با یکسری متغییرها و یکسری ثابت ها روبرو هستید که به صورت زیر عرض می کنم:

در سیستم حقوق و دستمزد یکسری از موارد ثابت هستند مثل:
1) حقوق کارکنان
2) پاداش سالانه
3) عیدی
4) حق اولاد
5) حق خوار و بار
و ...

در سیستم حقوق و دستمزد یکسری از موارد متغییر هستند مثل:
1) اضافه کاری
2) نوبت کاری
3) پاداش ماهانه
4) حق ماموریت
5) پورسانت
و ...

نکته: هر یک از موارد ثابت و پارامتری می تواند جز ثابت و متغییرها نیز باشند.

تذکر: معمولا سیستم های حقوق و دستمزد دارای کارت ورود و خروج کارکنان می باشد که خود این مقوله یک بحث جدا است.

معمولا در سیستم حقوق و دستمزد یک سند حسابداری نیز اضافه می کنند که تغییرات را به صورت دستی نیز اعمال نمایند.

vjp
سه شنبه 25 بهمن 1384, 13:24 عصر
سلام
از توجه شما و توضیحاتی که ارائه دادید تشکر میکنم

helia_sanii
یک شنبه 29 اردیبهشت 1387, 13:51 عصر
سلام
من تحقیقی راجع به سیستم پرداخت حقوق و دستمزد در ایران دارم و برای این کار به یک الگوریتم یا پرسش نامه نیاز دارم که بتونم به اعضای یک شرکت بدم و نتایج اون استفاده کنم.
اگر کسی بنونه در این زمینه به من کمک کنه خیلی ممنون میشم.:لبخندساده:

mahak006
دوشنبه 18 شهریور 1387, 02:14 صبح
به غیر از حرف های دیگر دوستان ، شما میتونید دو سیستم محاصبه گر برای افراد استخدامی و قراردادی ، قرار دهید.همچنین میتوانید یک سیستم محاصبه گر برای تصویه حساب با کارمند قرار دهید.

Esikhoob
دوشنبه 18 شهریور 1387, 19:05 عصر
با سلام

آیا برنامه opensource در مورد حقوق و دستمزد وجود دارد؟
ما عشق برنامه نویسی هستیم و از حساب مسابها سر در نمیآوریم ، آیا طرح UML ی وجود ندارد ؟

با تشکر

anahitanaragh
سه شنبه 26 شهریور 1387, 16:26 عصر
سلام یک نمونه از روی همین سایت دیدم میشه uml اون را برام درست کنید و بدین ممنون میشم.

hamedwhadi
چهارشنبه 11 دی 1387, 19:59 عصر
باسلام
ازآنجائیکه امروزه خیلی ازشرکتها نرم افزارهای متنوع وخوبی رادرزمینه حقوق ودستمزدطراحی وارائه کرده اند بهتراست مطالعه ای دراین زمینه داشته وچنانچه نیازهای شما برآورده نشد به فکرجمع آوری اطلاعات باشید
حامد

moshi_jonn
سه شنبه 24 دی 1387, 14:34 عصر
این رو که نمیشه دانلود کرد انگار فایلش خرابه

anahitanaragh
سه شنبه 24 دی 1387, 17:52 عصر
سلام ، من دوباره این کار را کردم یعنی دانلود کردم اگه میشه روی آن عمل UML را انجام بده.