PDA

View Full Version : مشکل در اضافه کردن فیلد آدرس در دیتابیس

پیام حیاتی
چهارشنبه 20 دی 1391, 15:46 عصر
سلام
این فرم من هست :
98117
بعد از وارد کردن اطلاعات اگر فیلد آدرس یک کلمه باشه مشکلی ندارم اما اگر آدرس بیشتر از یک کلمه بشه با خطا مواجه میشم،در دیتابیس هم مقدار فیلد آدرس رو روی nchar 350 گذاشتم.
کدها :

qlConnection con1 = new SqlConnection("Integrated Security=TRUE;Initial Catalog=PBook");
con1.Open();
String strQuery = String.Format("INSERT INTO TPBook VALUES ('{0}','{1}','{2}','{3}')", textBox1.Text, textBox2.Text, textBox3.Text, textBox4.Text);

SqlCommand com1 = new SqlCommand(strQuery, con1);

com1.ExecuteNonQuery();
con1.Close();
load_database();

reza_Nazem
چهارشنبه 20 دی 1391, 19:38 عصر
درود
این خطا در مورد وارد شدن دیتا تکراری در ستون کلید جدولت است.کلید جدولت کدام فیلده ؟ دارای کلید تکراری می زنی

پیام حیاتی
چهارشنبه 20 دی 1391, 21:33 عصر
کلید جدول نام خانوادگی هست.

programerinfonet
چهارشنبه 20 دی 1391, 21:41 عصر
درسته دیگه نام خانوادگیت هم که داری تکراری وارد می کنی
بعدشم دوست عزیز حدالامکان سعی کن فیلد دارای کلید اصلیت از نوع عددی باشه به عنوان مثال id

پیام حیاتی
چهارشنبه 20 دی 1391, 22:00 عصر
ممنونم ، مشکل برطرف شد.

پیام حیاتی
پنج شنبه 21 دی 1391, 23:49 عصر
دوستان من کلید اصلی رو بر روی نام خانوادگی تنظیم کردم و یه دکمه جستجو در فرم قرار دادم ، کدهای دکمه جستجوی من :

SqlConnection con1 = new SqlConnection("Integrated Security=TRUE;Initial Catalog=PBook");
con1.Open();
SqlDataAdapter da1 = new SqlDataAdapter("SELECT * FROM TPBook WHERE نام خانوادگی='" + textBox2.Text + "'", con1);
DataSet ds1 = new DataSet();
da1.Fill(ds1, "TEMP");
if (this.BindingContext[ds1, "TEMP"].Count > 0)
{
dataGridView1.DataSource = ds1;
dataGridView1.DataMember = "TEMP";
}
else
{
MessageBox.Show("دانشجويي با اين شماره يافت نشد");
}
con1.Close();
اما با واردن کردن نام خانوادگی شخص و انتخاب کلید جستجو با خطای تصویر روبرو میشم؟

Saber_Fatholahi
جمعه 22 دی 1391, 00:18 صبح
دوست عزیز اولا سعی کنین نام فیلد ها تون فارسی نذارین
دوما وقتی نام های چند کلمه ای برای فیلد انتخاب می کنین در زمان عملیات حتما اونهارو توی [] بگذارید مثلا برای کار شما بنویسید [نام خانوادگی]