PDA

View Full Version : سوال: کاهش یک واحدی موجودی انبار با هر بار فروش از همون کالا

faramarzi_mh
چهارشنبه 20 دی 1391, 19:28 عصر
دوستان :

دو تا جدول دارم: یکی خرید و دومی فروش، که تو فرم های جداگانه ای استفاده میشن، توی جدول خرید تعداد کالا رو 12 ثبت میکنم.

بعد تو جدول فروش میخوام با هربار فروش اون کالا از تعدادش کالا یک واحد کم بشه که تو آمار موجودی سیستم درست نشون بده.

یعنی با هر بار insert توی جدول فروش،
یک واحد از تعداد موجودی، که توی جدول جداگانه ای هست کم بشه

لطفا کمکم کنید

mousa1992
چهارشنبه 20 دی 1391, 21:54 عصر
میتونی کارتو فقط با نوشتن یک کوئری انجام بدی _ نمونه کوئری زیر رو ببین

"update products set count=count-1 where ..... " به همین راحتی :بامزه: من اینجا Count رو تعداد جنس مورد نظر در نظر گرفتم _ ینی همون فیلدی که تعداد رو ذخیره میکنه

موفق باشی

faramarzi_mh
چهارشنبه 20 دی 1391, 22:29 عصر
ممنون خیلی به درد خورد

اما یه مشکل کوچولو پیش اومد

اینکه با این کد از همه ستونه تعداد، یک واحد کم میکنه. که درستش اینه که از تعداد همون کالای فروخته شده یه واحد کم بشه

programerinfonet
چهارشنبه 20 دی 1391, 22:35 عصر
خوب دوست عزیز شما آخر دستور بالا یک where اضافه کن دیگه به این شکل
where kala_ID=ID

mousa1992
چهارشنبه 20 دی 1391, 22:47 عصر
همونطور که دوستمونprogramerinfonet (http://barnamenevis.org/member.php?173652-programerinfonet) فرمودند باید ی شرط بذاری
تو کوئری هم که نوشتم دستور where گذاشتم ولی خب بقیش ... داشت :لبخند:
موفق باشی

faramarzi_mh
پنج شنبه 21 دی 1391, 17:43 عصر
با تشکر از mousa1992 بله کمی عجله کردم کد شما درست بود ممنون.

از programerinfonet عزیز هم تشکر میکنم

zarrinnegar
پنج شنبه 21 دی 1391, 20:15 عصر
این راه هایی که دوستان ارائه دادن خوبه ولی هم درست نیست و هم موقع بروز رسانی و حذف هم باید نوشته بشه
راه درست تر و منطقی تر اینه که توی sql باید روی اون جدول فاکتور فروش Trigger نوشته بشه و خود sql این کار رو انجام بده و توی کد نویسی این کار انجام نشه
توی این حالت اگه کسی از توی sql هم عددی رو کم و زیاد کنه و یا با برنامه دیگه ای هم تعداد کم و زیاد بشه اون وقت موجودی درست تنظیم میشه

hosseinonline
یک شنبه 07 دی 1393, 09:38 صبح
سلام دوستان
ی تریگر میخوام بنویسم وقتی در جدول فروش یه کالا ثبت میشه در جدول موجودی تعداد موجودی کالا کم بشه
لطفا کمک کنید

ghasem110deh
یک شنبه 07 دی 1393, 13:40 عصر
با تشکر از mousa1992 بله کمی عجله کردم کد شما درست بود ممنون.

از programerinfonet عزیز هم تشکر میکنم

سلام
کدی که استفاده کردین رو میزارین ...

با توضیح

ghasem110deh
چهارشنبه 10 دی 1393, 23:42 عصر
اگه موجودی کالا صفر شد ، چطور چک کنم که دیگه فاکتور ثبت نشه ؟
و چطور چند تا کوئری رو بهم وصل کنم ؟
(یعنی همونطور که با فروش کالا از موجودی انبار کم شد ، مبلغ فاکتور به موجودی نقدی اضفه بشه) ...
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
بعد اینجوری که با یه کلیک (روی دکمه ثبت فاکتور) چندتا کوئری انجام میده برنامه هنگ نمیکنه ؟
چطور میشه این چیزیا از توی sql اعمال کرد ؟