PDA

View Full Version : راهنمایی درباره طراحی جداول SQL سایت

Nafas_pce72
چهارشنبه 20 دی 1391, 19:51 عصر
سلام دوستان من در حال طراحی 1 انجمن مثل اینجا هستم ولی در مقیاس خیلی کوچیکتر و در حد 1 پروژه دانشجویی
دقیقا مثل اینجا کاربرا باید بتونن عضو شن و لوگین کنن و تاپیک بدن، فایل آپلود و دانلود کنن و ... (کارایی شبیه به این سایت)
در واقع یه انجمن تبادل اطلاعاتی مثل اینجا هست که پروژه درس وب هست.

در ضمن مثل همه سایتای دیگه بخش مدیریت هم داره.

حالا من موندم که برا این سایت چه جدولایی تو SQL طراحی کنم:ناراحت:

خودم این جدولا رو در نظر گرفتم ولی فک میکنم که خیلی ناقصه

جدول ها:
1- جدول کاربران ( فیلدها: 1-کد کاربر 2-نام کاربر 3- پسورد 4- ایمیل 5-تاریخ تولد)
2- جدول پست (فیلدها: 1-کد پست 2- عنوان 3- بدنه 4- زمان ایجاد 5- کد کاربر)
3- جدول کامنت (فیلدها: 1-کد کامنت 2-بدنه 3- زمان ایجاد 4- کد پست 5- کد کاربر)
4- جدول پیغام ها( برای اینکه کاربرا بتونن به همدیگه پیغام بدن) ( فیلدها: 1- کد پیغام 2- بدنه 3- زمان ایجاد 4- کد فرستنده 5- کد گیرنده)
5- جدول دوستان ( 1- کد دوستان 2- کد کاربر 3- approved( اگه True باشه ینی درخواست دوستی رو قبول کرده) 4- Bolcked( اگه True باشه ینی درخواست دوستی رو قبول نکرده)

و نمیدونم برا مدیر هم باید جدول جداگونه در نظر بگیرم یا نه و یا برای لینکایی که دارم باید جدول بذارم؟؟؟ و ...

دوستان اگه کسی چیزی به ذهنش میرسه که من باید اضافه یا کم کنه لطفا بهم بگه، خیلی نیاز دارم:گریه: کارم کلی لنگ مونده!!!:ناراحت::گریه:

morteza_mokhtari
چهارشنبه 20 دی 1391, 22:25 عصر
سلام دوست عزیز تویه سایت prozhe.com یک انجمن آماده هستش که فکر کنم آقای فتح اللهی اون رو نوشتنید خیلی عالی هستش.من خودم از همون دارم استفاده میکنم فقد شخصی سازیش کردم.تمام چیز هایی که شما میخواهید تویه اون سایت تعریف و نوشته شده اگه دوست دارید میتونید از همون استفاده بکنید یا اینکه الگو برداری کنید من که خودم واقعا لذت بردم دست نویسنده اش درد نکنه خدا خیرش بده.

Nafas_pce72
چهارشنبه 20 دی 1391, 23:01 عصر
ممنون از راهنماییتون، میشه آدرس لینکشو قرار بدین؟؟؟ یا اگه خودتون دارین اگه زحمتی نیس قرارش بدین؟؟؟ چون تو این سایت اینقد پروژه و مقاله و سورس زیاده که فقط 2 روز وقت برا سرچ کردنش میبره:ناراحت:

morteza_mokhtari
چهارشنبه 20 دی 1391, 23:10 عصر
http://www.prozhe.com/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%98%D9%87-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D9%88%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%A8%D8%A7-asp