PDA

View Full Version : سوال: سوئچ به نسخه های جدید دلفی

soft-c
چهارشنبه 20 دی 1391, 22:52 عصر
سلام
یک سری پروژه با دلفی 7 دارم که می خواهم به ورژن جدید سوئچ کنم . به نظر شما از لحاظ سازگاری کدها(
syntax)و همچنین از لحاظ وجود کامپوننت کدام ورژن بهتر است ؟
xe یا xe3

حمید محمودی
پنج شنبه 21 دی 1391, 00:16 صبح
سلام،
خیلی ها به دلایل مختلف (مثل نداشتن وقت کافی، نبودن حسش! یا هزینه هایی که ممکنه در بر داشته باشه و ... ) مایل نیستن این سوئیچ به نسخه جدید رو انجام بدهند؛ معمولا نسخه های قدیمی تر از لحاظ کامپوننت شاید شانس بهتری برای سازگاری داشته باشن؛ ممکنه شما از کامپوننت هایی استفاده کرده باشین که برای نسخه جدید آپدیت نشده باشه و شایدم آپدیت شده باشه! سوال شما خیلی کلی به نظر میرسه؛ به هر حال پیشنهاد من، XE3 هست؛ چون نسخه جدید دلفی هست و به طبع امکانات بیشتری رو در اختیار شما قرار میده....

HAMRAHSOFT.IR
پنج شنبه 21 دی 1391, 15:26 عصر
امکان داره لینک دانلودنسخ جدید بزارید

mohsen24000
پنج شنبه 21 دی 1391, 15:47 عصر
امکان داره لینک دانلودنسخ جدید بزارید
http://barnamenevis.org/showthread.php?318489-معرفی-نسخه-های-لایت-دلفی (http://barnamenevis.org/showthread.php?318489-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D9%86%D8%B3%D8%AE%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%84%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%AF%D9%84%D9%81%DB%8C)
http://barnamenevis.org/showthread.php?366436-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%D9%88%D9%86%D9%86%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%BA%DB%8C%D8%B1-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86&p=1673037&viewfull=1#post1673037

soft-c
شنبه 23 دی 1391, 09:48 صبح
سلام،
خیلی ها به دلایل مختلف (مثل نداشتن وقت کافی، نبودن حسش! یا هزینه هایی که ممکنه در بر داشته باشه و ... ) مایل نیستن این سوئیچ به نسخه جدید رو انجام بدهند؛ معمولا نسخه های قدیمی تر از لحاظ کامپوننت شاید شانس بهتری برای سازگاری داشته باشن؛ ممکنه شما از کامپوننت هایی استفاده کرده باشین که برای نسخه جدید آپدیت نشده باشه و شایدم آپدیت شده باشه! سوال شما خیلی کلی به نظر میرسه؛ به هر حال پیشنهاد من، XE3 هست؛ چون نسخه جدید دلفی هست و به طبع امکانات بیشتری رو در اختیار شما قرار میده....
ببینید مثلا من در دلفی 7 از یک یونیت استفاده می کردم که هنگامی که در دلفی xe3 بازش گردم به خیلی از کدها ایراد می گرفت و این یعنی اینکه یک سری قواعد در دلفی ورژن جدید نسبت به ورژن قدیم حذف شده و ... .
حالا یک بحث بحث کامپوننت هست که شما توضیح دادید ولی بحث های سازگاری قواعد مهم هست که ممکن است هنگام انتقال برنامه به ورژن جدید به علت این ناسازگاری ممکن است دچار یکسری باگ های منطقی بشه که در خروجی تاثیر گذار باشه .

حمید محمودی
شنبه 23 دی 1391, 15:58 عصر
این مسئله به دو دلیل هست؛ اول اینکه، توی ورژن جدید سعی میشه تاحد ممکن راحتی در کدنویسی و/یا طراحی برای برنامه نویس حاصل بشه؛ و دلیل دوم هم این هست که بعضی از دستورات، کلا منسوخ شده اند! و برای همین شما وقتی میخواید از دلفی 7 بیاید روی دلفی XE3 ممکنه کدهاتون دچار اختلال بشه؛ به هر حال این سوئیچ یک ریسک هست هم از لحاظ منطقی و هم از لحاظ فنی. ولی باید روش کد نویسی که در دلفی 7 داشتید رو کمی با نسخه جدید از هم سوا کنید؛ چون خیلی از کارها الان در نسخه جدید با کدنویسی راحتر و بهتر (چه از لحاظ بصری و چه از لحاظ منطقی شاید) انجام میشه که در گذشته باید واسه همون کار، خودتون رو درگیر کدهایی میکردید که دردسر ساز میشد. اما به جای اینکه شما نگران این باشید که بین XE و XE3 کدوم رو انتخاب کنید که بعد آیا با اون سوئیچ روی اون ورژن چه باگ هایی بوجود میاد یا چه تغییراتی نیاز هست، به نظرم برید روی XE3 و بعد به دنبال راه حل برای رفع اون باگ (ها) یا تغییر بخش(هایی) از کدتون باشید که دچار مشکل شده اند.