PDA

View Full Version : راهنمایی در مورد ساخت کتاب الکترونیکی

vbkaar
چهارشنبه 20 دی 1391, 23:31 عصر
سلام دوستان. به نظرتون چه راهی برای ساخت کتاب الکترونیکی مناسب هست. آیا این منطقی هست که مطالب کتاب رو در یک پایگاه داده ذخیره کنم و در اکتیویتی , مثلا در یک TextView نمایش بدیم؟ آیا راه اصولی تری برای این کار نیست؟ البته مطالب آنقدر زیاد نیست. در ضمن من میخواستم امکاناتی مثل گالری عکس هم در نرم افزار قرار بدم. با این حساب چه راهی رو برای نمایش مطالب پیشنهاد میکنید؟ ممنون.

hamid_hr
پنج شنبه 21 دی 1391, 08:44 صبح
سلام
من بودم از فايل استفاده ميكردم
چون فقط كتاب هستش و اطلاعات خيلي تغييرات نداره بهتره از فايل استفاده كني.

farhadfery
پنج شنبه 21 دی 1391, 15:56 عصر
سلام
من بودم از فايل استفاده ميكردم
چون فقط كتاب هستش و اطلاعات خيلي تغييرات نداره بهتره از فايل استفاده كني.
تا چند صفحه را شما اینکار را می کردید؟

hamid_hr
پنج شنبه 21 دی 1391, 16:13 عصر
چون ارسال فايل و كار با فايل راحتتره به شرط اينكه تغييرات زيادي تو كتابا نخواد در برنامه ايجاد كنه هر قدر باشه اينكارو ميكردم

sajadpm
پنج شنبه 21 دی 1391, 19:54 عصر
حمید آقا منظورتون از فایل , فایل txt هستش آیا ؟ الان بیشتر نرم افزار هایی که ساخته میشه از پایگاه داده استفاده می کنند یا فایل ؟

Nevercom
پنج شنبه 21 دی 1391, 21:13 عصر
این بیشتر بستگی به شرایط خودتون و نوع کارتون داره.
مثلاً من برای پروژه ای که شروعش کردم (و البته متن هاش خیلی زیاد نبود) همه ی نوشته ها رو در فایل strings.xml وارد کردم که برای دسترسی کافیه یه رفرنس بهش بدیم
اما همین کار رو من در فرصت مناسب که بخام توسعه ش بدم با دیتابیس پیاده سازی میکنم، چون هم توسعه پذیر تر هست و هم اینکه برای کارهای بعدیم میتونم از کلاس هایی که نوشتم (مثلاً برای همون دیتابیس) استفاده کنم و در زمانم صرفه جویی میشه. چون کارم رو بیشتر برای نمایش به گروهی که باهاشون کار میکردم ساختم از این روش سریعتر استفاده کردم.

شما هم همینطور، اگر یه پروژه هست که نیازه زودتر ساخته بشه میتونید از فایل های متنی یا حتی همون فایل xml موجود استفاده کنید.
اما اگر وقت بیشتری دارید توصیه میکنم این پروژه رو به شکلی پیاده سازی کنید که مثلاً برای کتاب بعدب نیاز به کمترین تغییرات در همین پروژه ای که نوشتید باشه، و یا برای توسعه ش نیاز به کمترین تغییرات در ساختار کلی برنامه باشه.

در کل من با دیتابیس موافق ترم

vbkaar
جمعه 22 دی 1391, 01:18 صبح
متشکر از نظرات دوستان.
با این حساب استفاده از فایل میتونه بهتر باشه. چون تعداد صفحات کم هست.