PDA

View Full Version : گفتگو: قدرت ویژوال بیسیک در برابر هک و راه مقابله با آن ! ! !

abolfazl-z
جمعه 22 دی 1391, 09:27 صبح
سلام دوستان همکار :لبخند:

دوستان می خواهیم توی این تایپیک درباره "قدرت ویژوال بیسیک در برابر هک و راه مقابله با آن" صبحت کنیم.

اگر هر کسی مطلبی جالب درباره هک ویژوال بیسیک داره و یا نظری و ... بیان کند.

سوال خود بنده :متفکر:

اصلا ویژوال بیسیک قابل هک شدن است؟

برنامه هایی که با ویژوال می نویسیم تا چه حد امنیت دارند؟

آیا متغیر های که به حافظه می روند قابل هک شدن هستند ؟

راه های مقابله با هک ویژوال چیست ؟

SlowCode
جمعه 22 دی 1391, 11:38 صبح
سلام
بهتره برای این موارد از کلمه کرک استفاده کنین.
بله میشه.

برنامه هایی که با ویژوال می نویسیم تا چه حد امنیت دارند؟
بستگی داره به کد نویسیت، مثلا توی برنامت یه قسمت رجیستر گذاشتی و این کد رو نوشتی:
If text1.text=123 then
Msgbox "Registered"
Else
Msgbox "Not registered"
End if
خب شما اگه اینطوری بنویسی، وقتی برنامه Disassemble میشه همه چی رو میشه، یه شرط نشون میده مثلا ... JZ حالا کافیه شرط رو برعکس کنی یعنی JNZ
الان این برنامه شما کرک شد.
برنامه های کرک مثلا Ollydbg و Win32dsm همه رشته ها رو در میارن، پس کرکر اول میاد اون رشته ها رو نگاه میکنه و کلمه Registered رو پیدا میکنه بعد میره به کدش و ...
یه راهی که باعث میشه تا جوجه کرکر ها نتونن برنامت رو کرک کنن اینه که متن پیغام ها رو با یه ترفند دیگه نشون بدی، مثلا با Char حرف ها رو یکی یکی بنویسی. ولی اگه طرف کار بلد باشه هیچ کاری نمیتونی بکنی، فقط می تونی کارش رو سخت کنی.
یکی از کارهای مهم استفاده از پکر هست، اگه چندتا پکر رو با هم استفاده کنی کار واسه مبتدی ها سخت میشه.

mehran901
جمعه 22 دی 1391, 20:04 عصر
علاوه بر پکر ها ، پروتکتورها و آنتی ollydbg های موجود ی مورد جالبی که دیدم درمورد برنامه های ویبی :
برنامه VB anti crack هست که سال های پیش اون رو دیدم و سورس میگرفت و اینقدر رفرنس توش ایجاد میکرد و کد ها رو جابجا میکرد و کدگذاری انجام میداد که کار کرکر بدبخت به مراتب سخت میشد...! ( خودمیبار سعی کردم اگزه کد شده اونو کرک کنم ولی خیلی هوشمندانه و جالب عمل کرده بود و اینقدر وقت گیر میشد که بیخیال شدم رفت!)
البته روش های دیگه ای هم هست از اونجایی که فک کنم فایل های اجرایی در آغاز 42 بایت هدر داسشون دارای عبارت مشترک MZ بودن (دقیق یادم نمونده...!) میتونید برنامه اصلیتون رو که نوشتین تغییر پسوند بدین و این عبارت مشترک رو حذف کنین و با ی برنامه دیگه که برنامه اصلیتون رو ریسورس داره این عبارت رو موقع اجرابهش اضافه کنین ... این خودش میشه ی نوع پوشش محافظ واسه برنامتون ... که میتونید تا حدی روش حساب کنین..! البته اون فایل ریسورس می تونه قبلا پک هم شده باشه ! البته روش های کلیشه ای و خلاق زیادی وجود داره ....

m.4.r.m
جمعه 22 دی 1391, 21:26 عصر
بار ها و بارها سر این بحث تکراری همه بحث کردن شما فقط کار کرکر را سخت می کنی بعدش هیچ کاری نمی تونی بکنی میاکروسافت ویندوز که دیگه از همه شاختره ویندوزش این همه کرک داره آفیس کرک داره و .... پس همه چی کرک میشه . همین

حمید محمودی
شنبه 23 دی 1391, 02:40 صبح
پیشنهاد میکنم در این جور مسائل، مباحث مربوط به Crack رو بخونید و تا حد اشنایی اولیه باهاشون اشنا بشید حداقل؛ اینطوری نحوه دید شما نسبت به برنامه ای که میخواید بنویسید فرق خواهد کرد با زمانی که نسبت به اون مسئله اشراف [اولیه] نداشتید. چون همونطوری که دوستان دیگه هم گفتند، شما فقط میتونید کار کرکر رو سخت تر کنید.

warrior_hamed
دوشنبه 25 دی 1391, 11:43 صبح
با سلام
دوست گرامی بهتون بگم که اینطوری نیستش که شما فقط کار کرکر رو سخت کنی که البته نرم افزار هایی هستند که همهی متغیر هارو میکشن بیرون ولی اگه یه الگوریتم توپ بزاری واسه همه ی کد های برنامه همه چیز ردیفه و عمرا کرک بشه و خدمتتون بگم که البته کرک کردنش شاید وقت بگیره
البته دوستان که فرمودند مایکروسافت کرک میشه و فلان کرک کردن فقط محصور به کرک کردن فایل اجرایی نیست و مثلا یه نرم افزار وقتی خریداری میشه یه فایل رو تو یه جای ایجاد میکنه و نرم افزار های مدیریت هارد هستند که کوچکترین تغییرات فایل رو زیر نظر دارن و مثلا یهو کورل دراو 15 لو میره اینطوریه
یا مثلا یه جا یه نرم افزار با رمز و کد و ... رجیستر میشه که اونم یه رابطه داره و یه الگوریتم که هردفعه یه کد بهت بده !
کلا دنیای هک و کرک خیلی پیچیده هست و هر کاری که بکنی هر نرم افزار و هر سیستم امنیتی یه جاش میلنگه !