PDA

View Full Version : نظر سنجی راجع به استفاده از دو قسمت مختلف اس کیو ال

damanpak
جمعه 22 دی 1391, 11:23 صبح
دوستان من قبلا این تاپیک رو بصورت سوال مطرح کردم اما به نتیجه مطلوبی نرسیدم
به نظر شما بهتره واسه فراخوانی اطلاعات از View ها استفاده کنیم یا Sp ها؟
باتوجه به اینکه تعداد هردو ممکنه زیاد هم باشه

محمد سلیم آبادی
شنبه 23 دی 1391, 10:13 صبح
به نظر شما بهتره واسه فراخوانی اطلاعات از View ها استفاده کنیم یا Sp ها؟
دقیقا منظورتون از فراخوانی اطلاعات چیه؟
آخه ببینید این دو ماهیت کاملا متفاوتی دارن، view ها بر خلاف SP ها قابل بکارگیری در کوئری هستند، view نمیتونه پارامتر ورودی داشته باشه، داخل بدنه view نمیشه چیزی غیر از select یا CTE قرار داد...
لطفا مساله رو بیشتر باز کنید تا بشه گزینه مناسب رو انخاب نمود.

damanpak
شنبه 23 دی 1391, 11:49 صبح
سلام ممنون از توجه شما دوسا عزیز
منظورم یعنی اینکه دقیقا همون سورس View رو توی یک Sp قرار بدیم و به جای صدا زدن View بیایم Sp رو صدا بزنیم

baktash.n81@gmail.com
یک شنبه 24 دی 1391, 17:53 عصر
سلام دوست عزیز

اگه ترجیح می دین که هیچ Query ی رو از سمت برنامه به بانک نفرستید یعنی حتی یه دستور Select پس همه واکشی ها رو با SP انجام بدین ... و اگه از Join چند جدول در Sp های مختلف استفاده می کنید ازشون یه view بسازید و تو SP ها از اون view استفاده کنید.
در نهایت با تمام روشها به نتیجه می رسید اما مهمترین چیز اینهکه برنامه یه دست باشه ... و انتخاب و ترکیب روشهای مختلف دست خط شما تو برنامه نویسی رو مشخص می کنه ...

حمیدرضاصادقیان
یک شنبه 24 دی 1391, 22:36 عصر
سلام.
این قیاس شما کاملا اشتباهه و هیچ جوری نمیشه باهم مقایسه کرد.
همونطور که اقای سلیم ابادی نیز فرمودن هرکدوم قابلیتها و کارهایی های خاص خود را دارند و برای جایگاههای مختلف میشه ازشون استفاده کرد.
شما روی View قابلیت Index گذاری رو دارید و میتونید نتیجه مورد نظر رو فیلتر کنید.ولی در SP قابلیت استفاده از SP رو ندارید.
در View میتونید نتیجه مورد نظر رو با جداول و توابع مختلف Join کنید و یک نتیجه جدید بدست بیارید ولی در SP نمیتونید.
برعکس در SP میتونید پارامتر ارسال کنید ولی در View نمیتونید.
مثلا در SP میتونید تغییرات روی ساختار جداول اعمال کنید ولی در SP نمیتونید.
پس بهتره هدفتون رو مشخص کنید و دقیقا ببینید چی میخواهید.
درسته یک کار رو هردوی اینها انجام میدن ، شما میتونید به این دو تابع رو نیز اضافه کنید.
فکر کنم الان انتخابهاتون سخت تر شد.درسته؟؟

damanpak
دوشنبه 25 دی 1391, 21:27 عصر
آخه من توی بانک اطلاعاتیم از view زیاد استفاده میکنم و یکی از دوستان گفت به جای view ا ز sp استفاده کن واسه همین میخواستم بدونم عملکرد کدوم بهتره

حمیدرضاصادقیان
دوشنبه 25 دی 1391, 22:27 عصر
اصلا این حرف از اساس غلطه.
حالا شما برید بهش بگید که چرا از SP استفاده کنم نظرت در مورد اینکه از UDF ها استفاده کنم چیه؟؟

damanpak
شنبه 30 دی 1391, 17:42 عصر
ممنون از همه عزیزان بابت راهنماییاشون،پس من بازم به همون شیوه قدیمی به کارم ادامه میدم
اگه امکانش هست یه سری هم به این لینک (http://barnamenevis.org/showthread.php?378235-%D9%BE%DB%8C%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DB%8C%DA%A9-%D8%A2%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-linq) بزنید،خیلی وقته منتظر راهنمایی اما...

oliya24
دوشنبه 02 بهمن 1391, 17:06 عصر
ببین دوست من به نظر من هرکدوم کارایی خودشون رو داره هیچ وقت دو چیز شبیه هم با یک کارایی نیست همونطور که اقای صادقیان گفتند شما میتوانید رو ی ویو ها ایندکس بگذارید
ولی پروسیجر رو نه