PDA

View Full Version : خرید اینترنتی کارت شارژ (خرید اینترنی)

alireza323
جمعه 22 دی 1391, 15:14 عصر
سلام

دوستان من میخوام یه برنامه بنویسم، که تو این برنامه کاربر بتونه کارت شارژهای مختلف رو بخره. برای این کار خب باید بعد از اینکه کاربر نوع کارت شارژ درخواستی رو انتخاب کرد، برنامه به سایت بانک وصل بشه و کاربر اطلاعات رو وارد کنه و در نهایت کد به کاربر داده بشه.
برای اینکه بتونم از برنامه به سایت پرداخت بانک وصل بشم و بعد از خرید کارت شارژ، اطلاعات رو تو برنامه به کاربر نشون بدم، باید چیکار کنم؟
حالا اینجا، میتونه هم خرید کارت شارژ باشه، هم خرید اقلام دیگه، کلا منظورم خرید انترنتی هست.
دوستان ممنون میشم کمکم کنید :)

farhadfery
جمعه 22 دی 1391, 23:52 عصر
مستقیما از گوشی به بانک متصل شدن را نمی دونم مثل سایت این امکان را می ده یا نه.
به نظر من چون کاربر این احتمال را ممکن بده که رمزش توسط برنامه برداشته بشه در استفاده از این برنامه احتیاط کنه. فرض کنید نسخه های جعلی از برنامه شما پخش یشه. بانک برای اون تدبیری کرده؟

------------
برای شارژ ه می تونید از سایت های واسته استفاده کنید. کاربر هدایت بشه به اون سایت. به ازای هر ارسال کاربر به اون سایت واسته هم به شما سهمی داده بشه.

alireza323
یک شنبه 24 دی 1391, 11:07 صبح
مستقیما از گوشی به بانک متصل شدن را نمی دونم مثل سایت این امکان را می ده یا نه.
به نظر من چون کاربر این احتمال را ممکن بده که رمزش توسط برنامه برداشته بشه در استفاده از این برنامه احتیاط کنه. فرض کنید نسخه های جعلی از برنامه شما پخش یشه. بانک برای اون تدبیری کرده؟

------------
برای شارژ ه می تونید از سایت های واسته استفاده کنید. کاربر هدایت بشه به اون سایت. به ازای هر ارسال کاربر به اون سایت واسته هم به شما سهمی داده بشه.

در واقع منظور بنده هم همین هست، اینکه کاربر بعد از اینکه نوع شارژ رو انتخاب کرد، برنامه کاربر رو به سایت بانک هدایت کنه و اونجا اطلاعاتشو وارد کنه، و بعد از اینکه کا تمام شد، ما اطلاعات رو از سایت بانک بخونیم، و کد شارژ رو مجددا تو برنامه به کاربر نشون بدیم.
در واقع من میخوام به سایت بانک وصل شم، و خروجیشو تو برنامه خودم نشون بدم

hamid_hr
یک شنبه 24 دی 1391, 12:21 عصر
سلام

فك كنم برا وصل شدن به بانك اطلاعاتي بانكها بايد باهاشون قرارداد ببندي تا اجازه بدن استفاده كني
خودشون پروتكل استفادشو بهت ميدن

farhadfery
یک شنبه 24 دی 1391, 12:29 عصر
سلام

فك كنم برا وصل شدن به بانك اطلاعاتي بانكها بايد باهاشون قرارداد ببندي تا اجازه بدن استفاده كني
خودشون پروتكل استفادشو بهت ميدن
من که ایمیل زدم بهشون جواب ندادند.! تو بانک هم ندیدم برای اتصال موبایل چیزی باشه.
فکر کنم انتخاب کالا و سبد خرید و .. همه از طریق سایت باشه. فقط سایت باید مناسب با نشخه موبایل نوشته بشه. jqery mobile هم بسیار مفید

Nevercom
یک شنبه 24 دی 1391, 20:47 عصر
همین فروش شارژ رو مثال میزنم. شما مقدار زیادی کد شارژ خرید میکنید و بعد از هر تراکنش یکی رو به کاربر نشون میدید، شما که قصد ندارید دیتابیس حاوی این کدشارژ ها رو تو یه برنامه ی اندرویدی بزارید ؟

به هرعنوان شما نیاز به یه سایت سرویس دهنده دارید. که کاربر از سایت به بانک هدایت بشه و بعد از اون به سایت برگرده و کد شارژ نمایش داده بشه. و درواقع کدها رو سرور امن باشه.
شما میتونید کدنویسی سایت رو به شکلی انجام بدید که اطلاعات رو به برنامه ی شما بفرسته و خودش نمایش نده، اما بنظرم فقط پیچیده کردن کار هست.

ضمن اینکه کاربر ها تو هر صفحه ای هم اطلاعات بانکی شون رو وارد نمیکنن، من اگر باشم اطلاعاتم رو تو برنامه ای که سایت رو تو یه WebView هم نمایش میده وارد نمیکنم. به این هم توجه کنید.

farhadfery
یک شنبه 24 دی 1391, 22:09 عصر
همانطور که عرض کردم به نظر من طراحی سایت بگونه ای باشه ای که در اندروید و کلا دستگاههای موبایل به خوبی دیده بشه. با jqeury mobile اینکار می شه کرد. و شخص به سایت مراجعه کنه. عملیات تراکنش هم از طریق سایت باشه و کدرهگیری در برنامه اندروید ذخیر بشه و یکسری امکانات دیگه.

alireza323
سه شنبه 26 دی 1391, 22:12 عصر
همین فروش شارژ رو مثال میزنم. شما مقدار زیادی کد شارژ خرید میکنید و بعد از هر تراکنش یکی رو به کاربر نشون میدید، شما که قصد ندارید دیتابیس حاوی این کدشارژ ها رو تو یه برنامه ی اندرویدی بزارید ؟

به هرعنوان شما نیاز به یه سایت سرویس دهنده دارید. که کاربر از سایت به بانک هدایت بشه و بعد از اون به سایت برگرده و کد شارژ نمایش داده بشه. و درواقع کدها رو سرور امن باشه.
شما میتونید کدنویسی سایت رو به شکلی انجام بدید که اطلاعات رو به برنامه ی شما بفرسته و خودش نمایش نده، اما بنظرم فقط پیچیده کردن کار هست.

ضمن اینکه کاربر ها تو هر صفحه ای هم اطلاعات بانکی شون رو وارد نمیکنن، من اگر باشم اطلاعاتم رو تو برنامه ای که سایت رو تو یه WebView هم نمایش میده وارد نمیکنم. به این هم توجه کنید.

بله، در واقع میخوام یه برنامه بنویسم که کاربر رو به سایت بانک هدایت کنه و از اونجا کارت شارژ رو بخره، البته خرید کارت شارژ یک مثال بود، منظور من همون خرید اینترنتی هست.

ممنون از پاسختون