PDA

View Full Version : سوال: چه CMS ای برای ایجاد یک سایت پرتال با محتوای زیاد مناسب هست؟

weblox
جمعه 22 دی 1391, 21:50 عصر
سلام دوستان

من قصد دارم یک سایت پرتال که در مورد آموزش هست ایجاد کنم.این سایت قرار هست چند بخش داشته باشه مثلا بخش آموزش درسی که شامل مقطع های مختلف میشه و خوب درس های هر مقطع بصورت جداگانه و....

در کل قرار هست پروژه سنگینی باشه از نظر محتوا.

بنظر دوستان از Cms های موجود (اوپن سورس ) کدام یک جوابگویی چنین پرتالی است؟

پیشاپیش از راهنمای دوستان تشکر می کنم.

pani.khoram
جمعه 22 دی 1391, 22:21 عصر
سلام
دوست عزیز ، بیشتر سیستم های مدیریت محتوا امروزی واقعا بهینه شده اند و با این توضیح شما خیلی سخت است پاسخگویی ،
حالا اگر سایتی دارید که هم از لحاظ محتوا و هم از لحاظ کاربر ، سنگین است پیشنهاد می کنم از سیستم مدیریت محتوایی استفاده کنید که قابلیت کش کردن به صفحات HTML رو داشته باشه که بار از دیتابیس شما جدا بشه و سرور هر چند ثانیه یک بار نخوابه

اگر پول خیلی زیاد دارید و بازدید بالا است و اطلاعات خیلی زیاد و به روز رسانی خیلی سریع و به اصطلاح یک سیستم خیلی به روز دارید برو سراغ سیستم های مدیریت محتوایی که با جاوا نوشته شده که قابلیت LOAD BALANCE رو حتما داشته باشد

خیلی موارد دیگه ای هم هست ولی در کل واقعیت اینه که سیستم های مدیریت محتوا امروزه واقعا خوب و قوی شده اند .
در کل من خودم پیشنهادم ، لایفری جاوا یا دروپال است .
اگر ریز تر هم بگید دقیق تر می شه بحث کرد و به نتیجه رسید
موفق باشید

forestasphalt
شنبه 23 دی 1391, 11:35 صبح
من با جوملا و وردپرس کار کردم به نظرم همون طوری که دوست عزیزمون گفتن اکثرا cms ها واقعا بهینه و قوی هستن،کش کردن هم در این گونه سایت ها حرف اول میزنه(به نظرم کش کردن اطلاعات در جوملا قوی تر از وردپرسه)
اینگونه سایت ها باید زود تو موتورهای جستجو گر ایندکس بشن و سبکتر باشن که وردپرس قویتر از جوملا توی این زمینه هست
جوملا از نظر سئو قوی تر از وردپرس عمل میکنه وبهینه تر از وردپرسه وجوملا واقعا ادمین خیلی قوی داره و تقریبا cms کاملی هست که اکثر نیاز هاتو میتونی باهاشون برآورده کنی
در کل اگه نیازهات بیشتر از حد cms باشه واقعا بعدها برات دردسر ساز میشه و اضافه کردن امکانات بهشون واقعا سخت وزمانبر خواهد بود
موفق باشی

meisam3322
شنبه 23 دی 1391, 18:55 عصر
CMS هر چی که باشه ، باز هم دارای محدودیت خاص خودش هست. به نظر من حقیر ، دوره CMS رو خط بکشین و خودتون شروع به کد نویسی کنین. آخه پرتال با CMS ؟؟!!!!

meisam3322
شنبه 23 دی 1391, 18:58 عصر
البته من خیلی معذرت میخوام از اساتید که این حرفو میزنم ، CMS در دنیای طراحی و توسعه وب مثل خونه سازی با Lego میمونه ، مگر میشه با Lego ها خونه ساخت ؟؟؟ درخواست بنده اینه که CMS رو از ذهنتون بیرون کنین و برین دنبال فراگیری یه زبان برنامه نویسی در توسعه و طراحی وب.

weblox
شنبه 23 دی 1391, 21:06 عصر
سلام
دوست عزیز ، بیشتر سیستم های مدیریت محتوا امروزی واقعا بهینه شده اند و با این توضیح شما خیلی سخت است پاسخگویی ،
حالا اگر سایتی دارید که هم از لحاظ محتوا و هم از لحاظ کاربر ، سنگین است پیشنهاد می کنم از سیستم مدیریت محتوایی استفاده کنید که قابلیت کش کردن به صفحات HTML رو داشته باشه که بار از دیتابیس شما جدا بشه و سرور هر چند ثانیه یک بار نخوابه

اگر پول خیلی زیاد دارید و بازدید بالا است و اطلاعات خیلی زیاد و به روز رسانی خیلی سریع و به اصطلاح یک سیستم خیلی به روز دارید برو سراغ سیستم های مدیریت محتوایی که با جاوا نوشته شده که قابلیت LOAD BALANCE رو حتما داشته باشد

خیلی موارد دیگه ای هم هست ولی در کل واقعیت اینه که سیستم های مدیریت محتوا امروزه واقعا خوب و قوی شده اند .
در کل من خودم پیشنهادم ، لایفری جاوا یا دروپال است .
اگر ریز تر هم بگید دقیق تر می شه بحث کرد و به نتیجه رسید
موفق باشید

من با جوملا و وردپرس کار کردم به نظرم همون طوری که دوست عزیزمون گفتن اکثرا cms ها واقعا بهینه و قوی هستن،کش کردن هم در این گونه سایت ها حرف اول میزنه(به نظرم کش کردن اطلاعات در جوملا قوی تر از وردپرسه)
اینگونه سایت ها باید زود تو موتورهای جستجو گر ایندکس بشن و سبکتر باشن که وردپرس قویتر از جوملا توی این زمینه هست
جوملا از نظر سئو قوی تر از وردپرس عمل میکنه وبهینه تر از وردپرسه وجوملا واقعا ادمین خیلی قوی داره و تقریبا cms کاملی هست که اکثر نیاز هاتو میتونی باهاشون برآورده کنی
در کل اگه نیازهات بیشتر از حد cms باشه واقعا بعدها برات دردسر ساز میشه و اضافه کردن امکانات بهشون واقعا سخت وزمانبر خواهد بود
موفق باشی

ممنون از نظر شما.
بنظر من هم cms های موجود واقعا پیشرفت کردند و فکر می کنم پاسخ گوی نیاز من هستند. سایتی که قرار هست راه اندازی بشه تا حدودی شبیه به دانشنامه رشد هست البته فکر کنم به سایت تبیان نزدیکتر باشه. بنظر شما چه cms ای جوابگو خواهد بود. خودم بیشتر مایل به استفاده از ورد پرس و یا جوملا را دارم.
اما با توجه به گستردگی کار قصد دارم در صورت استفاده از وردپرس بخش های مختلف را جدا کنم و هر بخش را بر روی یک ساب دامین و یا یک پوشه مجزا و با یک وردپرس مجزا راه اندازی کنم.
نظر شما در مورد استفاده از چنین معماری چیست؟

weblox
شنبه 23 دی 1391, 21:09 عصر
CMS هر چی که باشه ، باز هم دارای محدودیت خاص خودش هست. به نظر من حقیر ، دوره CMS رو خط بکشین و خودتون شروع به کد نویسی کنین. آخه پرتال با CMS ؟؟!!!!

البته من خیلی معذرت میخوام از اساتید که این حرفو میزنم ، CMS در دنیای طراحی و توسعه وب مثل خونه سازی با Lego میمونه ، مگر میشه با Lego ها خونه ساخت ؟؟؟ درخواست بنده اینه که CMS رو از ذهنتون بیرون کنین و برین دنبال فراگیری یه زبان برنامه نویسی در توسعه و طراحی وب.

ممنون از شما

از نظر محدودیت فکر می کنم تا حدودی حق با شما است اما واقعا برنامه نویسی سیستمی که چنین توانایی های داشته باشه ( مثل جوملا و یا وردپرس) واقعا اختراع کردن دوباره چرخ فکر کنم باشه با این تفاوت که به خوبی آن ها هم نمیشه.
اگر امکانات این سیستم ها جوابگوی نیاز یک سایت باشند که در مورد سایت مورد نظر من فکر می کنم هستند نیاز به طراحی از پایه بنظر کار بی مورد است.
نظر شما چیست؟

weblox
جمعه 29 دی 1391, 20:43 عصر
دوستان نظری ندارید؟

رضا قربانی
شنبه 30 دی 1391, 22:51 عصر
ورد پرس استفاده کن

امید امرایی
یک شنبه 01 بهمن 1391, 18:46 عصر
در انتخاب یه سیستم مدیریت محتوا باید نکات بیشتری توجه داشته باشی دوست عزیز من
پیشنهاد می کنم این راهنما (http://amraei.com/article/10-%D9%81%D8%A7%DA%A9%D8%AA%D9%88%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D9%85%D8%AD%D8%AA%D9%88%D8%A7/) رو مطالعه کنید

aliakbariaa
شنبه 18 خرداد 1392, 21:47 عصر
من خودم با جوملا کار کردم خوبه و می تونید یه سایت خوب باهاش درست کنید.

moalla
یک شنبه 19 خرداد 1392, 01:07 صبح
توی این تالار توی چند تاپیک مفصل بحث کردم و اینجا دیگه تکرار نمیکنم فقط نتیجه رو خدمتتون عرض میکنم.
جوملا اشکالات اساسی داره و پیشنهاد میکنم دورش رو کامل خط بکشید
وردپرس خیلی عالیه اما خوب بخش زیادی رو باید خودتون کدنویسی کنید
برای کار شما دروپال رو پیشنهاد میکنم. امنیتش خیلی خوبه. سایتهای خیلی بیشتری رو میشه باهاش دراورد(در مقابل وردپرس که خیلی جاها رو خودتون باید کدنویسی کنید)
با آقا میثم هم کاملا مخالف هستم. مثالتون رو اینطوری مطرح میکنم: بی اعتنایی به پیشرفتهایی که توی سی ام اس ها شده و از نو نوشتن همه چیز مثل این میمونه که بگید میخوام آجرها و تیر آهنهای ساختمون رو هم خودم بسازم!
توی دنیای امروز نه نتها اجر بلکه با سیستمهای معماری جدید ساختمون چهارطبقه رو توی یه ماه تحویل میدن با استقامتی به مراتب بیشتر
استفاده از سی ام اس هم مشابه چنین چیزیه. وقتی شما میتونی تو زمان بسیار کمتر امنیت و قدرت به مراتب بیشتر رو داشته باشی چرا ازشون استفاده نکنی و بخوای همه چیز رو از اول بنویسی و زیر بار کلی باگ و تست و اینطور مسائل بری!! وقتی سیستم ثبت نام کاربری در cms ها هست چرا از اول بنویسی؟ وقتی میتونی خیلی چیزها رو با چند کلیک تعریف کنی چرا از اول بشینی و بنویسی؟