PDA

View Full Version : مبتدی: Validation برای DropDownList

aspismylove
شنبه 23 دی 1391, 12:34 عصر
سلام دوستان خسته نباشید

ببخشید من میخام یک Validation برای DropDownList ام بزارم بطوریکه مقداری که به کاربر نمایش میده بصورت پیشفرض "انتخاب کنید ..." هستش ، من میخام که اگه کاربر چیزی رو انتخاب نکرد و همون مقدار "انتخاب کنید ..." بود Validation بدون رفرش شدن صفحه بهش بگه که باید یکی رو انتخا کنی .

ممنون میشم راهنمایی کنید

saeed31641
شنبه 23 دی 1391, 12:47 عصر
به انتخاب کن یه مقدار SELECTED VALUE بده مثلا صفر.بعد تست که اگه SELECTED VALUE مساوی صفر بودپیغام نوشن بده که یکی رو ثبت کنه
توی اپدیت پنل بزار که صفحه رو رفرش نکنه

aspismylove
شنبه 23 دی 1391, 12:50 عصر
به انتخاب کن یه مقدار SELECTED VALUE بده مثلا صفر.بعد تست که اگه SELECTED VALUE مساوی صفر بودپیغام نوشن بده که یکی رو ثبت کنه

داداش گلم برنامه نویسی بلدم در این حد ، من نمیخام بره سمت سرور چک کنه ، میخام مثل Validation هایی که برای تکست باکس میزاری و کاربر از اون تکست باکس عبور کرد و خالی موند همونجا بهش یک پیام نشون میده ، میخام این کار و کنم ، مثل این سایت :

http://tkm.mcls.gov.ir/sabt/Moshakhasat_moteghazi_fardi.aspx

شما الان برید پایین و دکمه ذخیره رو بزنید ببینید به همه DropDownList ها بدون رفرش صفحه پیام میده .

ممنون میشم کسی بلده راهنمایی کنه :ناراحت:

mahdioo12194
شنبه 23 دی 1391, 13:05 عصر
با جاوا یه سرچ بزن پیدا می کنی

validation client side

aspismylove
شنبه 23 دی 1391, 18:58 عصر
سلام دوستان خسته نباشید

ببخشید من میخام یک Validation برای DropDownList ام بزارم بطوریکه مقداری که به کاربر نمایش میده بصورت پیشفرض "انتخاب کنید ..." هستش ، من میخام که اگه کاربر چیزی رو انتخاب نکرد و همون مقدار "انتخاب کنید ..." بود Validation بدون رفرش شدن صفحه بهش بگه که باید یکی رو انتخا کنی .

ممنون میشم راهنمایی کنید

دوستان خودم پیدا کردم ، شاید بدرد شما هم بخوره :

<div>
<asp:DropDownList ID="DropDownList1" runat="server" AppendDataBoundItems="True">
<asp:ListItem>--Select--</asp:ListItem>
<asp:ListItem>First Item</asp:ListItem>
<asp:ListItem>Second Item</asp:ListItem>
<asp:ListItem>Third Item</asp:ListItem>
</asp:DropDownList>

<asp:RequiredFieldValidator ID="RequiredFieldValidator1" runat="server" ControlToValidate="DropDownList1"
ErrorMessage="Value Required!" InitialValue="--Select--"></asp:RequiredFieldValidator>
<asp:Button ID="Button1" runat="server" Text="Button" />
</div>

موفق باشید :قلب: