PDA

View Full Version : سوال: سطح دسترسي زير منوها

babak_1a
یک شنبه 24 دی 1391, 10:24 صبح
با سلام خدمت دوستان برنامه نويس. من تو برنامم طبق نمونه هاي سايت سطح دسترسي براي كاربر تعريف كردم. توي فرم مي تونم باتون ها يا تكست باكس ها را براي هر كاربر فعال يا غير فعال كنم. ولي تو فرم شروع برنامه نمي تونم منو ها و زير منو ها را غير فعال كنم. اگه امكان داره راهنمايي بفرماييد.

babak_1a
دوشنبه 25 دی 1391, 09:09 صبح
كجاييد دوستان!!!!!!!!!!!.........................!! !!!!!!!!!!!!!!!!

Abbas Amiri
سه شنبه 26 دی 1391, 18:33 عصر
سلام

نمیدونم این کد بدردت میخوره یانه.

Me.Toolbar0.Enabled = False

babak_1a
چهارشنبه 27 دی 1391, 08:20 صبح
سلام. اين كد را قبلاً امتحان كرده بودم. كل تولبارو حذف مي كنه. من مي خوام با انتخاب هر كاربر (سطح دسترسي كاربران) بعضي از گزينه هاي منو يا زير منو غير فعال بشه. مثلاً وقتي كاربر 1 وارد سيستم شد، گزينه (چرتكه) و همچنين اطلاعات شركت (از زير منو مديريت) غير فعال بشه.

emami.sie
چهارشنبه 27 دی 1391, 11:25 صبح
سلام
راه حل: راهی که من خودم هم ازش استفاده می کنم اینه که پس از ورود کاربر به برنامه اطلاعات دسترسی یوزر وارد شده رو به فرم اصلیتون منتقل کنید (مثلا عدد سطح دسترسی رو به text0 منتقل کنید) ... بعد با یک دستور if ساده مجوز استفاده از قسمتهای مختلف رو بهش بدید یا ندید...
به عنوان مثال در دستور Select انتخاب منوها یا زیر منو ها بنویسید:
if me.text0 =1 then
دستور باز شدن فرم مورد نظر
Else
msgBox "با توجه به سطح دسترسی تعریف شده، شما مجوز استفاده از این قسمت را ندارید"
end if
موفق باشید
یا علی

babak_1a
چهارشنبه 27 دی 1391, 11:53 صبح
سلام آقاي امامي. با تشكر از حسن توجه شما. يعني نميشه هيچ كاري كرد كه منو يا زير منوها در فرم استارت غير فعال بشه؟

babak_1a
چهارشنبه 27 دی 1391, 12:54 عصر
آقاي امامي ميشه خواهش كنم نمونه اي كه گذاشتم را طبق فرموده اي كه عنوان كرديد اصلاح بفرماييد.

emami.sie
چهارشنبه 27 دی 1391, 13:22 عصر
سلام
نمونه رو ببینید...
موفق باشید
یا علی

babak_1a
چهارشنبه 27 دی 1391, 18:17 عصر
ممنون آقاي امامي.