PDA

View Full Version : سوال: asp.net جوملا

mazaher5723
یک شنبه 24 دی 1391, 11:59 صبح
دوستان و سااتید محترم سلام
1-ی سوال برام پیش اومده اینه که من سی شارپ کار کردم بهتره asp.net یاد بگیرم یا جوملا چرا؟
سوال دوم اینه ی کتاب برا کار با asp.net برام معرفی کنیید ممنون میشم

mazaher5723
یک شنبه 24 دی 1391, 23:19 عصر
یعنی یکی از اساتید نمیتونه جواب مارو بده؟؟؟؟؟؟؟؟/

mazaher5723
دوشنبه 25 دی 1391, 11:44 صبح
چقد قسمت asp.net بیحالن به این سوال ساده جواب نمیدن حالا اگه توقسمت سی شارپ بود به چند دقیقه طول نمی کشید.
واقعا متاسفم یهتون

Milad537
دوشنبه 25 دی 1391, 12:17 عصر
دوست عزیز asp.net یا جوملا یا هر چیز دیگه تقریبا با توجه به نیاز صورت می گیره خوب کسانیکه برنامه نویسی سی شارپ میدونن asp.net کارمیکنن کسانیکه وقت نوشتن برنامه رو ندارن جوملا یا کلا cms کار میکنن:متفکر:

پیام حیاتی
یک شنبه 15 اردیبهشت 1392, 10:57 صبح
دوستان و سااتید محترم سلام
1-ی سوال برام پیش اومده اینه که من سی شارپ کار کردم بهتره asp.net یاد بگیرم یا جوملا چرا؟
سوال دوم اینه ی کتاب برا کار با asp.net برام معرفی کنیید ممنون میشم

سلام
چندین سال هست با جوملا کار طراحی انجام میدم از نظر من بزرگترین و قویترین CMS موجود رایگان می باشد.
1.جوملا بر پایه PHP هست مطمئنا" برای حرفه ای شدن باید PHP هم در کنارش فرا بگیرید،اکثر سایت های امروزی با CMS ها نوشته می شوند میشه گفت دوران طراحی از صفر تمام شده هست!شما اگر تسلط بر زبان CMS مربوطه داشته باشید میتونید با توجه به OPenSource بودن تغییرات مورد نظرتون رو اعمال کنید.
یادگیری جوملا و خود زبان PHP به مراتب ساده تر از ASP.NET خواهد بود،اما بازار کار در ایران همواره متمایل به ابزارها و محصولات مایکروسافت پیش میره ، حقوق و مزایای ASP.NET و همچنین استخدام معمولا" بیشتر از اسکریپت نویس PHP می باشد.
اینکه کدام زبان رو انتخاب کنیم تصمیم خودتون خواهد بود.
2.
http://barnamenevis.org/showthread.php?17533-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%DB%8C%DA%A9-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%AE%D9%88%D8%A8-%D8%A8%D8%B1%D8%A7-ASP.net&highlight=%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8+ASP.NET
در کل کتاب زبان فارسی خوب برای ASP.NET وجود نداره!

tree1371
یک شنبه 15 اردیبهشت 1392, 12:37 عصر
ببین جوملا عالیه شکی درونش نیست و asp.net هم عالیه بازم شکی درش نیست . اما خوب php یک زبان اسکریپت و تفسیری هست asp.net تکنولوژی . هزینه نگهداری و راه اندازی php کم تر هست چون اوپن سورس و مال asp زیاد چون اصولا ماکروسافت واسه همه چیز پول می گیره . ولی خوب معمولا سایت های سنگین رو با Asp می نویسن چون بهتره .

ئلی واقعا نمیشه گفت کدوم . چون هر کدوم جای خودش بهرته دوتاش رو یاد بگیری مثل من .

ahmad156
یک شنبه 15 اردیبهشت 1392, 13:04 عصر
ولی خوب معمولا سایت های سنگین رو با Asp می نویسن چون بهتره .:متفکر:!!!!!!!!!!!

***BiDaK***
یک شنبه 15 اردیبهشت 1392, 13:16 عصر
جالبه هرکی با هرچی کار کرده ازون تعریف میکنه اون یکی دیگرو رد میکنه:قهقهه:
asp.net رو یاد بگیرم یا جوملا اصلا سوال درستی نیست:متفکر:
بستگی به خودت داره چه حرفه ای رو دوس داری.دوس داری خودت همه چیزو تولید کنیو بسازی یا دوس داری فقط یه پازلو بچینی:لبخند:
مطمئنا برنامه نویس انعطافش بیشتره.
بعدشم کی میگه php آسونتراز asp.net هست:متفکر:

tree1371
یک شنبه 15 اردیبهشت 1392, 13:28 عصر
:متفکر:!!!!!!!!!!!

عجب باز من و شما توی یک بحث همراه شدیم . الان دلیلش رو می خواید دیگه ؟

دلیلش توی دسترسی و مدیریت پایگاه داده هست چون همه ما داریم از sql استفاده می کنیم و اوراکل در کار نیست توی Asp.net این مدیریت بهتر و صحیح تر صورت می گیره .

اما خوب امنیت لینوکس و php بیشتر هست و هزینه نگهداریشون به شدن کمتر.

البته اینم بگم از اینکه بحث می کنم و اهل بحث هستید واقعا خوشحالم.:لبخند:

ahmad156
یک شنبه 15 اردیبهشت 1392, 18:04 عصر
دلیلش توی دسترسی و مدیریت پایگاه داده هست چون همه ما داریم از sql استفاده می کنیم و اوراکل در کار نیست توی Asp.net این مدیریت بهتر و صحیح تر صورت می گیره .
چه ربطی به sql و oracle داره خوبی یا بدی php؟

اما خوب امنیت لینوکس و php بیشتر هست و هزینه نگهداریشون به شدن کمتر.
حالا ما نفهمیدیم امنیت لینوکس و php بهتره و هزینه نگهداریشون کمتره پس چرا طبق گفته خودتون سایت های بزرگ رو با asp.net مینویسن.
من هم اهل بحثم:لبخند:.خواهشا منبع معتبر رو کنین نه همین جور بگین این بهتره اون بدتره!:لبخندساده:

tree1371
یک شنبه 15 اردیبهشت 1392, 23:28 عصر
عزیزمی چشم مستنداتم می دم

http://programmers.stackexchange.com/questions/65414/when-to-use-php-or-asp-net

شما خودتون استادید دیگه چرا این سوالای سخت سخت رو از من می پرسید . لینوکس به دلیل اوپن سورس بودن اصولا واسش شل یا تخریبی تعریف نشده

php و asp.net هر دوشون قدرتمند هستند مثلا نمیشه گفت اینکارو با Asp میشه کرد اما با php نمیشه اما خوب Asp امکاناتی رو فراهم کرده که باعث میشه فشار کمتری به دیتابیس بیاد البته اگر برنامه نویس محرترم رعایت کنه و دقت کنه. البته در بحث ارتباط با سیستم عامل ها asp به دلایل مختلف قدرتمند تر هست منظورم اپلیکیشن های متصل به وب که رو پلتفرمهای مختلف موجود هست که البته اگر اشتباه نکنم شرکتی به اسم zend چندسال پیش وارد شد و یک مسیری رو واسه php باز کرد اما خوب یاد گیری اونم خودش داستانی هست . شما وقتی با vb یا C# کد می زنید حتی C++ می تونی به راحتی با همونا واسه ویندوز مک و غیره کد بزنی که البته واسه مک و اندروید باید از منو استفاده کنی اگر بخوای از C# استفاده کنی که اون نرم افزار کامپایلرش هنوز متاسفانه ( واسه ما ایرانی ها ) کرک نشده و باید قانونیشو بخری که یادم هست 1 سال پیش با دلار اون موقع 5 ملیونی میشد هر کدوم .:لبخند:

ahmad156
دوشنبه 16 اردیبهشت 1392, 08:25 صبح
عزیزمی چشم مستنداتم می دم
دوست عزیز چشمتون بی بلا

http://programmers.stackexchange.com...php-or-asp-net (http://programmers.stackexchange.com/questions/65414/when-to-use-php-or-asp-net)
دوست عزیز منبع معتبر به این نمیگن که شما یه عنوان رو جستجو کنین بعد هر سایتی که در موردش بحث شده بگین منبع معتبر.

چرا این سوالای سخت سخت رو از من می پرسید
اینجا بحث علمی هست.پس حرفی که میزنین باید براش دلیل علمی بیارین

اما خوب Asp امکاناتی رو فراهم کرده که باعث میشه فشار کمتری به دیتابیس بیاد
میشه بگین چه امکاناتی؟

البته در بحث ارتباط با سیستم عامل ها asp به دلایل مختلف قدرتمند تر هست
اتفاقا یکی از مشکلات asp.net همین هست، که مشکل اجرا در بعضی سیستم عامل ها مثل linux داره که پروژه Mono رو برای حلش راه انداختن.برعکس php که میشه حتی با IIS اون رو اجرا کرد!

شما وقتی با vb یا C#‎‎‎‎ کد می زنید حتی C++‎‎‎‎ می تونی به راحتی با همونا واسه ویندوز مک و غیره کد بزنی که البته واسه مک و اندروید باید از منو استفاده کنی اگر بخوای از C#‎‎‎‎ استفاده کنی که اون نرم افزار کامپایلرش هنوز متاسفانه ( واسه ما ایرانی ها ) کرک نشده و باید قانونیشو بخری که یادم هست 1 سال پیش با دلار اون موقع 5 ملیونی میشد هر کدوم
:متفکر::متفکر::متفکر:!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!