PDA

View Full Version : چند سوال یک مبتدی درباره C, C++

samdoft
یک شنبه 24 دی 1391, 17:55 عصر
سلام
من چندتا سوال دارم اگه جواب بدید ممنون میشم (اگه سوالام خیلی مبتدیه و اشتباه ببخشید:خجالت:)

1.در همه کتابهای اموزشی گفته شده که زبان سی پلاس پلاس تکامل یافته سی است که در ان شی گرایی اضافه شده است
حال اگر سی زبان شی گرایی نیست پس چرا ما از فایلهای هدر(شبیه سی پلاس پلاس) استفاده می کنیم؟
ایا ما نیز می توانیم در سی فایل هدر بسازیم؟
2.من تو اینترنت یه فیلم اموزشی پیدا کردم که مال استاد کیارش بازرگان هستش که در اوایل سی رو اموزش می ده و بعد در قسمت های اخرش سی پلاس پلاس رو درس می ده !!
اما برای اموزش سی از فایل سرایند <iostream> و توابع cin , cout استفاده می کنه اما من یه جایی خوندم که توی سی نمیشه از توابع سی پلاس پلاس استفاده کرد
پس جریان چیه؟؟؟

#target
یک شنبه 24 دی 1391, 18:19 عصر
هدر فایل هم ی فایل شامل کد هست٫ مثل فایلی که خودت داری مینویسی توش٫ میتونه هم سی باشه هم سی پلاس پلاس (و یا چیز دیگه ..)

در مورد سوال دوم بله اونها مال سی پلاس پلاس هستند (کلاس هستند) و کاربردی در سی ندارن . حالا اینکه چرا اونجا گفته شاید فقط برا ورودی خروجی راحت گفته.

samdoft
یک شنبه 24 دی 1391, 18:27 عصر
خیلی ممنون از جوابت
ایا تو سی میشه فایلهای هدری نوشت که از شی گرایی استفاده کرد؟؟؟

خب ایا اموزش سی با توابع سی پلاس پلاس روش استانداردیه ؟؟؟

و چند سوال دیگه :

چرا تو ویژوال سی پ پ مایکروسافت تابع main() به شکل tmain() نوشته میشه؟؟

و

فرق کامپایلر gcc و mingw چیست؟؟

با سپاس فراوان...

#target
یک شنبه 24 دی 1391, 18:33 عصر
سوال اول خیر .
سوال دوم اگه سی باشه غلطه اون روش .

Tmain سمبل هست مشخص کننده اینکه رشته ها یونیکد باشه .

Mingw نسخه کوچک شده کامپایلر gcc هست که برای ویندوز ساخته شده

samdoft
یک شنبه 24 دی 1391, 18:39 عصر
ممنون چند سوال دیگه: :لبخند:

فرق کلاس با هدر چیست؟

ایا اگر در ویژوال سی پ پ win32 console برنامه نوشت در سایر سیستم ها بدون پیشنیاز اجرا می شن یا به visual c++ 2005 یا .netframwork نیاز دارند؟؟

:بوس:

mahak006
یک شنبه 24 دی 1391, 18:44 عصر
خیلی ممنون از جوابت
ایا تو سی میشه فایلهای هدری نوشت که از شی گرایی استفاده کرد؟؟؟

خب ایا اموزش سی با توابع سی پلاس پلاس روش استانداردیه ؟؟؟

نهایت کار سی تو زمینه ی ساختمان ها بهره گیری از struct هست که باهاش می شه مثلا لیست های پیوندی رو پیاده سازی کرد .
اون دقیقا مثل این می تونه باشه که بیای زبان مثلا c# رو با توابع Visual Basic یاد بگیری . درسته در برخی موارد شباهت دارن . اما نمیشه پیاده سازی رو انجام داد و عملا بی استفادس

#target
یک شنبه 24 دی 1391, 18:44 عصر
هدر یک فایل سورس هست . میتونی برای تقییم کردن کدات از هدا ها استفاده کنی مثلا تعریف توابع تو یک فایل و کد کامل تو فایل دیگه . یا مثلا یک هدر بسازی که داخلش یک سری توابعمورد نیازت رو قرار بدی و ....
کلاس در برنامه نویسی شی گرا استفاده میشه . در اینترنت در مورد شی گرایی جستجو کن مطلب هست ..

کدهای کامپایل شده نیاز به چیزی ندارن .
البته نیاز به سی پ پ ران تایم وجود داره که در تنظیمات کامپایلر میتونی اونو بصورت استاتیک لینک کنی تا فایل اجرایی مستقل بشه

samdoft
یک شنبه 24 دی 1391, 18:48 عصر
C++‎ Builder ایا یک کامپایلر هست یا ide ???

مجددا ممنون.

#target
یک شنبه 24 دی 1391, 19:05 عصر
ide هست . البته کامپایلر مخصوص خودشه داره

samdoft
یک شنبه 24 دی 1391, 19:07 عصر
بهترین کامپایلر کدومه؟

ممنون

#target
یک شنبه 24 دی 1391, 19:11 عصر
کامپایلر خود مایکروسافت . و ویژوال سی

samdoft
یک شنبه 24 دی 1391, 19:14 عصر
کامپایلر خود مایکروسافت ؟ کدوم منظورتونه؟؟؟

#target
یک شنبه 24 دی 1391, 19:17 عصر
همین که همراه ویژوال استودیو هست منظورم

samdoft
یک شنبه 24 دی 1391, 19:19 عصر
سپاس از اینکه وقت گذاشتید و جوابمو دادید.