PDA

View Full Version : فرم هم شفاف و هم فرم فرزند

FreeMagic
دوشنبه 25 دی 1391, 13:40 عصر
من تونستم یه فرم رو به حالت کاملا شفاف در بیارم طوری که محتویات زیرش کاملا معلوم هست
ولی وقتی در یه فرم دیگه این رو به عنوان فرم فرزند فراخوانی میکنم دیگه قابلیت شفاف بودن و شیشه ای رو نداره و محتویات زیرش رو نشون نمیده
چه طور میتونم کاری بکنم که فرمم هم شفاف باشه و هم به عنوان فرم فرزند در فرم والد قرار بگیره؟

programerinfonet
دوشنبه 25 دی 1391, 16:17 عصر
دوست عزیز شما اولأ بگو که فرمت رو از چه طریقی شفاف کردی و همچنین چه طوری فراخوانی کردی
آیا از خاصیت چایلد و پرنت هم استفاده کردی

FreeMagic
دوشنبه 25 دی 1391, 18:39 عصر
این قطعه کدی بود که برای تولید فرم فرزند استفاده کردم
Form2 frm2 = new Form2();
frm2.MdiParent = this;
frm2.Show();
و برای شفاف کردن فرم فرزند هم trancparencykey و backcolor رو یه رنگ میکنم و بعد یه label با backcolor مثل اونا قرار میدم اونوقت فرم شفاف میشه (اون طوری که میخوام)
وقتی همین فرم شفاف رو توی فرم والد با قطعه کد اولی وارد میکنم دیگه شفاف نیست
حالا چی کارش کنم که مثل اولی شفاف باشه؟

mousa1992
دوشنبه 25 دی 1391, 18:46 عصر
در حالتی که به عنوان فرم فرزند قرار میگیره نمیشه شفافش کرد _ مگه اینکه با wpf فرمای مورد نظرتون رو بسازید
موفق باشی

FreeMagic
دوشنبه 25 دی 1391, 18:55 عصر
در حالتی که به عنوان فرم فرزند قرار میگیره نمیشه شفافش کرد _ مگه اینکه با wpf فرمای مورد نظرتون رو بسازید
موفق باشی
راستش من تازگی این wpf رو دیدم. اصلا نمیدونم چی هست:متعجب:
من تا حالا تحت وب برنامه نویسی کردم و هیچ مشکلی نداشتم ولی اصلا این رو نمیدونم چی کنم
ممنون میشم اگه کسی میدونه چه طور مشکلم برطرف میشه کد یا نحوه کار رو برام پیدا بکنه:بوس:
آخه فرصت زیادی برای تحویل پروژه ندارم و بقیه کارای پروژم مونده روی زمین تا این مشکل برطرف بشه که چند روزه دارم باهاش کلنجار میرم:گریه:

khokhan
دوشنبه 25 دی 1391, 21:53 عصر
راستش من تازگی این wpf رو دیدم. اصلا نمیدونم چی هست:متعجب:
من تا حالا تحت وب برنامه نویسی کردم و هیچ مشکلی نداشتم ولی اصلا این رو نمیدونم چی کنم
ممنون میشم اگه کسی میدونه چه طور مشکلم برطرف میشه کد یا نحوه کار رو برام پیدا بکنه:بوس:
آخه فرصت زیادی برای تحویل پروژه ندارم و بقیه کارای پروژم مونده روی زمین تا این مشکل برطرف بشه که چند روزه دارم باهاش کلنجار میرم:گریه:

بله اینطوریاست :لبخند:

FreeMagic
دوشنبه 25 دی 1391, 23:57 عصر
بله اینطوریاست :لبخند:
چه طوریاست؟ :متفکر:
ماشالا به این فروم. اگه پست ندی تاپیک میره 3 صفحه بعد:لبخند:
دوستان کسی نمیدونه چه طوری فرم شفاف و فرزند رو با هم داشته باشم؟

khokhan
سه شنبه 26 دی 1391, 15:46 عصر
چه طوریاست؟ :متفکر:
ماشالا به این فروم. اگه پست ندی تاپیک میره 3 صفحه بعد:لبخند:
دوستان کسی نمیدونه چه طوری فرم شفاف و فرزند رو با هم داشته باشم؟

من راهشو بلد هستم :لبخند:

مثل آب خوردن فرم child رو داخل فرم مادر همچی نامرعی اش کنم که حال کنی :قهقهه: می خوای بدونی چطوری

khokhan
سه شنبه 26 دی 1391, 23:28 عصر
بفرما داداش اینهم فرم نامرعی
فرم چایلد اولی شفاف شده وفقط کنترلهاش مانند باتن وتکست باس ها دیده می شن دومی رو هم خودت نامرعی کن یاد بگیر :قهقهه:

FreeMagic
سه شنبه 26 دی 1391, 23:43 عصر
فرم چایلد اولی شفاف شده وفقط کنترلهاش مانند باتن وتکست باس ها دیده می شن دومی رو هم خودت نامرعی کن یاد بگیر :قهقهه:
امان از دست تو:لبخند:
مگه نامرعی کردن دومی با اولی فرق داره؟:متفکر:

erfan_urchin
چهارشنبه 27 دی 1391, 00:13 صبح

ماشالا چقد بلدی شما :لبخند:

khokhan
چهارشنبه 27 دی 1391, 00:26 صبح
ماشالا چقد بلدی شما :لبخند:

سلام دوباره دارم خدمت دوستان

بیا این تکه کد بذار تو فرم چایلد دوم تا اونم نامرعی بشه

protected override CreateParams CreateParams
{
get
{
CreateParams cp = base.CreateParams;
cp.ExStyle |= 0x00000020;//WS_EX_TRANSPARENT
return cp;
}
}

یادت باشه هنگام این عمل جمله معروف " هجی مجی " رو حتما بگی ها وگرنه ارور ساینتیکس می گیره :قهقهه: