PDA

View Full Version : نمایش همزمان ستونهای جدول بانک اطلاعاتی و ستونهای خاصیت columns

jprogramer
سه شنبه 26 دی 1391, 11:22 صبح
با سلام خدمت همه
ابتدا خدمت دوستان عرض کنم که برای نمایش داده های بانک اطلاعاتی بنده با استفاده از خاصیت columns ،هدر ستونهای دیتا گریدویو را با عناوین(کد،نام،فامیلی،ادرس ، تلفن و عکس)تعیین کردم اما زمان لود شدن فرم هم ستونهایی که به کمک خاصیت columns مشخص کردم نمایش داده میشه و هم فیلدهای جدول مربوطه به همراه اطلاعات وارده در دیتاگریدویو نمایش داده میشن که من نمیخوام فیلدهای جدول از قبیل(codemosafer,namemosafer,familymosafer,... )نمایش داده بشن و فقط عناوین(کد،نام،فامیلی،ادرس ، تلفن و عکس)به همراه مقادیر جدول بانک اطلاعاتی نمایش داده بشن.کد مربوطه رو بصورت زیر نوشتم:
string sqlstr = "select * from moshtary";
SqlConnection con = new SqlConnection(strcon);
SqlDataAdapter da = new SqlDataAdapter(sqlstr,con);
DataSet ds = new DataSet();
con.Open();
da.Fill(ds,"customer");
con.Close();
dgvcustomer.AutoGenerateColumns = true;
dgvcustomer.DataSource = ds.Tables[0];
اینم نحوه نمایش اطلاعات:
98430
در ضمن بانک اطلاعاتی اس کیو ال و زبان سی شارپ میباشد.امیدوارم دوستان بتونن کمک کنن

m_mohamadifard
سه شنبه 26 دی 1391, 12:45 عصر
سلام
به نظر من نیازی به تعیین columns ها به طور پیش فرض نیست شما می توانید اول اطلاعات بانک مورد نظر را به دیتاگرید لود کنید بعد خواص columns ها را با کد نویسی تغییر بده.

plus
سه شنبه 26 دی 1391, 13:00 عصر
شما باید خاصیت DataPropertyName ستون هایی که در Designer فرم (Columns) اضافه میکنید رو برابر با نام ستون مورد نظرتون از دستابیس قرار بدین تا DataGridView، بفهمه شما این ستون رو برای کدون ستون داده تایین کردین و دیگه ستون اضافه تولید نکنه.

jprogramer
چهارشنبه 27 دی 1391, 09:54 صبح
مر30 دست گلت درد نکنه کارم راه افتاد