PDA

View Full Version : نمونه کد یا اموزش برای کار با کنترل RichTextbox

mxmostafa
سه شنبه 26 دی 1391, 13:03 عصر
سلام
من یه برنامه چت دارم مینویسم و متن دریافتی رو تو Rtb میریزم می خواستم فرمت دریافتی رشته رو که همونطور که کاربر فرستاده مثل رنگ و فونت و تو جعبه پیغام نمایش بدم
تو این کد

richTextBox1.Text += textBox1.Text + "\n";
وقتی متنی به RTb اضافه میشه کل فرمتش بر میگره
به نظرتون میشه قبل از این دستور فرمت کل RTB رو تو یه متغیر رشته ای ذخیره کرد و دوباره بهش نسبت داد؟
چطور میشه که هم متن و هم فرمت رو همزمان به RTB اضافه کنیم نه این که اول اضافه کنیم و بعد بریم دونه دونه پیداشون کنیم و فرمتشونو تغییر بدیم
در ضمن چون هر لحظه به متن من اضافه میشه نمیشه همه متن رو با هر بار اضافه شدن تغییر فرمت داد

RTF = richTextBox1.Rtf.ToString();
richTextBox1.Text += textBox1.Text + "\n";
مثلا رشته جدید اضافه شده با فرمت خود
richTextBox1.rtf = RTF;

نمی دونم مشکل کجاست که نشون نمیده

از دوستان کسی مطلبی پی دی افی در مورد کار با این کنترل به صورت کامل و حرفه ای نداره؟
راستش سایت رو جستجو کردم ولی چیز مناسبی پیدا نکردم
ممنون میشم راهنمایی کنید

danialafshari
سه شنبه 26 دی 1391, 16:54 عصر
سلام
شرمنده سوالت خیلی طولانیه و معمولا به بالای 4 خط دیگه نمی خونم اگر میشه کوتاه و یا سوالاتت رو 1- 2- 3- بزار
موفق باشی

Mahmoud.Afrad
سه شنبه 26 دی 1391, 18:17 عصر
همون rtf رو دستکاری کنید:
richTextBox1.Rtf = richTextBox1.Rtf.TrimEnd('\n', '\r', '}') + " " + "Put your text here" + @"\par}";

mxmostafa
سه شنبه 26 دی 1391, 19:24 عصر
همون rtf رو دستکاری کنید:
richTextBox1.Rtf = richTextBox1.Rtf.TrimEnd('\n', '\r', '}') + " " + "Put your text here" + @"\par}";

ممنون بابت پاسخت
میشه یه لطفی کنی یه خورده بیشتر توضیح بدی یا یه منبعی چیزی تا بخونم
در ضمن نمیشه RTF یه Richtext رو بخونی و تو یه متغیر بریزی و وقتی بهم ریخت از اون Rtf استفاده کنی
مشکل من اینه وقتی یه متن جدیدی رو به richtectbox اضافه می کنم فرمت قبلی خراب میشه
مثلا متن قبلی با آبی بوده من یه متن با قرمز بهش اضافه می کنم رنگ آبیم میپره و همشون قرمز میشن