PDA

View Full Version : سوال: خواندن کدهای Captcha

SHD.NET
سه شنبه 26 دی 1391, 21:00 عصر
سلام . میخواستم بدونم چجوری میشه کدهای کپچای ساده رو خوند ؟؟؟

توی نت گشتم مطلبی در این باره ندیدم . می خواستم ببینم کسی در این باره چیزی میدونه ؟؟

یه نمونه هم تصویر رو ضمیمه کردم .

maxvel
چهارشنبه 27 دی 1391, 23:15 عصر
لطفا اگه كسي اطلاعات داره بذاره ممنون

meisam3322
پنج شنبه 28 دی 1391, 00:33 صبح
از طریق پردازش تصویر

maxvel
پنج شنبه 28 دی 1391, 01:39 صبح
آقاي ميسم حرف شما كاملا درست ولي كاملا كامل نبود

اگه كد داريد و بذاريد ممنون ميشم

alimanam
پنج شنبه 28 دی 1391, 09:40 صبح
با سلام

آقاي ميسم حرف شما كاملا درست ولي كاملا كامل نبود

البته روی صحبت شما با بنده نیست ولی درتکمیل صحبت دوستم این نکته کوچک رو هم متذکر بشم که این کار ( پردازش تصویر ) یک پردازش پیکسلی ( پیکسل به پیکسل ) به هیچ عنوان نمیتونه باشه ( با قبول این فرض که تصویر کپچا یک تصویر معمولی و ساده نیست وکلی مبهم سازی روی اصل کلمات و متن مورد نظر ما روش صورت گرفته ) خوب با این تفاسیر به نظر دور از ذهن میاد که بخواین با کدنویسی معمولی متنی که در این نوع کنترل ها هست رو به دست بیارین اصلاً پیدایش این نوع کنترل ها برای این انجام گرفته که سیستم کار اعتبار سنجی بین انسان و ماشین ( کدی که یه برنامه نویس مینویسه ) رو انجام بده پس در کل میشه اینجوری نتیچه گرفت که ذات عمل خیلی خیلی پیچیده است و نمیشه به این راحتی ها انجامش بدین .

موفق باشید./

SHD.NET
پنج شنبه 28 دی 1391, 10:37 صبح
پس چجوری میشه این کارو کرد ؟؟

از طریق پردازش پیکسلی اگه نمیشه باید چکار کنیم ؟
من تو ذهنم بود که رنگ های قرمز رو بشه از این عکس جدا کرد و بعدش تبدیل به حروفشون کرد . اما فقط نمیدونمستم چجوری .

یعنی هیچ راهی نداره ؟

SHD.NET
پنج شنبه 28 دی 1391, 10:39 صبح
آقا یکی راهنمایی کنه لطفا !!!!

توی نت هم گشتم چیزی پیدا نکردم
!!

the king
پنج شنبه 28 دی 1391, 11:27 صبح
پس چجوری میشه این کارو کرد ؟؟

از طریق پردازش پیکسلی اگه نمیشه باید چکار کنیم ؟
من تو ذهنم بود که رنگ های قرمز رو بشه از این عکس جدا کرد و بعدش تبدیل به حروفشون کرد . اما فقط نمیدونمستم چجوری .

یعنی هیچ راهی نداره ؟

دقیقا همینطوره، حداقل در مورد اون تصویر نمونه صدق می کنه :
اول با تفکیک خود رنگ یا کانال رنگی پیکسل ها زمینه رو از متن جدا می کنید. حاصل یک تصویر تک بیتی سفید و سیاهه.
بعد تصویر رو بصورت خط های عمودی پردازش می کنید و جلو می روید. هر بار که به یک ناحیه خالی سفید رسیدید محوطه
یک کاراکتر تموم شده و در ادامه تصویر مربوط به کاراکتر های بعدی ئه. اینطوری شما در اون تصویر حروف رو از هم جدا می کنید.

در مرحله بعدی باید تکه های اون تصویر تکه تکه شده رو با نمونه حروف مقایسه کنید.
نمونه حروف بکار رفته رقم های 0 الی 9 هستند که سیاه و سفید هر بار در چند زاویه دوران مختلف، مثلا 0 و 5 و 10 و 15 و ... درجه
رسم شده اند و بعد پیکسل به پیکسل با تصویر اصلی مقایسه می شوند. اگر هر دو پیکسلی که با هم مقایسه می شوند
برابر باشند به یک عدد (امتیاز) یک واحد اضافه میشه. وقتی مقایسه تموم شد نسبت امتیاز به تعداد پیکسل ها بر حسب
درصد مشخص می کنه که فرضا این نمونه با تکه تصویر اصلی 75 درصد مطابقت داره.
همه نمونه ها رو در زاویه های مختلف رو با اون تکه مقایسه می کنید و میزان مطابقت هر کدوم رو جداگانه ثبت می کنید.
در نهایت اون نمونه ای به عنوان منتخب جواب محسوب میشه که بیشترین درصد مطابقت رو داشته. اینطوری عدد داخل
یک تکه از تصویر پیدا شده.

این روال رو برای تکه های بعدی ادامه می دهید...

alimanam
پنج شنبه 28 دی 1391, 11:59 صبح
با سلامی دوباره

این رو با جمله پست اول مقایسه کنید ! اونجا که فرمودین " یه نمونه هم تصویر رو ضمیمه کردم . " برای اون نمونه شاید توضیحات پست شماره 8 تا قسمتی قابل پیاده سازی باشه . گفتم شاید چون احتمال استفاده نوع فونت برای هر حرف تغییر کنه یا سایز هر حرف تغییر کنه ... که این کار اثرات بسیاری بر نتیجه الگوریتم شرح داده شده در پست شماره 8 داره .

در کل روشی که بشه این کار رو روی یک کنترل کپچای که قوی برنامه نویسی شده باشه , انجام نشده , واسه همین هم هست که منبعی در نت یا نیست یا کمیابه .

موفق باشید./

maxvel
جمعه 29 دی 1391, 01:40 صبح
از طريق رزوليشن عكس هم كه نميشه، تست كردم، تمامي كد ها داراي يه رزوليشن هستند

كسي راهي كه بشه بلد نيست؟

maxvel
جمعه 29 دی 1391, 13:03 عصر
كسي روشي براي تشخيص يك عكس از عكس ديگه هم بلد نيست؟

مصطفی ساتکی
جمعه 29 دی 1391, 13:08 عصر
سوالات پردازش تصویر را در تالار مربوطه مطرح کنید.

koorosh-soft
جمعه 29 دی 1391, 23:35 عصر
فکر کنم باید دنبال مباحث OCR بگردین اما نکته ای که پیش میاد OCR متن های Type شده رو تبدیل میکنه ! اگر این عکسی که شما دادین تبدیل به TEXT بشه فاتحه 90% صفحه های Register,Comment,Login خونده میشه xD

h_a_m_i_d
شنبه 30 دی 1391, 13:22 عصر
با سلام دوست عزیز
اگر اشنایی را اشنا به ه.ک دارین
از اونها هم میتونین استفاده کنید
چون بعضی وقتا اونا با لینک های مستقیم کار میکنن
مثلا شما میخواین که یک کد رو دور بزنین خوب بالاخره این کد یک جایی باید مقایسه شه و ........
با یک ه.ک.ر خیلی کارتون راهت تر میشه مطمین باشین اسپمر های یاهو مسنجر هم هیچوقت اینکارا رو نمیکنن که
موفق باشید