PDA

View Full Version : سوال: Export کردن اطلاعات به Excel

MOR_MS
چهارشنبه 27 دی 1391, 02:43 صبح
باسلام
من يك برنامه از سايت گرفتم كه توي اجرا مشكل داره دوستان اگه محبت كنند ايرادشو برام بگن ممنون ميشم
98482

MOR_MS
چهارشنبه 27 دی 1391, 18:57 عصر
باسلام
يك نفر راهنمايي كنه يكي هم به من توجه كنه:گریه::گریه::گریه::گریه:

MOR_MS
چهارشنبه 27 دی 1391, 19:35 عصر
تصوير error
98508

فرید نجفلو
چهارشنبه 27 دی 1391, 22:56 عصر
رفرنس های آفیس رو حذف و دوباره اضافه کنید

MOR_MS
چهارشنبه 27 دی 1391, 23:46 عصر
سلام چند با اين كار را كردم حتي دوباره آفيس را نصب كردم ولي نشد احتمال ميدم مشكل از آفيس باشه شايد يه ورژن با لاتر آفيسم 2003 سرويس پك 2 است

فرید نجفلو
پنج شنبه 28 دی 1391, 02:11 صبح
من برنامه رو تست کردم و آفیسم 2010 هست
دکمه اول (بالایی) مشکلی نداشت
اما دکمه دوم خطا می داد
با کارای پایین درست شد:
از Solution Explorer رو دکمه Show All (بالا و کنار دکمه رفرش) کلیک کنید تا همه محتویات قابل نمایش باشه
پوشه Refrences (قهوه ای رنگ) رو باز کنید
یکی از رفرنس ها به نام Excel یه علامت تعجب داره ، حذفش کنید
رو پوشه رفرنس راست کلیک ، Add Refrence رو بزنید و از برگه Net. گزینه Microsoft.Office.Interop.Excel با توجه به نگارش اضافه کنید (مال من 2010 بود پس 14 میشه)
حالا از همون Solution Explorer رو پروژه راست کلیک و Properties رو انتخاب کنید
از برگه Refrence دکمه UnUsed Refrences رو بزنید ، تو لیست همه موارد رو تیک زده و تایید کنید

-------------------------------------------------------------
اگه می خواید واسه کاربرتون هم این مشکل پیش نیاد بهتره از روش دکمه اول استفاد کنید (البته به همراه Option Strict Off )
اما روش دمه دوم اصولی تره

mohsen22
جمعه 29 دی 1391, 09:18 صبح
نسخه من 2012 هستش . نشد که نشد !؟

shahryari
جمعه 29 دی 1391, 11:11 صبح
اين نمونه را برايتان نوشتم دانلود كنيد
http://forum.oranustalk.ir/uploaded/3_01358496341.zip

MOR_MS
جمعه 29 دی 1391, 12:23 عصر
با سلام
دوست عزيز دست شما درد نكنه خيلي جالب و بدون دردسر و خوب فقط چطور ميتونم شيت اكسل را راست چين كنم و اينكه اسم خود شيت اكسل همان شيت يك باشه

shahryari
جمعه 29 دی 1391, 12:33 عصر
بايد بعد از اكسپورت ، توسط خود نرم افزار اكسل اقدام به اينكار بكنيد
اين برنامه متن هدر ها و سلول ها را دريك فايل اكسل ذخيره ميكند و كاري به شيت بندي و Page setup و ... ندارد..

MOR_MS
جمعه 29 دی 1391, 12:40 عصر
يك خواهش دوستانه
اگر براتون زحمتي نيست :خجالت: ميشه زحمت بكشين درمود كد هاي كه نوشتين يه توضيح بدين تا من بيسواد درك كنم:گیج:

shahryari
جمعه 29 دی 1391, 12:56 عصر
شرح مختصر:
اگر شما يك فايل متني TXT را باز كنيد و يك كلمه بنويسيد و كليد TAB را بزنيد و دوباره يك كلمه ديگر و دوباره Tab سپس اينتر بزنيد و به خط بعدي برويد و همين كار تكرار كنيد چيزي شبيه متن زير خواهيم داشت:
ID F_name L_name
o ali shahryari
حال اين فايل متني را با پسوند xls ذخيره كنيد (پسوندش را تغيير دهيد)
حال ميبيند كه با اجراي اين فايل عملا توانسته ايد يك فايل اكسل با محتويات متنهاي بالا ايجاد كنيد.
اين برنامه هم ابتدا متن هاي هدر ها و سلولها را با حلقه ميگيرد و با vbTab جدا سازي ميكند و دريك متغير متني ذخيره ميكند و بعد هم به اكسل تبديل ميكند
اميدورام كه رسانده باشم

http://forum.oranustalk.ir/uploaded/3_01358503615.jpg

MOR_MS
جمعه 29 دی 1391, 13:34 عصر
سلام
جالبه همين نكات جالب گره خيلي از كارهاي ديگر را باز ميكنه جالب و زيباست اين نكته شما منو توي كارهاي ديگه خيلي كمك ميكنه
من خودم در مورد برنامه نويسي بطور دانشگاهي هيچ دانشي ندارم ولي از توي همين سايت و كتابهاي كه گرفتم تونستم كارهاي زيادي انجام بدم هرچند كارهايم درسط اداره خودم كه اونم اداره خيلي خيلي بزگه كه در سراسر كشور كسترده شده ، حتي برنامه هاي كه با برنامه هاي بزرگ جامه اداري هم تونسته برابري كنه
بازم از استادان بزرگ اين مجموعه تشكر و قدر داني ميكنم منم علاقه خيلي زيادي به برنامه نويسي دارم