PDA

View Full Version : سوال در موردGWT

mojallal68
چهارشنبه 27 دی 1391, 21:38 عصر
با سلام خدمت دوستان بزرگوار.
من GWT رو تازه شروع کردم و با دیدن چندتا مثال و نوشتن اون، به طور خیلی کلی متوجه این ابزار گوگل شدم.
فقط چندتا سوال برای من هنوز مبهمه که خواهشمندم از دوستان که در مورد این ۳پارامتری که در ادامه می نویسم راهنمایی کامل به من کنند

۱/ در مورد نسخه های مختلف GWT و اینکه نسخه های مختلفش چه تفاوت هایی با هم دارند.
۲/ در مورد Plug-in هایی که در GWT استفاده میشه.
۳/ در مورد Component های GWT

ermia2008
جمعه 29 دی 1391, 21:22 عصر
سلام
سوالاتتون خیلی کلی هستن
1. خوب مسلما در هر نسخه هم یکسری امکانات جدید اضافه میشه و هم اینکه یکسری از باگ های قبلی برطرف میشه (و البته باگهای جدیدی هم اضافه میشن). GWT هم از این قاعده مستثنی نیست
آخرین نسخه GWT در حال حاضر 2.5 هست. کلیت نسخه های مختلفش با هم فرقی نداره ولی در هر نسخه نسبت به قبل هم سرعت و هم performance بهتر شده. از جمله قابلیت های جدید اضافه شده
در نسخه 2.5 قابلیت superDevMode هست که سرعت توسعه برنامه ها رو بیشتر میکنه و ...

2. اگه منظورتون پلاگین هایی هست که باید برای کار با GWT ازشون استفاده بشه، یه پلاگین برای Browser ای هست که میخواید باهاش کار کنید (که در نسخه های آینده حتی به این پلاگین هم دیگه نیازی نیست) + پلاگین محیط برنامه نویسیتون هست که بهش احتیاج دارید. تقریبا اکثر Ide ها پلاگین مربوطه رو دارن.

3. خود GWT یکسری ویجت (کامپوننت) داره. که البته تو این زمینه خیلی ویچتهای زیادی نداره ولی از لایبری های third party میتونید استفاده کنید.مثل ext gwt یا smartGWT و ...

mojallal68
جمعه 29 دی 1391, 23:24 عصر
قبل از هرچیز تشکر می کنم به خاطر پاسختون.
در مورد سوال ۱ و ۲ تقریبا متوجه شدم و ازین بابت تشکر می کنم.
بیشتر منظور من در مورد سوال ۳ بود که در حال حاضر چه Component رو میشه استقاده کنم. به عنوان مثال تا جایی که من اطلاع دارم ما نمی تونیم در intelligidea امکانی رو فراهم کنیم که به صورت drag&drop بتونیم دکمه و سایر ابزار های مورد نیازمون رو اجرا کنیم. پیشنهادی که شده اینکه در محیط Eclips این عملیات رو انجام بدید.
سوال من همینه آیا این Component که فرمودید روی تمام Idea قابل اجرا هست یا فقط تعداد محدودی اونارو ساپورت می کنند.
و اینکه غیر از کامپوننت هایی که فرمودید چطور می تونم با کامپونت های GWT بیشتر آشنا بشم و بدونم هر کدومشون چه کاری انجام میدن.
با تشکر از اینکه برای پاسخ به سوالاتم وقت میگزارید

ermia2008
شنبه 30 دی 1391, 07:21 صبح
در این مورد فعلا میشه گفت تنها IDE که UI Designer به شمامیده و میتونید با drag&drop فرم طراحی کنید eclipse هست.
ولی در کل خیلی از این پلاگین استفاده نمیشه و ترجیح داده میشه تا کدها به صورت دستی نوشته بشه. تو GWT میتونید UI
رو هم به صورت xml و هم با کد شبه جاوا طراحی کنید که قابلیت انعطاف در روش دوم از روش اول بیشتره

mojallal68
شنبه 30 دی 1391, 23:00 عصر
خیلی ممنونم. ازینکه کمکم کردید متشکرم. ازینکه جواب سوالاتم رو دادید سپاسگذارم