PDA

View Full Version : سوال: خواندن اطاعات یک datagrid و نوشتن در datagrid دیگر

aliimanypoor
پنج شنبه 28 دی 1391, 14:15 عصر
سلام
می خواستم از اطلاعات موجود در بانک به صورت انتخابی به صفحه پرینت برم
به این نتیجه رسیدم که اطلاعات انتخابی را وارد datagrid دیگری نمایم و سپس از آنها پرینت تهیه کنم
لطفا راهنمایی کنید چگونه می توان سطر انتخاب شده در datagrid را به سطر datagrid دیگری اضافه نمود.

aliimanypoor
پنج شنبه 28 دی 1391, 16:46 عصر
کسی نمی تونه راهنمای کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

aliimanypoor
پنج شنبه 28 دی 1391, 18:07 عصر
نمی دونم چرا هیچوقت توی این سایت برنامه نویس جوابی نمی گیرم .
ظاهرا در زمینه asp ,#c اطلاعات خیلی ضعیفه

malloc
پنج شنبه 28 دی 1391, 19:32 عصر
دوست عزیز من کلی سرچ کردم و تست کردم اما خوب به نتیجه نرسیدم اما متوجه شدم راه این روش اینه که یه دیتاتیبل تعریف کنی و مقدار سطر کریدویو مبدا رو بریزی توش بعد اون دیتالیستو به گریدویو مقصد نسبت بدی.

حالا اگه خودت روشی پیدا کردی واسه اینکار ممنون میشم بگی چطوریه .
از دوستان برنامه نویس هم اگه کسی میدونه ممنونمیشم وقت بزاره و بگه .

website.expert
جمعه 29 دی 1391, 00:54 صبح
سلام دوستان،
من دقیقاً متوجه منظورتون برای پرینت نمیشم.
ولی یه نمونه درست کردم که توش سطرهای انتخاب شده یک گرید رو به یه گرید دیگه انتقال میده.
نگاه کنید ببینید به کارتون میاد.
فقط اول یه بانک با یه Table به نام Contact ایجاد کنید و ConnectionStringش رو تو برنامه اضافه کنید.
این Table سه تا فیلد ID,Name,Family هم داشته باشه،با یه چند تا رکورد.
اگه مشکلی بود بگید.
اگه منظورتون رو هم بد متوجه شدم بگید!
در مورد مسئله پرینت هم یه مقدار توضیح میدید؟

aliimanypoor
شنبه 30 دی 1391, 03:45 صبح
از تمامی دوستان و علاقه مندان به برنامه نویسی و کامپیوتر و علم ممنونم:تشویق:
گرچه اینقدر به در و دیوار زدم خودم و نهایتا با ترکیب چندین کدی که اصلا نمی دونستم چی اند و توضیحشون انگلیسی بود مشکلم را حل کردم :لبخندساده:
خیلی وقت نیست که با asp , #c برنامه نویسی می کنم و بدون هیچ کتاب و منبعی و آموزش بدرد بخوری برنامه می نویسم به خاطر همین بسیاری از دستورات ساده را نمی دونم و باید ساعت ها برایشون جستجو کنم ولی یکی از دلائلی که کتاب نخریدم چون از همون شروع کار با این برنامه نویسی متوجه شدم کتاب ها ی مربوط به این زیان ها مثل خود این زبان ها خیلی گنگ و نامفهوم هستند و متوجه شدم جعفرنژاد هم مبتدی گونه است و در گیجی و گنگی و پیدا نکردن منبع و کتاب خوب بیخیال خرید کتاب شدم و این خیلی بد است که منبع خوبی برای یک موزوع علمی در کشور ما نباشه اگه کسی منبع خوبی می شناسه معرفی کنه:متعجب:
در هر صورت بسیاری مواقع می خواستم از دیتا گرید دستور را بخونم منتها نمی دونستم دستورش چیه و یا بنویسم نمی دونستم روشش چیه وقتی جستجو می کنی تو گوگل وضع خراب تر میشه یه مشت دستور سی شارپ پیدا می کنی که توی محیط طراحی وبش نیستند:متعجب:
خیلی محیط گیج و گنگیه.:گیج:
خوش و همون c , pascal قدمی خودمون:لبخند:
وقتی که به جواب می رسی شکت بیشتر میشه. می گی نکنه این روش من اشتباهه آخه چرا مثل محیط C# دستور نداره چرا دستورش توی محیط وبش نیست وبعد می گی حتما یه دستوری براش پیش بینی کرده اند خیلی مسخرست اگه فکر نکرده باشند:عصبانی: چه جوری میشه این کارای ساده را انجام داد
در کل سراغ کریستال ریپورت نرفتم چون باید در یه صفحه آچار چند کارت شناسایی چاپ بشه و تصویر و مشخصات خاصی داره و در کریستال ریپورت نمیشه اینکار و کرد:قهقهه:
وقتی سوال می پرسی از بس مباحثش زیاده خیلی ها سوال را اشتباه می گیرند.:گریه:
در مورد بحث از کار انداختن کش مرورگرها هیچ کدام از دستورات جواب نداد و من با روش ابداعی خودم حلش کردم:خجالت:
اگه بخوای همزمان چندین فیلد مثلا تکست باکس را پر کنی نمی تونی با حلقه for بهشون دسترسی پیدا کنی و سرچ کردن هم بی نتیجه است و وقتی از مدرسان این زبان هم که می پرسی می گند نمیشه اینکار و کرد ولی بالاخره راهش و پیدا کردم:متفکر:
و هزارتا مسئله خنده دار دیگه:قهقهه:
در این مورد هم من هم به پاسخ شما 2 دوست عزیز رسیدم و اطاعات انتخاب شده را در دیتا گرید اول را در چندین حلقه for در datatable می ریزم و بعد اون جدول و می ریزم توی دیتا گرید بعدی جالبه در هر بار انتخاب، اطلاعات datatable پاک میشه و مجبوری هر بار اطلاعات قبلی را از دیتا گرید 2 بخونی و بریزی توی datatable , بعد فیلد جدید و اضافه کنی و بعد دوباره بریزی توی datagrid2 خیلی مسخرس:گریه:
در هر صورت از دوستمون که زحمت کشیدند و یک فرم ساده و راحت و قابل فهم را برای بنده نوشتند کمال تشکر را دارم :تشویق: و می خواستم اون فیلد انتخابم را تبدیل به checkbox کنم منتها هیچ مثالی نداشتم که در فرم شما هست منتها حدسی که از قبل زدم و چک باکس را استفاده نکردم اینه که
دیتا گریدم چندین صفحه داره و طرف می خواد از هر صفحه چندتا از چک باکس ها را انتخاب کنه و با زدن کلیدی ، چک باکس هایی که در صفحه های متفاوت دیتا گرید انتخاب شده اند اطلاعاتشون برای پرینت به صفحه چاپ برند که ظاهرا مثل بقیه کارها در این محیط غیرممکن ست و فقط میشه چک باکس ها و اطاعات صفحه جاری دیتا گرید را خواند.
اگه راهی سراغ دارید ممنون می شم کمک کنید

website.expert
شنبه 30 دی 1391, 21:45 عصر
سلام،
دوست عزیز بهتون پیشنهاد میکنم کتاب بخونید وگرنه شاید بتونید کارهایی که میخواید انجام بدید ولی تو برنامه نویستون سردرگم خواهید بود.(تجربه منه،نظر شخصیه!)
کتاب DEITEL & DEITEL فوق العاده است برای C#‎ که فصل هایی هم برای وب داره و کاملاً بخش بندی شده است و میتونید با توجه به نیازتون بخش هایی که دوست دارید مطالعه کنید.
در مورد پرینت توضیحاتی که دادید متوجه نمیشم ولی فکر نکنم کارهایی که انجام میدید معقولانه و درست باشه.حالا خدارو شکر که مشکلتون حل شده.
در مورد انتخاب در چند صفحه DataGrid هم چند راه حل برای ذخیره اطلاعات وجود داره مثل استفاده از Session,ViewState و ... .از JavaScript هم میتونید استفاده کنید.
که برای این جور کارها معمولاً از ViewState استفاده میشه، من هم یه نمونه براتون به روش ذخیره کردن در ViewState درست کردم.
امیدوارم مشکلتون حل بشه.
تنظیم ConnectionString هم یادتون نره!:لبخندساده:
موفق باشید.

aliimanypoor
یک شنبه 01 بهمن 1391, 04:29 صبح
سلام مجدد
آقا دستت درد نکنه که لا اقل کمک می کنی همین به آدم امید و انگیزه میده
از اینکه حوصله می کنی و وقت میگذاری و برنامه می فرستی ممنون
از برنامه قبلیت قابلیت چک باکسش را جایگزین خاصیت select کردم
این برنامه جدیده کمی زیاد دستوراتی داشت که من بلد نیستم به همین خاطر نتونستم ازش درست استفاده کنم و باز مثل قبل از همون روش دیتا تیبل که با select کار می کرد استفاده کردم با کمی تغییر اینجا هم شد و جواب داد و انتخاب های مختلف را ذخیره کردم
انشا الله وقت کردم در فرصت مناسبی میرم سراغ ViewState ببینم چیه و چیکار میشه باش کرد
کتاب دیتل و از دوران دانشگاه یادمه استادمون هم ازش تعریف می کرد و جعفرنژاد و مسخره می کرد ولی از سادگویی راحت نویسی جعفرنژاد خوشم میومد بعدا کتاب های طراحی وب بهتری دیدم که بهتر از دیتل بود به خاطر همین قید دیتل و زدم می خواستم یه کتاب مخصوص وب و سی شارپ خوب پیدا کنم
در هر حال حرف شما درسته که کتاب نیازه .
دوباره میرم سراغ کتاب دیتل درست و حسابی ببینم چی داره
بازم ممنون