PDA

View Full Version : سوال: چند سوال در مورد Framework های مختلف

امین مستانی
پنج شنبه 28 دی 1391, 13:29 عصر
با سلام خدمت اساتید محترم

چند سوال در مورد فریم ورک هست که فکر منو مشغول کرده گفتم ازتون سوال کنم یاد بگیرم .

1- نسخه های قدیمی فریم ورک توسط نسخه های جدید پشتیبانی میشه (مثلا یک برنامه با فریم ورک 3 نوشته شده ما تو سیستم فریم ورک 4 نصبه آیا برنامه اجرا میشه و مشکلی نداره ؟؟ )

2- کد نویسی تو نسخه های مختلف تفاوت داره ؟؟

3- کدوم نسخه از فریم ورک بیشتر توسط سیستم ها پشتیبانی میشه . یعنی کدوم فریم ورک به صورت پیش فرض روی ویندوز نصب میشه و متداول تره ؟؟؟

4- کامپوننت های پیش فرض ویژوال استودیو مثل لیبل و باتون و ... با فریم ورک نصب میشه ؟؟؟

5- فایل هایی که کنار برنامه کامپایل شده هست مثل (manifest و pdb و vshost.exe و xml) باید همراه برنامه باشه و کار هر کدوم چیه ؟؟

با تشکر

فرید نجفلو
پنج شنبه 28 دی 1391, 14:34 عصر
سلام

1- نسخه های قدیمی فریم ورک توسط نسخه های جدید پشتیبانی میشه (مثلا یک برنامه با فریم ورک 3 نوشته شده ما تو سیستم فریم ورک 4 نصبه آیا برنامه اجرا میشه و مشکلی نداره ؟؟ )

معمولا مشکلاتی پش میاد
استفاده از نسخه پایینتتر (نوشته شده با 4 استفاده با 3.5) که جای بحث نداره اما نگارش بالاتر ممکنه کار کنه اما تضمینی نداره
مثلا اگه شما از امکانات جدید نسخه بالاتر استفاده کنید خطا مسلمه
مثلا یه راه پیشنهادی این هست که شما برنامه رو با 3.5 بنویسید یه بار اون فریم ورک اون رو به 4 تغیر بدید و تست کنید اگه درست کار کرد می تونید هر دو نگارش رو به عنوان سازگار(Compatible) معرفی کنید
البته اون این حالت من مشکلاتی تو resource ها دیدم

2- کد نویسی تو نسخه های مختلف تفاوت داره ؟؟
تفاوت چندانی نداره
ولی تقاوت ها همیشه وجد داشتن
مثلا دو تفاوت 2008 و 2010 :
تو نسخه 2010 تعریف Property های تک خطی (Implicit) اضافه شده
تو نسخه 2010 در بعضی ازموارد استفاده از زیر خط ( _ ) برای کد های چند خطی |(ادامه دار و شکسته) اختیاری شد

3- کدوم نسخه از فریم ورک بیشتر توسط سیستم ها پشتیبانی میشه . یعنی کدوم فریم ورک به صورت پیش فرض روی ویندوز نصب میشه و متداول تره ؟؟؟
تا ویندوز های قبل از 8 تضمینی وجود نداره ولی اکثرا نسخه 2 به صورت ضمنی با برنامهخ های دیگه نصب میشه (پیدا میشه)
تو ویندوز 8 به صورت پیشفرض و همراه ویندوز (تضمینی) نسخه 4.5 وجود داره و چون این نسخه یک آپدیت برای 4 هست در نتیجه برنامه هایی که با 4 نوشته شدن رو هم میشه روش بدون دردسر اجرا کرد

4- کامپوننت های پیش فرض ویژوال استودیو مثل لیبل و باتون و ... با فریم ورک نصب میشه ؟؟؟

بله نصب میشه

5- فایل هایی که کنار برنامه کامپایل شده هست مثل (manifest و pdb و vshost.exe و xml) باید همراه برنامه باشه و کار هر کدوم چیه ؟؟
خیر همه اونا لازم نیست
برای بردن برنامه به یک سیستم دیگه از Properties پروزه و برگه Publish استفاده کنید

امین مستانی
پنج شنبه 28 دی 1391, 21:44 عصر
خیلی خیلی ممنون از پاسخ کاملتون

ولی من شنیدم فریم ورک 3.5 به همراه ویندوز 7 نصب میشه .. درسته ؟؟؟

فرید نجفلو
جمعه 29 دی 1391, 00:34 صبح
بله نصب هست ولی اینکه باید توسط کاربر فعال بشه یا از قبل فعال هست رو دقیقا اطلاع ندارم
در این مورد به اینجا (http://blogs.msdn.com/b/astebner/archive/2007/03/14/mailbag-what-version-of-the-net-framework-is-included-in-what-version-of-the-os.aspx)سر بزنید