PDA

View Full Version : گفتگو: قیمت گذاری بر روی پروژه ی مدیریت حرفه ای کتابخانه(خواهشا انتقال ندید)

Alireza.imani
پنج شنبه 28 دی 1391, 15:54 عصر
سلام دوستان...برنامه ی کتابخانه ای نوشتم که قصد فروشش رو دارم و مجموعا در اون از 17 فرم استفاده شده است.این هم چند تا از ویژگی هاش:

-قابلیت استفاده ی چند کتابدار و یادآوری رمز عبور با استفاده از سوال امنیتی
-امکان افزودن عکس برای اعضاء و کتاب ها
-امکان افزودن یادآوری و هشدار دادن در موعد مقرر
-userfriendly
-هشدار دادن برنامه در صورتی که مهلت یک عضو برای عودت کتاب به اتمام رسیده باشد
و
...

امکانات :

افزودن کتاب-حذف کتاب-جستجوی کتاب با معیار دلخواه-ثبت نام عضو- اخراج عضو-لیست اعضاء-جستجوی عضو با معیار دلخواه-امانت کتاب-عودت کتاب-لیست امانات-لیست جریمه شدگان-لیست کسانی که مهلت عودت کتاب برای آن ها به اتمام رسیده است-بخش یادآوری یا الارم

این هم عکس برنامه :

http://uploadimage.co.uk/images/fdgd-1358427372.jpg

ordebehesht
پنج شنبه 28 دی 1391, 17:44 عصر
ای کاش در مورد کدهاش از چی استفاده کردی و امکاناتشو میگفتی در کل خوبه 2000000 تا 4000000

Alireza.imani
پنج شنبه 28 دی 1391, 17:46 عصر
ای کاش در مورد کدهاش از چی استفاده کردی و امکاناتشو میگفتی در کل خوبه 2000000 تا 4000000

قیمت رو به ریال گفتین نه؟!

mze666
پنج شنبه 28 دی 1391, 17:55 عصر
سلام. در مورد قیمت نظر نمیدم چون درست نمیدونم مبنای قیمت دادن چیه. بعضیا میگن هر فرم 80 هزار تومن! (بدون توجه به این که فرم چی هست!!) بعضیا ساعت کار روی برنامه رو در نظر میگیرن و ...
اما جدا از قیمت چند تا نکته: اولاً یه مقدار بیشتر ویژگی های برنامه رو لیست کنید. عکس های بیشتری بذارید. این که صفحه اول برنامه عکس یه کتابخونه باشه خیلی جالب نیست. منو رو به نظرم راست به چپ کنید بهتره.

اگر میشه درباره کدتون هم توضیح بدید. از Design Pattern خاصی استفاده شده یا همه چیز فقط توی Code Behind خلاصه میشه؟ از ORM استفاده شده یا نه؟ دیتابیس برنامه چیه؟ از چه کتابخانه یا ابزارهای جانبی توش استفاده شده؟ و ...

Alireza.imani
پنج شنبه 28 دی 1391, 17:58 عصر
دیتابیس اکسسه و به جز دات نت بار از هیچی استفاده نکردم.

ordebehesht
پنج شنبه 28 دی 1391, 18:01 عصر
قیمت رو به ریال گفتین نه؟!

نه تومان بود قیمت پیشنهادی

اما بدون اینهایی که دوستمون گفتن ممکنه بالا پایین باشه ولب به نکات دوستمون توجه کنید مرسی

mze666
پنج شنبه 28 دی 1391, 18:06 عصر
ممنون از توضیح کاملتون :لبخند: - به نظر من چیزی بین 100 تا 200 هزار تومن (البته این نظر اصلاً کارشناسی نیستا شاید شما بتونید 2-1 میلیون هم بفروشیدش!) من فقط نظرم رو گفتم

ma.rad
پنج شنبه 28 دی 1391, 18:10 عصر
باسلام
توضیحات در مورد برنامه تون کلی بود ولی با توجه به همون
مشتری اختصاصی 500 تومان
مشتری عمومی 15 تا20 تومان

تو این قسمت-امکان افزودن یادآوری و هشدار دادن در موعد مقرر از چه روشی استفاده کردید؟

Alireza.imani
پنج شنبه 28 دی 1391, 18:23 عصر
از روش struct

morteza271
پنج شنبه 28 دی 1391, 18:54 عصر
سلام.
برنامه ی خوبی نوشتین ولی در مورد قیمت پیشنهاد نمیدم چون چیز زیادی ازش نمیدونم. ولی به نظرم بهتره بر اساس ساعتی که وقت گذاشتین و عمومی یا سفارشی بودن اون قیمت تون رو انتخاب کنید.
به نظرم اگه عمومی هست بهتره با یک قیمت کم شروع کنید تا ازتون بخرن و بعد کم کم توی آپدیت ها و پشتیبانی ها ازشون پول بگیرین...

فقط در مورد برنامتون به نظرم بهتره موارد زیر رو براش رعایت کنید :
1- فونتش
2- منوها راست به چپ بشه
3- برای منوها آیکون بذارین.
تصویر صفحه اول رو بردارین و یه جور لوگوی تبلیغاتی از خودتون بذارین.

اگه چند تصویر از فرمتهای ثبت اطلاعات و لیستها هم بذارین خیلی بهتر میشه.
موفق باشید

Alireza.imani
جمعه 29 دی 1391, 10:21 صبح
دوستان...شرکت کنید خواهشا.

Y_Safaiee
جمعه 29 دی 1391, 17:53 عصر
سلام دوست خوبم

دوستان گفته هارو قبلا گفتن و منم ازشون سپاسگزارم

من فقط تو دیزاینت چند ایراد کوچیک دیدم که رفعش کنی عالیه(البته بیشتر از دیزاین امکانات مهمه اما در کل) :
1.فونت منوهای برنامتون بده متاسفانه
2.منوهای برنامتون متاسفانه آیکون / تصویر نداره
3.متاسفانه منوها راست چین نیستن
4.یا Ribbon رو تم برنامتون کنین یا دکمه های بزرگ و کوچیک ریبون رو پنهان کنین.
5.مطالب دسته بندی شده نیست.مثلا منو بزارین اطلاعات اولیه داخل این منو همه معرفی ها رو بیارین مثه کتابدار,کتاب,قفسه,اعضا و ...
6.متاسفانه چینش منوها استاندارد نیست,منظورم اینه که مثه ویندوز که همیشه فایل رو میزاره اول بعد Edit و بعد View شما هم سعی کنین نسبت به تقدم منو ها رو مرتب کنین.
7.متاسفانه مالتی پیج نیست,ممکنه کتابدار بخواد در حین حالی که داره یه عضو رو معرفی میکنه بخواد یک کتاب هم به امانت بده.
8.آیکون فرمتونو اگه عوض کنین بهتره,پیش فرض مال خود سی شارپه که چنگی به دل نمیزنه.
9.اگه کنار صفحه یک Explorer Bar هم میذاشتین که آیتم های مهم / میانبرها توش قرار میگرفت عالی بود.
10.اگه کاربر جاری و آخرین ورودشم پائین و در Status Strip نمایش داده شه خوبه.
11.اگه یه ساعت / لیبل ساعتم بزارین که ساعت پیش روی اپراتور باشه برنامه جالب تر میشه.
و...

اینها فقط از نظر ظاهر برنامه بود

اما در کل برنامه خوبیه.

دوستان بعدی که نظر زیباتونو درج میکنین لطفا مثه اون سری ازم شکایت نکنین که یونس اومدی عیب ها رو شمردی,من فقط سعی دارم وسعت دید دوستمونو بیشتر کنم.

درباره قیمت چون بسته به زحمت خودتونه و خودتون بیشتر از بقیه میدونین چقدر میرزه اما چون گفتین قیمت بدین یه راست میرم سر اصل مطلب :

به نظر من خصوصی بین 200-500
و عمومی بین 40-100

اگه از فرم هام عکس بزاری که عالیه,مثلا فرم معرفی کتابدار,یا معرفی کتاب که ببینیم چینش فرم هات چه شکلیه.

و چند سوال کوچیک :

1.امکان اضافه کردن قفسه داره؟
2.امکان آرشیو بندی / گروه بندی داره؟
3.امکان چاپ یا کار با بارکد داره؟

موفق باشی
بایت بایت

Alireza.imani
جمعه 29 دی 1391, 20:36 عصر
سلام...ممنون از راهنمایی همتون این هم اصلاح شده اش :

http://www.uploadimage.co.uk/images/5tr-1358530693.jpg

یونس جان...شما خودت نمی خریدنش؟:لبخند:

Y_Safaiee
جمعه 29 دی 1391, 21:09 عصر
سلام دوست عزیز

حالا یکم بهتر شد اما هنوزم میتونی روش کار کنی و بهتر و زیباتر بسازیش.
سعی کن آیتم هایی که من و دوستان متذکر شدن رو برطرف و پیاده سازی کنی.

موفق باشی
بایت بایت

golhay2
جمعه 29 دی 1391, 21:56 عصر
با سلام
برنامه کتابخانه قسمت سرچش خیلی مهمه
از برنامه پارس آذرخش می تونی ایده بگیری تا برنامه ات حرفه ای تر شه