PDA

View Full Version : تشخیص برخورد گلوله به سیبل

project80888
پنج شنبه 28 دی 1391, 16:17 عصر
سلام دوستان
دارم روی یه پروژه تشخیص برخورد گلوله به سیبل کار می کنم
دوستان بزرگوار می تونند در این مورد من را راهنمایی بکنند
من باید موقعیت برخورد دریافت کنم صفحه برخورد ثابت است و موقعیت دوربین هم به همینطور
دوربین در فاصله کمی از سیبل قرار داره /
کسی مطلبی لینکی راهنمایی و.... /
ممنون

pouyan.hosseini
پنج شنبه 28 دی 1391, 19:26 عصر
http://www.columbia.edu/~rd2537/docu/Intelligent%20Target-scoring.pdf
tamame moshkelateto bartaraf mikone.
kamel bekhun

powerboy2988
پنج شنبه 28 دی 1391, 20:19 عصر
تنهایی می خواین انجام بدین؟؟

واسه چه نوع سیبلی می خوای انجام بدی؟؟

پیش زمینه داری در موردش؟؟

project80888
پنج شنبه 28 دی 1391, 21:52 عصر
ممنون از دوستان عزیز
بله تنها چطور مکه :متفکر:
توزمینه پردازش تصویر کم
ولی برنامه نویسی ام بدک نیست

powerboy2988
جمعه 29 دی 1391, 09:59 صبح
می خواستم بحث فنی کار رو بدونم...

اگر همچنین دانشی داری.. توصیه می کنم سمت این سیستم نری.... چون به شدت توش اذیت می شی.. 1001 مشکل تو همین پردازش تصویر هست برای تشخیص گلوله.. فکر کن مگس بشینه! چون اونم سیاه.. کلی از الگوریتمت میریزه به هم.. و یا اگر یک لکه ی مشکی باشه رو سیبل و ......

و اینکه حداکثر زاویه دوربین که می تونی بزاری 45 درجه هست که شانس بیاری بازگشت گلوله بهش نخوره و یه چیزی از همه مهمتر.. فکر کن گلوله یه بار یه جایی رو سوراخ کرده و و تشخیصش دادی و تو شلیک بعدی دوباره از همون سوراخ رد شه!!! چطوری می خوای تشخیص بدی؟؟؟ ( کاری نشدنی هست این)

و انواع شرایط آب و هوایی رو در نظر بگیر..

موفق باشی

project80888
جمعه 29 دی 1391, 10:24 صبح
خودم هم به این نتیجه رسیدم
ممنون
فکر کنم باید با پردازش صوت اینکار بکنم

مصطفی ساتکی
جمعه 29 دی 1391, 11:05 صبح
سلام دوستان
دارم روی یه پروژه تشخیص برخورد گلوله به سیبل کار می کنم
دوستان بزرگوار می تونند در این مورد من را راهنمایی بکنند
من باید موقعیت برخورد دریافت کنم صفحه برخورد ثابت است و موقعیت دوربین هم به همینطور
دوربین در فاصله کمی از سیبل قرار داره /
کسی مطلبی لینکی راهنمایی و.... /
ممنون

شما چه مشکلی دارید؟ کارو شروع کنید مشکلات خودتونو اینجا مطرح کنید.این کار خیلی ساده است.

powerboy2988
جمعه 29 دی 1391, 11:25 صبح
شما چه مشکلی دارید؟ کارو شروع کنید مشکلات خودتونو اینجا مطرح کنید.این کار خیلی ساده است.

خیلی ساده رو خیلی خوب اومدی....

برادر من کار بسیار مشکلیه!!! اصلا هم ساده و راحت نیست!

مصطفی ساتکی
جمعه 29 دی 1391, 11:54 صبح
خیلی ساده رو خیلی خوب اومدی....

برادر من کار بسیار مشکلیه!!! اصلا هم ساده و راحت نیست!
کجاش براتون مشکله ؟
ممکن شما تو این زمینه دانش و تجربه لازم را نداشته باشید که کار دشواری براتون به نظر می رسه.
شما یک صفحه دارید به یک مدل مشخص ،حالا نیاز دارید حفره هایی که ایجاد میشه مشخص بشه .
در 2 حالت می تونید کار کنید online که در اون مگسی هم که گفتید نمی تونه مزاحمتون بشه و یک حالت هم که offline باشه که دستور شات از طرف کاربر صادر شه که باز هم با differnce گرفتن اختلاف جدید خودشو نشون میده.
در ضمن در حالت online اگر شرایط جوی تغییر کنی به صورت ساده با یک میانگین گیری معمولی می تونید تصویر background مربوط به سیبل را update کنید.
در ضمن در شرایطی که شما می فرماید که تیر به همون نقطه قبلی بخوره و رد بشه و هیچ تفاوتی دیده نشه در این کاربرد خاص بایستی دوربینی تهیه بشه که بتونه تعداد فریم های زیادی رو در ثانیه grab کنه که شما بتونید فریم هایی در لحظه نزدیک شدن تیر به سیبل رو داشته باشید که در این صورت این مشکل هم رفع میشه.

powerboy2988
جمعه 29 دی 1391, 12:12 عصر
تجربه کافی دارم.. اونم به مدت 8 سال!! و تنها تولید کننده سیستم های الکترونیکی هستیم تو آسیا و خاورمیانه دوست عزیز.... همه ی این مسائلی که ذکر کردید بارها تست شده و خروجی گرفته شده واسه همین می گم پر از مشکل پر از هزینه هست...

برای اطلاعات بیشتر : www.ariosoren.com

موفق باشید ...

مصطفی ساتکی
جمعه 29 دی 1391, 12:23 عصر
دوست عزیز به سال نیست من که 11 سال تو فیلد image processing تجربه دارم باید بگم که متخصص ترم نه همچین چیزی نیست.
یک سایت درست کردن و نوشتن اولین تولید کننده کاری نداره همچین سوالی پرسیده شد گفتم آسان هستش.اگر می بینید کاربردی روی آن سرمایه گذاری نمیشه به خاطر مشکل بودن مسئله نیست به خاطر بازگشت سرمایه هستش.

در ضمن اگر تمایل داشتید ما تیمی در اختیار داریم که بتونیم تو این زمینه بهتون مشاوره بدیم.

موفق باشید

powerboy2988
جمعه 29 دی 1391, 12:29 عصر
مشکل همینه که فکر می کنید فقط داشتن تجربه ی کاری مهمه!! نه برادر من.. منظور از اون 8 سال، بحث تیراندازی هستش و نه پردازش تصویر!!!

شما اگر همچنین دیدی داری.. کاریش نمی شه کرد.. این گوی این هم میدان.. شروع کن به ساختن این سیستم ها ما هم خوشحال میشیم که رقیب داشته باشیم ...
این سیستم الان چند ساله تو مراکز نظامی نصب شده و 4 5 سالی هست که داره کار می کنه و نسبت به نوع پردازش تصویر، به شدت کارایی بیشتری داره
بابت مشاوره هم ممنون... گفتم که این روش قبلا کار شده و پر از مشکله...
با پردازش تصویر، میشه واسه شبیه سازی ها کار کرد که خیلی بهتره

موفق باشید

project80888
جمعه 29 دی 1391, 14:35 عصر
ممنون از دوستان بزرگوار
نتیجه کلی فکر این باشه که
پردازش تصویر جوابگو نیست بنا به دلایل زیر
1- در شرایط جوی دقت پایین می ایید
2- امکان تشخیص برخورد دو گلوله بر روی یک نقطه با مشکل مواجه میشویم
3- این روش هزینه بر است با توجه به تعداد سیبل ها نیاز به دوربین هایی با کیفیت بالا و ...
4- امکان جابجایی در مکان های مختلف دشوار است
و....

m.programming@chmail.ir
پنج شنبه 12 اسفند 1395, 23:11 عصر
با سلام و خسته نباشید به تمامی همکاران و علاقه مندان به برنامه نویسی
دوست عزیز من در یک پروژه ای همانند پروژه شما مشغول به کار هستم اما چندسالی در گیر این بحث میباشم
در این خصوص عرض کنم که با R&D یی که من با تیمم داشتم موفق شدم این پروژه را که مربوط به گروه تجهیزات و خدمات تیراندازی آماج هست را با موفقیت انجام دهم
راستشو بخوای کار مشکلی اما شدنی هست و من تونستم
شما می تونی با من تماس بگیری و کمکت کنم
اطلاعات بیشتر رو میتونی از داخل سایت www.amajshooting.com بگیری
و من تا الان فکر می کردم فقط شرکت آماج این کار را انجام میداده چون بسیار قوی و فعال و با تیم قدری مشغول به R&D هست
خوشحال میشتم کمکت کنم
و ایمیل من هم هستش m.programming@chmail.ir