PDA

View Full Version : سوال: data set و DB.mdf

faramarzi_mh
پنج شنبه 28 دی 1391, 19:32 عصر
با سلام خدمت اساتید عزیز:

من کد نویسی رو خودم شروع کردم بدون هیچ استاد و کلاس و اینا برا همین تو موارد حرفه ای به مشکل بر میخورم!:متفکر:

الان سوالم اینه که من توی فرم هام insert ,update ,.....اینارو انجام میدم هیچ مشکلی هم ندارم

فقط جای سواله برام که چرا وقتی مثلا بعد از insert تو data grid view به خوبی درج میشه و عملکرد کدهام درسته .

ولی وقتی میرم تو قسمت server explorer ویژوال و دیتا های DB.mdf ام رو نگاه میکنم هیچ چی درج نشده؟؟!!(منظور از DB مثلا اسم پایگاه دادمه)پس اینایی که data gridview نشون میده از کجا میگیره؟؟؟

یعنی دیتا ها تو دیتا ست ذخیره میشن؟؟یا کانکشن استرینگم ایراد داره؟؟(که فک نکنم کانکشن استرینگم داشته باشه وگرنه data gridview هیچ چی نشون نمیداد)

بدجور گیرکردم. لطفا اساتید راهنماییم کنن.
ممنون

follower
پنج شنبه 28 دی 1391, 20:02 عصر
سلام به شما.
بنده استاد نیستم ولی یه مشکل این چنینی برای من هم قبلا پیش اومده. ببینید کانکشن استرینگ که مشکلی نداره والا به قول خودتون توی خوندن ایراد می گرفت. به نظر من شما دارید از جایی می خونید که به اونجا نمی ریزید !! منظورم رو متوجه شدید ؟
یعنی دارید از یه پایگاه می خونید ولی توی یه پایگاه دیگه میریزید. این مشکل وقتی پیش میاد که معمولا توی ساختن dataset ها کم دقتی کرده باشیم و موقع انتخاب کانکشن استرینگ ، کانکشن مربوط به یه پایگاه دیگه رو انتخاب کرده باشیم.

ولی این فقط حدس بود. امیدوارم مشکلتون رفع بشه.

rezaei_y
پنج شنبه 28 دی 1391, 20:45 عصر
سلام دوست عزیز اگه منظورتون اینه که در زمان اجرا اطلاعات ثبت میشن و بعد از اینکه فرم رو میبندید میبینید چیزی ثبت نشده به این دلیله که شما تا زمانی که فایل ستاپ پروژه تون رو نساختید هر زمان که برنامه رو اجرا کنید فایل اولیه دیتابیس رو توی شاخه debug کپی میکنه در نتیجه همیشه بانکت با هر اجرا خالی میشه

اما در زمان ایجاد برنامه نصب اطلاعات شما پاک نمیشوند

faramarzi_mh
پنج شنبه 28 دی 1391, 20:55 عصر
ممنون از راهنماییتون،

یعنی اگه با نرم افزار هایی که ستاب درست میکنن، اگه واسه پروژه ام ستاب بسازم مشکل هل میشه؟

faramarzi_mh
پنج شنبه 28 دی 1391, 21:00 عصر
دقیقا مشکل همینی هست که گفتین