PDA

View Full Version : مشکل رجستری شدن کامپوننتها در ویندوز ۸

سید حمید حق پرست
پنج شنبه 28 دی 1391, 20:58 عصر
سلام
دوستان چرا کامپوننتها توی ویندوز ۸ رجستری نمیشن؟ . در صورتی که این نسخه که نصب کردم توسط ایران و شرکت نوین \ندار ویرایش شده و .net framework فعال شده

سید حمید حق پرست
پنج شنبه 28 دی 1391, 21:17 عصر
جالب اینجاست الان vb6 نصب کردم بدون مشکل نصب شد و کامپوننتهای که داره هم رجستری کرد اما به صورت دستی نمیتونم رجستری کنم

Hashemvp
پنج شنبه 28 دی 1391, 21:26 عصر
دوست عزیز من ویندوز 8 نصب نکردم و نمیدونم ولی فکر کنم برای
دستی رجیستر کردن باید دسترسی ادمین رو بدی به CMD
موفق باشی

سید حمید حق پرست
پنج شنبه 28 دی 1391, 23:54 عصر
اصلا از ادمین هم رجستر نمیشه عزیز

meys34
جمعه 29 دی 1391, 10:37 صبح
اتفاقا تنها تفاوتی که وین 8 با 7 داره اینه که حتی اگر UAC رو غیر فعال کرده باشید؛
باز هم نیاز هست که برای اجرای صحیح VB به صورت RUNasAdmin باشه (حداقل واسه رجیستر کردن Ocx ها و ... )

بنده هم مشکلی ندارم با وین 8...

سید حمید حق پرست
جمعه 29 دی 1391, 11:37 صبح
بنده هم مشکلی ندارم با وین 8...

سلام
مشکل اینه که ویندوز 8 اطلا run نداره و جالب اینه vb6 و c# و ... راحت نصب شد و کامپوننتهای دیفلت خودشو رجستری کرد اما بصورت دستی و با چند برنامه نتونسم رجستری کنم . دوستان اگه برنامه ای دارند ممنون میشم بزارند تست کنیم

ashkan1234
جمعه 29 دی 1391, 12:45 عصر
سلام!
یک فایل تکست در مسیر کامپوننت درست کنید!
این کد را داخلش بنویسید:(اگر ویندوز 32بیتی هستش)
regsvr32 componnetname.ocx
بجای componnetname نام کامپوننت رو قرار بدهید!
بعد فایل را ذخیره کنید و خارج بشید!
حالا فایل تکست رو از فرمت txt به bat تغییر بدید!
کلیک راست روی فایل و run as adminstrator
انشالا درست میشه!
در ضمن ویندوز 8 ران هم دارد!کافیه تو قسمت سرچ بزنید run
موفق باشید!

m.4.r.m
جمعه 29 دی 1391, 13:13 عصر
خوب توی پوشه ویندوز و سیستم 32 بگرد ببین فایل Regsvr32 هست یا نه . البته نسخه 8 ویندوز هنور به صورت کامل قابل استفاده نیست سایت های خارجی هم خوندم که گفتن هنوز عجله نکنید برای ویندوز 8 صبر کنید بزارید کامل ویندوز ارائه بشه بعدا چون الان ویندوز 8 دارای مشکلاتی هست که مایکروسافت می خواد حلش کنه .

سید حمید حق پرست
جمعه 29 دی 1391, 17:00 عصر
سلام!
یک فایل تکست در مسیر کامپوننت درست کنید!
این کد را داخلش بنویسید:(اگر ویندوز 32بیتی هستش)
regsvr32 componnetname.ocx
بجای componnetname نام کامپوننت رو قرار بدهید!
بعد فایل را ذخیره کنید و خارج بشید!
حالا فایل تکست رو از فرمت txt به bat تغییر بدید!
کلیک راست روی فایل و run as adminstrator
انشالا درست میشه!
در ضمن ویندوز 8 ران هم دارد!کافیه تو قسمت سرچ بزنید run
موفق باشید!

عزیز دلم اینو یه بچه بلده:| . بعد ران نداره!!!!! خود سایت مایکروسافت گفته الکی نگو داره:| اول تاپیک بخون کامل من گفتم روش دستی تست کردم حالا شما میای متن خودم که در تاپیک دیگه گفتم کپی میکنی و اینجا به خودم میدی؟؟؟؟؟ واقعا که:|

خوب توی پوشه ویندوز و سیستم 32 بگرد ببین فایل Regsvr32 هست یا نه . البته نسخه 8 ویندوز هنور به صورت کامل قابل استفاده نیست سایت های خارجی هم خوندم که گفتن هنوز عجله نکنید برای ویندوز 8 صبر کنید بزارید کامل ویندوز ارائه بشه بعدا چون الان ویندوز 8 دارای مشکلاتی هست که مایکروسافت می خواد حلش کنه .
اره هستش اما هنگام اجرا ارور میده و این ارور از طریق پچ کردن ocx در ران درست میشه اما ران نداره
این نسخه هم کرکی نیست از خود سایت مایکروسافت خرید کردم:(

حمید محمودی
جمعه 29 دی 1391, 18:00 عصر
اینجور که شما سفت و سخت به پست جواب میدین ادم میترسه احتمالی که برای پاسخ گویی به تاپیک به نظرش میرسه، رو بیان کنه. :لبخند:

جالب اینجاست الان vb6 نصب کردم بدون مشکل نصب شد و کامپوننتهای که داره هم رجستری کرد اما به صورت دستی نمیتونم رجستری کنم زمانی که بصورت دستی میخواید ریجستر کنید، چه پیغامی میده؟

ashkan1234
شنبه 30 دی 1391, 10:44 صبح
عزیز دلم اینو یه بچه بلده:| . بعد ران نداره!!!!! خود سایت مایکروسافت گفته الکی نگو داره:| اول تاپیک بخون کامل من گفتم روش دستی تست کردم حالا شما میای متن خودم که در تاپیک دیگه گفتم کپی میکنی و اینجا به خودم میدی؟؟؟؟؟ واقعا که:|

بنده ویندوز 8 ، build 7600 رو نصب کرده بودم ران داشت!داشت که عرض کردم وگرنه نمیگفتم!حتی vb6 هم نصب کرده بودم و کامپوننتها رو هم اکتیو کردم!
تاپیک رو خوندم!متن شما در تاپیک دیگه؟؟؟؟؟؟؟یعنی گشتم و متن شما رو کپی کردم اینجا؟؟(شما که میگی یه بچه هم بلده)
زشته برادر من این چه طرز برخورده!شما استاد ولی بنده خواستم کمکی کرده باشم!(شما که استادی چرا تاپیک ایجاد میکنی؟)
به این طرز برخورد چی باید گفت؟؟!!
موفق باشی...

meys34
شنبه 30 دی 1391, 10:57 صبح
من هم مثل بقیه متوجه منظورت نشدم سید جان، اگر امکانش هست لطفا با عکس توضیح بدید:

ویندوز 8 اطلا run نداره... خود سایت مایکروسافت گفته الکی نگو داره...

ashkan1234
شنبه 30 دی 1391, 11:11 صبح
ویندوز 8 اطلا run نداره... خود سایت مایکروسافت گفته الکی نگو داره...
حیف الان ویندوز 8 رو سیستمم نصب نیست!نمیدونم مایکروسافت چرا باید یک خط فرمان رو که جز اصلی از سیستم عاملش هست رو حذف کنه!
برادر من فقط واسه اطلاع:
http://blogs.msdn.com/b/zxue/archive/2012/03/07/win8-howto-12-show-and-use-run-command.aspx
حالا شما اون آدرسی که توش مایکروسافت گفته ران نداره رو بذارید ما هم مطالعه کنیم!!
راحترین راه اینه با این دو دکمه ران رو بیاری:Windows + R
کافی بود یک سرچ کوچیک میکردید!

Mr'Jamshidy
شنبه 30 دی 1391, 12:23 عصر
ای بابا دعوا نداره که

به جای این که دنبال حل مشکل بگردید دارید با هم کل کل میکنید؟
ویندوز 8 ران داره یا نداره چه فرقی میکنه؟

اینو امتحان کن خبرشو بده

این روش تا حالا برای من تضمینی 99% فایل هام رو بدون دردسر رجیستر کرده (خودم ابداعش کردم)

---*ویرایش

اینم سورس فایل ST_ComReg.dll

Private Declare Function FreeLibrary Lib "kernel32" (ByVal hLibModule As Long) As Long
Private Declare Function LoadLibrary Lib "kernel32" Alias "LoadLibraryA" (ByVal lpLibFileName As String) As Long
Private Declare Function GetProcAddress Lib "kernel32" (ByVal hModule As Long, ByVal lpProcName As String) As Long
Private Declare Function CallWindowProc Lib "user32" Alias "CallWindowProcA" (ByVal lpPrevWndFunc As Long, ByVal hWnd As Long, ByVal Msg As Any, ByVal wParam As Any, ByVal lParam As Any) As Long

Function RegisterComponent(ByVal hWnd As Long, ByVal FileName As String, ByVal doRegister As Boolean) As Long
On Error Resume Next
Dim lb As Long, pa As Long, tfName As String
tfName = StrConv(FileName, vbUnicode)

lb = LoadLibrary(tfName)

If doRegister Then
pa = GetProcAddress(lb, "DllRegisterServer")
Else
pa = GetProcAddress(lb, "DllUnregisterServer")
End If

CallWindowProc pa, hWnd, ByVal 0&, ByVal 0&, ByVal 0&
FreeLibrary lb

RegisterComponent = pa
End Function

m.4.r.m
شنبه 30 دی 1391, 12:28 عصر
شما اگه داس که 100 درصد داره ویندوز 8 که نمیشه نداشته باشه - شما کلید های win+r رو بزن ران اجرا میشه 100 درصد بعد اجرا کن . بازم مشکلی بود اعلام کنید بچه ها کمک می کنن

ashkan1234
شنبه 30 دی 1391, 15:55 عصر
ای بابا دعوا نداره که

به جای این که دنبال حل مشکل بگردید دارید با هم کل کل میکنید؟
ویندوز 8 ران داره یا نداره چه فرقی میکنه؟
آقای جمشیدی سلام!
بنده که دعوا ندارم!خواستم کمک کنم ولی آقای حق پرست تند برخورد کردند!
فرق اینکه ویندوز8 ران داره یا نه در اینه که یک شخصی که اطلاعاتش در این ضمینه کمه،اگه بیاد این تاپیک رو بخونه گمراه میشه!(همین)
بنده نه دعوایی دارم نه کل کل!(نه اینکه در این ضمینه ادعایی دارم!)
(خیلی کنجکاو شدم بدونم مایکروسافت تو کدوم قسمت گفته ویندوز 8 ران نداره!)
موفق باشید!

سید حمید حق پرست
چهارشنبه 18 بهمن 1391, 19:53 عصر
حیف الان ویندوز 8 رو سیستمم نصب نیست!نمیدونم مایکروسافت چرا باید یک خط فرمان رو که جز اصلی از سیستم عاملش هست رو حذف کنه!
برادر من فقط واسه اطلاع:
http://blogs.msdn.com/b/zxue/archive/2012/03/07/win8-howto-12-show-and-use-run-command.aspx
حالا شما اون آدرسی که توش مایکروسافت گفته ران نداره رو بذارید ما هم مطالعه کنیم!!
راحترین راه اینه با این دو دکمه ران رو بیاری:Windows + R
کافی بود یک سرچ کوچیک میکردید!

شما نیا اینجا درس بده به ما این چیزهارو قبل تاپیک زدن تست کردم!!!!!!!
دارید توهین میکنید مواظب باشید همه مثل شما نیستن که ندونند چجوری ران باز کنند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:|

سلام
یه مدت نبودم شرمنده
منم دعوا نداشتم دوست عزیز . من دیگه قید ویندوز 8 زدم . نسخه ارجینال هم خریدم از خود سایت مایكروسافت و باهاشون هم صحبت کردم طبق جوابهای که به ایمیل ما دادند ویندوز 8 برای گیم کارها و گرافیستها ساخته شده و ران نداره . اینم بگم من نسخه اصلیشو میگم نه اینکه اونی که ایران دستکاری کردند و ران بهش اضافه کردن!
من از نسخه کرکی یا اونی که ایران دستکاری کرده استفاده نکردم . ولی ویندوز 8 اصلی نداره اصلا حالا نمیدونم الان گذاشتن براش یا نه ولی اون موقع نسخه اصلی خود سایت مایکروسافت گفتند ران نداره و برای گیم کارها و گرافیک کارها ساخته شده همین!
دوستان اگر در پستهای بالا از من ناراحت شدن عذر میخوام
موفق باشید

یا علی (ع)