PDA

View Full Version : دو comboBox حاوی نام استان ها و نام شهر ها

SilverLearn
جمعه 29 دی 1391, 01:49 صبح
سلام دوستان من به یک قسمت در برنامه خودم احتیاج دارم که کاربر بیاد و استان و شهر خودش رو انتخاب کنه
به این صورت که با انتخاب نام استان تمام شهر های آن استان در comboBox دومی لود بشه

آیا کسی هست بتونه به من کمک کنه

Hashemvp
جمعه 29 دی 1391, 06:23 صبح
دوست عزیز این ی نمونه است ک فقط برات گذاشتم ک بتونی با استفاده از این نمونه کار خودتو راه بندازی
http://uploadtak.com/images/m7425_combo_list.zip

این کدی ک گذاشتم روش مشخص کردن زیر مجموعه هاش استاندارد نیست چون بصورت دستی وارد لیست میشه ولی در کل قالب اصلی شیوه این چیزی ک میخوای همین هست

چون میخوای تمام شهر ها و استان ها باشه باید از بانک اطلاعاتی استفاده کنی و داده ها رو اول داخل اون بریزی
و بعد با فیلتر کردن اون اطلاعات بیای فهرستت اضافه شون کنی

موفق باشی

m.4.r.m
جمعه 29 دی 1391, 13:15 عصر
شما دو تا جدول درست کن به نام های Ostan , City :
Ostan :
OstanId
Name

City :
CityId
Name
OstanId

حالا شما به ازای هر استان می تونی چند تا شهر رو به صورت ارتباط One-many درست کنی و موقع انتخاب استان از طریق جست و جو شهر های شما رو در کمبو باکس دوم نشون بده . به همین راحتی .

SilverLearn
جمعه 29 دی 1391, 13:39 عصر
ممنون دوستان
ولی من کار با با comboBox و این چیزها رو میدونم حتی تو فکر خودمم استفاده از دیتابیس بود ولی می خواستم ببینم کامپوننتی چیزی وجود نداره که دیگه من نخوام تمام استان ها و شهر ها و ... رو خودم اضافه کنم ؟
نمی دونم تونستم منظورم رو برسونم یا نه

بازم ممنون

Hashemvp
جمعه 29 دی 1391, 13:51 عصر
نه دوست عزیز همچنین چیزی نیست ک بخوای کامپونتی باشه ک اسم تمام شهر ها و استان ها توش باشه

موفق باشی

SilverLearn
جمعه 29 دی 1391, 13:56 عصر
پس یه جایی رو معرفی کنید که اسم شهر ها و استانها داخلش باشه من از اونا بتونم استخراجشون کنم خوب

SlowCode
جمعه 29 دی 1391, 14:11 عصر
سلام
توی این فایل اکسس اسم 30 تا استان و شهرستانهاش موجوده، از یکی از برنامه ها برداشته بودم ولی اسمش خاطرم نیست.

امین مستانی
جمعه 29 دی 1391, 14:15 عصر
سلام دوست عزیز

قبلا برای یک برنامه اوقات شرعی از این سایت استفاده کرده بودم owghat.com

موفق باشید

SilverLearn
جمعه 29 دی 1391, 14:31 عصر
مرسی امین جان سایت خیلی خوبی رو معرفی کردی .....