PDA

View Full Version : سوال: موردی با DataGrid

m2011kh
جمعه 29 دی 1391, 11:17 صبح
سلام به همه دوستان و اساتید.
من یه برنامه دفترچه تلفن دارم که تصویرش رو هم ضمیمه کردم.
یه دیتا گرید به کنترل Ado متصل هست و Ado هم به دیتا بیسم.وقتی سرچ میکنم دیتا گرید روی مورد پیدا شده علامت میزاره(تو تصویر 1 مشخصه).
ولی میخوام که همینطور که روش علامت گذاشت اون رو انتخاب کنم(تصویر شماره 2).

On Error Resume Next
Const strconnection As String = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=db1.mdb;Persist Security Info=False"

Dim cnn As New ADODB.Connection
Dim cmd As New ADODB.Command

cnn.ConnectionString = strconnection
cnn.Open

cmd.ActiveConnection = cnn
cmd.CommandText = "create table " + Text1.Text + " (a varchar(10), b number)"

cmd.Execute
cnn.Close

ولی نمیدونم چطور باید رکوردی از نوع autoNumber ایجاد کنم.
در این زمینه هم از کمکتون خیلی خوشحال میشم.

m.4.r.m
جمعه 29 دی 1391, 11:40 صبح
من نفهمیدم اینایی که گفتی سوال بود یا جواب سوال خودتان واضح و شفاف سوال را بپرسید تا جواب دهیم . ممنون

m2011kh
جمعه 29 دی 1391, 13:24 عصر
خب اگه تصویر 1 و 2 رو مقایسه کنید میبینید که تصویر 1 فقط یه فلش کوچیک کنارشه ولی تو تصویر 2 روی اون فلش کلیک شده.
درباره سوال دومم این که کدم درسته و مثلاvarchar ینی یک رکورد از نوع Text ولی نمیدونم برای autonumber چه باید بنویسم.خود کلمه autonumber رو امتحان کردم ولی کار نکرد.

m.4.r.m
جمعه 29 دی 1391, 15:14 عصر
جواب سوال 1 شما :

Adodc1.Recordset.Find "SmartName='" & Text1.Text & "'"
DataGrid1.SelStart = 0
DataGrid1.SelLength = Len(Text1.Text)
DataGrid1.SelText = Text1.Text

و تنظیمات دیتاگرید رو مثل عکس انجام بدید .

جواب سوال دوم شما :

توی SQL شما فیلد رو از نوع Int تعریف کن در قسمت Column Properties تو قسمت Indentity spicification رو باز کن دو قسمت رو به Yes تغییر بده اگه بخوای مقدار Seed
شما از 1 شروع بشه دست نزن و الا قسمت Seed رو مثلا بزار رو 1000 تا از هزار شروع بشه . همین
در عکس دوم مشاهده می کنید .

m2011kh
جمعه 29 دی 1391, 15:51 عصر
ببخشید دیتا بیسم Access هست.

m2011kh
جمعه 29 دی 1391, 19:01 عصر
آره میدونستم.
ولی اگه بخوام برای هر کاربر تو برنامه ام یه جدول ایجاد کنم باید از نوع autonumber ایجاد کنم.ولی الان که دارم فک میکنم به ذهنم رسید که خودم همچین چیزی رو با ویبی شبیه ازی کنم.
مثلا وقتی میخوام Field جدیدی نگاه کنم ID که از نوع auto number نیست رو چک میکنم و یک مقدار به اون اضافه و در جدید میزارم.اینجوری بدون کمک Access خودم اینکارو انجام میدم.
بازم از کمک دوستان ممنون.

m.4.r.m
جمعه 29 دی 1391, 19:57 عصر
اینم از دیتابیس خود وی بی تو عکس مشاهده کنید .
98617