PDA

View Full Version : سوال: چه نکاتی در مورد آپلود/دانلود فایل با FTP می دونید؟

idocsidocs
جمعه 29 دی 1391, 13:29 عصر
من چندتا کد دیدم که برای آپلود/دانلود فایل با FTP به کار می ره.

خیلی ساده اتصال به FTPبرقار می شه، لاگین می شه و put می کنه و بعد اتصال رو می بنده.

می خوام بدونم برای کار با FTP لازم نیست اسم فایل، پسوند فایل، سایز فایل و موارد دیگه رو چک کنیم؟

برای دانلود فایل چه مواردی باید رعایت کرد؟

در کل لطفا هر نکته مفیدی که در این مورد می دونید رو بگید.

rezaonline.net
جمعه 29 دی 1391, 14:46 عصر
استفاده از ftp فقط برای انتقال فایل هست
امنیت در مورد نوع فایل هست نه انتقال فایل !

شما باید همیشه جانب احتیاط رو رعایت کنید ، در این مورد باید بگم رعایت نکات امنیتی هیچ فرقی با آپلود نداره

idocsidocs
جمعه 29 دی 1391, 15:11 عصر
شما باید همیشه جانب احتیاط رو رعایت کنید ، در این مورد باید بگم رعایت نکات امنیتی هیچ فرقی با آپلود نداره وقتی با php آپلود می کنیم اول فایل مورد نظر به پوشه tmp می ره. آیا با ftp هم چنین موردی اتفاق میافته؟

موقع کار با php محدودیت زمانی داریم و برای فایلهایی که حجم بالایی دارن مشکل ایجاد می شه، آیا ftp هم چنین محدودیتی داره؟

اگر 200-300 نفر یا بیشتر بخوان با هم فایل آپلود کنن،ftp چطور این درخواست ها رو مدیریت می کنه؟

Unique
شنبه 30 دی 1391, 02:16 صبح
وقتی با php آپلود می کنیم اول فایل مورد نظر به پوشه tmp می ره. آیا با ftp هم چنین موردی اتفاق میافته؟
خیر ، توی ftp شما به پوشه ای که برای کاربری که لاگین میکنه تعین شده هدایت میشین. معمولا پوشه دامنه شماست و public_html زیر شاخه اونه و با پوشه های دیگه

موقع کار با php محدودیت زمانی داریم و برای فایلهایی که حجم بالایی دارن مشکل ایجاد می شه، آیا ftp هم چنین محدودیتی داره؟
بسته به تنظیمات ftp server هست ، upload فایل هم با سرعت بسیار بیشتری انجام میشه.

اگر 200-300 نفر یا بیشتر بخوان با هم فایل آپلود کنن،ftp چطور این درخواست ها رو مدیریت می کنه؟
شما ftp client هستین ! واصلا مهم نیست بسته به تنظیمات ftp server داره !

میگم شما اشتباه نکنین ها با php از روی سررو خودتون میتونین به یک ftp دیگه یا سرور خودتون وصل بشین ! کاربر سایت شما نمیتونه با ftp فایل را از مرورگر ارسال کنه ! مگه اینکه user و pass بدین که دیوونگیه !
میشه بگین میخواین چیکار کنین با ftp ؟

idocsidocs
شنبه 30 دی 1391, 02:58 صبح
خیر ، توی ftp شما به پوشه ای که برای کاربری که لاگین میکنه تعین شده هدایت میشین. معمولا پوشه دامنه شماست و public_html زیر شاخه اونه و با پوشه های دیگه

اگر فایلها مستقیم به پوشه مورد نظر می رن، چطور باید اطلاعات فایل مثل نام، فرمت، پسوند و سایز رو بدست آورد و امینت سیستم آپلود رو چطور ایجاد کرد؟

میشه بگین میخواین چیکار کنین با ftp ؟ می خوام فیلم آپلود/دانلود کنم. این کار توسط کاربرها انجام می شه و هر کس می تونه فیلم آپلود کنه توی سایت و دیگران هم می تونن دانلود کنن. چون با php انتقال فایل کند انجام می شه می خوام با ftp انجام بدم.

میگم شما اشتباه نکنین ها با php از روی سررو خودتون میتونین به یک ftp دیگه یا سرور خودتون وصل بشین ! کاربر سایت شما نمیتونه با ftp فایل را از مرورگر ارسال کنه ! مگه اینکه user و pass بدین که دیوونگیه !با توابعی که php داره می خوام این کارو انجام بدم و user و pass به توابع php می دم.

rezaonline.net
شنبه 30 دی 1391, 12:15 عصر
گر فایلها مستقیم به پوشه مورد نظر می رن، چطور باید اطلاعات فایل مثل نام، فرمت، پسوند و سایز رو بدست آورد و امینت سیستم آپلود رو چطور ایجاد کرد؟
بررسی های اولیه از همون نام فایل میتونی بگیری !
تا اونجایی هم که من میدونم باید دو پرسه طی بشه که بتونی از ftp استفاده کنی ، پیشنهادم اینه از همون آپلود استفاده کن .

idocsidocs
شنبه 30 دی 1391, 23:03 عصر
تا اونجایی هم که من میدونم باید دو پرسه طی بشه که بتونی از ftp استفاده کنی ، پیشنهادم اینه از همون آپلود استفاده کن .
دو پروسه ای که گفتید چی هست؟

منظورتون اینه که از ftp برای آپلود فایل استفاده نکنم و از php برای آپلود استفاده کنم؟

mtchabok
یک شنبه 01 بهمن 1391, 01:12 صبح
دو پروسه ای که گفتید چی هست؟

منظورتون اینه که از ftp برای آپلود فایل استفاده نکنم و از php برای آپلود استفاده کنم؟
سلام
منظور دوستمون این هست که شما میخواید دو مرحله کار انجام بدید و این چه کاریه ، از همون آپلود مستقیم استفاده کنید و از طریق خود php فایل رو در مسیرش انتقال بدید .
ببنید برای کار با ftp شما میگید که کاربر فایل رو به صفحه php شما میفرسته و شما فایل رو با ftp در مسیرش ذخیره میکنید .
خوب اول اینکه اسکریپت مربوط دریافت فایل کاربر ، تا زمانیکه آپلود فایل تموم نشه اجرا نمیشه .
دوم اینکه شما مجدد می آید و فایل رو از سرورتون از طریق ftp در مسیرش قرار میدید و اینکار یعنی آپلود مجدد فایل .
اگه محل قرار گرفتن فایلتون در سرورتون نیست خوب این روش درسته ولی اگه هست باید از خود php استفاده کنید .