PDA

View Full Version : سوال: لینک ایجکسی

mahdidabaghi
شنبه 30 دی 1391, 01:26 صبح
سلام به اساتید
ایا میشه با کلیک بر روی لینکی که در صفحه قرار داره به صورت ایجکسی به url مورد نظر بره؟
(تب جدید باز نشه و یا صفحه جدیدی باز نشه بلکه روی همین url صفحه اول url صفحه دوم به صورت ایجکسی باز شه )
ممنون میشم راهنماییم بفرمایید

mahdidabaghi
شنبه 30 دی 1391, 13:25 عصر
دوستان لطفا اگر این کار ممکنه لطفا راهنمایی بفرمایید
همون طور که عرض کردم من یه تگ لینک در صفحه Default1.aspx به این صورت دارم

<a href="Default2.aspx">Go To Next Page</a>
و میخوام صفحه Default2.aspx به صورت ایجکسی نمایش داده بشه

rezaei_y
شنبه 30 دی 1391, 16:53 عصر
با سلام

شما باید داخل صفحه اصلیتون یک تگ دایو داشته باشید که قسمت هایی که تغییر میکنن رو اونجا قرار بدین و بقیه قسمت های صفحه ات ثابتن

برای این کار هم ساده ترین روش استفاده از jquery.load است

یعنی استفاده از آژاکس توسط متدهای جی کوئری

mahdidabaghi
شنبه 30 دی 1391, 23:52 عصر
ممنونم مهندس ازتون
ایا روش دیگه ای هم وجود داره؟

website.expert
یک شنبه 01 بهمن 1391, 00:42 صبح
با سلام،
چرا دنبال روش دیگه ای هستید؟!
این روش که جناب rezaei_y (http://barnamenevis.org/member.php?117919-rezaei_y) گفتن خوب هست.
اگه خواستید بگید تا براتون یه نمونه بذارم.

mahdidabaghi
یک شنبه 01 بهمن 1391, 00:45 صبح
ممنونم از شما
اگه امکانش هست نمونه رو همین جا بذارین

website.expert
یک شنبه 01 بهمن 1391, 01:05 صبح
بفرما دوست عزیز،
اینم یه نمونه خواندن از یه page دیگه با استفاده از jQuery بصورت Ajax:

mahdidabaghi
یک شنبه 01 بهمن 1391, 01:20 صبح
بسیار ممنون و سپاس از شما
راستش من خودم از همین روش استفاده میکنم.من مانند مثال شما اومدم و یک لینک که (شما در صفحه اول مثالتون گذاشتین) رو در صفحه اول پروژه خودم قرار دادم و با کلیک ر روی لینک میره و محتویات صفحه دوم رو نشون میده.(به مانند باز هم مثال شما)
اما در صفحه دوم من یه فایل جاوا اسکریپت نوشتم که اطلاعات تعدادی تسکت باکس و همچنین ckeditor رو میگیره و به صورت ایجکسی این اطلاعات رو در دیتابیس ذخیره میکنه.
مشکل اینه که با این روش لینک (.load) فقط محتویات صفحه دوم دیده میشه و اون تابع جاوا اسکریپتی که عرض کردم (باطبع) از کار میفته.
یکی از دوستان فرموده بودن که بیام اون فایل رو توی مسترپیج بنویسم و توی همه صفحاتم داشته باشمش ولی خوب این کار هم نشدنیه اخه اون تکست باکس ها و ckeditor رو که توی بقیه صفحات ندارم.
موندم با این مشکل چه کنم.
شرمنده اگه طولانی شد.ایا راه حلی وجود داره؟

website.expert
یک شنبه 01 بهمن 1391, 01:31 صبح
دلیل این کارتون چیه؟
ajax برای ایه که قسمتی از صفحه مجدد Laod بشه نه کله صفحه،تا با اینکار سرعت بالاتر بره.
خب اگه قراره کل یک صفحه load بشه دیگه چرا میخواید که از ajax استفاده کنید؟!!

mahdidabaghi
یک شنبه 01 بهمن 1391, 01:39 صبح
حقیقت من دارم یه صفحه مدیریتی واسه پروژه درست میکنم و میخوام تمام قسمتهای اون فول ایجکسی باشه.
البته ابزاری هم قطعا وجود داره (مثل Ms Ajax , Update panel , ...)
ولی من میخوام با جاوا اسکریپت و به عبارتی JQery - Ajax این کار رو پیاده کنم.تقریبا هم به جاهای خوبی رسیدم (البته نباید از کمک بی پایان دوستان توی همین سایت به سادگی عبور کنم) ولی اگه این کار هم بشه دیگه نور علی نوره :لبخند: ولی اگه نشه :گریه: