PDA

View Full Version : انتخاب چند سلکت در دو جدول

tehro0n
شنبه 30 دی 1391, 00:45 صبح
سلام،
من دو جدول دارم که یکی مشخصاتی مانند یوزر و پسورد است و یکی هم برخی چیزها ثبت میشه
حالا می خوام چند سلکت از یک جدول بگیرم با توجه به اینکه شرط پسورد در اون یکی جدول هم درست باشه
فقط یک مسئله ای که هست این دو سلکت به صورت count هست، من از این روش استفاده می کنم ولی این روش تنها برای یک سلکت میاد چک می کنه که پسورد درسته یا نه و برای اون یکی جواب رو میده..
حالا می خوام ببینم آیا میشه با یکبار چک کردن اون یکی جدول سلکت های اینور رو محدود کرد یا باید برای هر سلکت دائم پسورد چک بشه

SELECT
COUNT(`search`) AS `google`, (
SELECT count(`search`) FROM `hits` WHERE `id`=`u`.`id` AND `search`='yahoo' AND `time` BETWEEN {$lasttime} AND {$yesterday}
) AS 'yahoo', (
SELECT count(`id`) FROM `hits` WHERE `id`=`u`.`id` AND `search`='bing' AND `time` BETWEEN {$lasttime} AND {$yesterday}
) AS 'bing'
FROM
`user` `u`,
`hits` `h`
WHERE
`h`.`id` = {$id}
AND
`u`.`id` = {$id}
AND
`h`.`search`='google'
AND
`h`.`time` BETWEEN {$lasttime} AND {$yesterday}
AND
`u`.`pass` = {$pass}

tehro0n
شنبه 30 دی 1391, 12:21 عصر
البته این یکی از خاصیت های count هست که اگه پیدا نکرد خروجی رو صفر نمایش بده، منتها من برای کارهام از
if ($result->num_rows) { استفاده می کنم که وقتی این صفر خروجی میده هم باز یک ردیف میگه هست و ادامه کار رو انجام میده که می خوام این یک ردیف نباشه!
نمی تونم هم بیام خروجی بگیرم و بگم اگه 0 بود این کارو نکن چون جستجو ها جوری هستن که ممکنه واقعا 0 خروجی شون باشه و تو این حالت باید بگم که هیچی نبوده

:متفکر: :متفکر: