PDA

View Full Version : بارگذاری منو و زیرمنو از دیتابیس

Kurdia
شنبه 30 دی 1391, 16:40 عصر
با سلام
می خوام ی سری منو و زیر منو رو از دیتابیس بگیرم و ب tree view یا menu بایاند کنم
اما برای نوشتن کدهای زیرمنو مشکل دارم

دیتابیسم sql2 20081 هست وق فیلدهاش
ID : مشخصه
MenuName : عنوان منو
MenuID : منو یا زیرمنو بودن را مشخص می کند
FatherID : آی دی منو اصلی ک زیرمنو زیرمجموعه آن است
URL : لینک هر منو
هستند

اگر کم و کاستی هم داره لطفا راهنمایی کنید

MVS2010
C#‎.Net

morteza_mokhtari
شنبه 30 دی 1391, 21:47 عصر
سلام دوست عزیز شما باید برای اینکار دو تا جدول پیاده کنید یکی برای منو و یکی برای زیر منو و کلید اصلی جدول منو رو به عنوان کلید خارجی به جدول زیر منو بدهید.

Kurdia
شنبه 30 دی 1391, 22:55 عصر
سلام دوست عزیز شما باید برای اینکار دو تا جدول پیاده کنید یکی برای منو و یکی برای زیر منو و کلید اصلی جدول منو رو به عنوان کلید خارجی به جدول زیر منو بدهید.

ممنون
اینو خودم هم می دنم
اما کدنویسی برای بایاند کردن چی می شه؟
سابمنها رو چجوری ب منوپدر وصل کنم

website.expert
یک شنبه 01 بهمن 1391, 01:36 صبح
با سلام،
بفرما دوست عزیز این هم یه نمونه:
(فقط اول فایل CreateMenuTable رو اجرا کنید تا Database و Table نمونه ایجاد شود.)

saeed_sho
یک شنبه 01 بهمن 1391, 17:52 عصر
اگه میخواید از تری ویو استفاده کنید از xml بخونید

Kurdia
یک شنبه 01 بهمن 1391, 22:00 عصر
اگه میخواید از تری ویو استفاده کنید از xml بخونید

کمی توضیح می دی

morteza_mokhtari
یک شنبه 01 بهمن 1391, 22:42 عصر
سلام با تری ویو که نمیشه منو درست کرد اون ماله نمایش به صورت ساختار درختی هستش ولی خوب بنده هم با ایشون موافقم اگه از xml استفاده کنی خیلی سریع تر هستش و نیاز نیست با هر بار لود شدن صفحه یک دستور select انجام بشه. شما میتونید ساختار منو تون رو در قالب یک فایل xml که به راحتی میتونید اون رو خودتون بنویسید تعریف کنید بعد با استفاده از linq to xml اطلاعات رو از xml بخونید و در منوی خودتون قرار بدهید البته میتونید یه جستجو با این عبارت how build menu with xml بزنید نمونه زیاده.

saeed_sho
دوشنبه 02 بهمن 1391, 09:21 صبح
کمی توضیح می دی
برای منوی مهمان و منوی کاربر و منوی مدیر هر کدوم یه فایل xml جدا میخواد که باید با xmlDataSource بخونید و حالا یا منو یا تری ویو رو به دیتاسورس پایبند کنید
در قسمت مدیریت منوها هم فایل xml رو ادیت کنید

در ضمن کنترل منو که خیلی مشکل داره با تری ویو هم منو بد نمیشه اما با ul li خیلی بهتره البته اون موقع باید از دیتابیس بخونید
بازم انتخاب نوع منو سلیقه ایه