PDA

View Full Version : سوال: استفاده کردن از کدهای جاوا در asp و #c

aliimanypoor
یک شنبه 01 بهمن 1391, 12:43 عصر
سلام
چه طوری میشه از کدهای جاوا در asp.net , #c استفاده کرد.
مثلا یک کلید با دستور html ساختم با دستور input منتها این کلید خاصیت visible نداره و نمی تونم روش درست کار کنم
کار این کلید اجرای کد جاوا جهت باز کردن صفحه پرینت است می خوام وقتی روی یک کلید دیگه که با asp درست شده می زنم این کلید که قبلا مخفی بوده یا از کار افتاده بوده به کار بیافته توی جاوا کدی هست که میشه کلید و مخفی کرد منتها چه جوری میشه این و با یک کلید asp کنترل کرد با دستورات سی شارپ

aliimanypoor
یک شنبه 01 بهمن 1391, 22:58 عصر
کسی جواب سوال و نمی دونه؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!

morteza_mokhtari
یک شنبه 01 بهمن 1391, 23:16 عصر
سلام دوست عزیز شما برای کلید که با html درست کرده خاصیت runat="server" رو set کن بعد تویه codebehnid میتونی بهش دسترسی داشته باشی.

aliimanypoor
جمعه 06 بهمن 1391, 18:54 عصر
ممنون از پاسخ شما
منتها چندتا مشکل
1- با توجه به اینکه در ایتدای فرم خاصیت runat="server را set کرده ایم آیا نیاز هست حتما برای کلید هم set شود و دیگر اینکه با عرض شرمندگی codebehnid چیه؟؟!!
2-می دونم سوالم چندتا سوال بوده و کمی هم گنگ منتها از آنجا که برنامه نویسی را فقط با مثال میشه درست توضیح داد این نیاز به یک مثال دارد
3-سوالی که شاید درست مطرح نشده بود اینه که در جاوا چگونه میشه کلیدی از html یا asp را مخفی یا غیر فعال کرد و دوباره فعال کرد و ترکیبش با کد asp چگونه است

Alfred188
شنبه 07 بهمن 1391, 11:07 صبح
درود، از این دستور جاوااسکریپت استفاده کنید

onmouseclick="javascript:document.getElementById('controlId').st yle.display='inline';"
از inline برای نمایش ، و از none برای مخفی کردن استفاده کنید
و اگه می خواهید تو codebehind از دستورات استفاده کنید می تونید اینو بنویسید
controlId.Attributes.Add("style","display:none;");
-----------------------------------------------------------
codebehind چیست؟
پاسخ: codebehind اصطلاحی است که به مجموعه کدهای برنامه ای که يک فرم وب (يا سرويس وب يا کنترل کاربری يا ديگر اشياء ASP.NET) استفاده می کند می گويند. اين کدها درون فايل ASPX (يا ASMX يا ASCX) نبوده بلکه درون فايل ديگری با پسوند aspx.cs-برای #C (برای VB.NET بصورت aspx.vb) قرار می گيرند. جداسازی کد برنامه از عبارات HTML در يک فرم وب دارای محاسن و مزيتهای بسيار زيادی است. برخی از اين مزيتها عبارتند از:
• امکان جداسازی تيمهای توليد يک سايت وب بدين صورت که طراحان صفحات می توانند بدون آنکه کاری به کدهای برنامه صفحه داشته باشند يا آسيبی به آن برسانند با عبارات HTML مربوطه کار کنند.
• حفاظت و امنيت برنامه
• پشتيبانی بسيار خوب محيط VS.NET (ويژوال استوديو دات نت) از اين مفهوم
• سرعت توليد سايتهای وب
• نگهداری آسان سايتها و برنامه های ايجاد شده
منبع: http://ashiyane.org/forums/showthread.php?t=13284
--------------------------------------------------------------------
موفق باشید

aliimanypoor
شنبه 07 بهمن 1391, 22:36 عصر
با تشکر از شما دوست عزیر ولی من آخرش نتونستم مشکلم را حل کنم و از کد جاوا در جایی که می خواهم استفاده کنم یا اینکه شی ء ایجاد شده با html را در سی شارپ کنترل کنم
پاسخ دادن به اینگونه سوال ها بدون مثال مشکلی را حل نمی کند
در هر صورت ممنون:ناراحت:

Alfred188
یک شنبه 08 بهمن 1391, 09:35 صبح
اینو تست کن و هر طور که دوست داری تغییرش بده

<a href="#" title="click" onmouseclick="javascript:document.getElementById('mydiv').style. display='inline';"> click</a>
<div id="mydiv" style="display:none;">
barnamenevis
</div>

aliimanypoor
جمعه 25 اسفند 1391, 15:43 عصر
سلام
ظاهرا کسی جواب این سوال را نمی داند؟؟؟؟