PDA

View Full Version : مشکل جدی با EasyPHP

eshpilen
یک شنبه 01 بهمن 1391, 19:18 عصر
آپاچیش بالا نمیاد و همش این خطا رو میده:

error in apache configuration file the system cannot execute the specified program

با 3 نسخهء مختلف از EasyPHP تست کردم.
بنظر میاد مشکل از سیستم باشه.
ولی هرچی توی سرویس ها چک کردم برنامه ای ندیدم که پورت 80 رو گرفته باشه.
از ویندوز XP SP3 استفاده میکنم.

تازه در فایل کانفیگ آپاچی پورتش رو چند بار عوض کردم و دوباره ران کردم اما بازم تغییر حاصل نشد.
البته موقع نصب ویندوز یک فایلی رو در CD پیدا نمیکرد که Skip زدم (فایلی بنام sprb0413.dll). گفتم شاید مشکل از اون فایل بوده باشه؛ اون فایل رو از اینترنت دانلود کردم و ریختم ولی بازم مشکل حل نشد.

توی گوگل هم این خطا رو سرچ کردم و یه چیزهایی خوندم ولی بازم به نتیجه ای نرسیدم.

روی ویندوز قبلیم این مشکل نبود. نمیدونم چی شده!
کامپیوترم چند وقتی در دست تعمیر بود و هاردش رو عوض کردم و بخاطر همین دوباره ویندوز نصب کردم. تازه فکر کنم همین CD ویندوز بود قبلا.

امید امرایی
یک شنبه 01 بهمن 1391, 19:54 عصر
مسیر نصب برنامه ها رو تو رجیستری عوض نرکیدید احتمالا ؟

--------------------------------------
توصیه هایی در دنیای وب و دیجیتال (http://www.amraei.com)

eshpilen
یک شنبه 01 بهمن 1391, 20:29 عصر
نه والا :متفکر:

هرچی برنامه و حتی آنتی ویروس که نصب کرده بودم رو آنیستال کردم بعدش سیستم رو هم ریستارت کردم بازم درست نشد.

eshpilen
سه شنبه 03 بهمن 1391, 00:19 صبح
من با wamp کار میکنم این چنین مشکلاتی برام پیش می اومد که غیرقابل حل بود و فقط با تغییر ویندوز درست میشد اما وقتی از xampp استفاده میکنم ، حتی میتونم کلشو توی یه فلش بریزم ببرم روی یه سیستم دیگه اجراش کنم !
پیشنهاد میکنم از xampp استفاده کن !
البته از اونجایی که میدونم تا دلیلش رو پیدا نکنی ول کن این نیستی پس اول دلیل این رو پیدا کن بعد از xampp استفاده کن !
برنامه نویس پی اچ پی باید وقتش رو روی برنامه نویسی با php بذاره نه روی این برنامه ها !

مشکل اینه که کلا داری از easyphp استفاده میکنی. تا xxamp هست چرا آخه easyphp

والا ایزی کار ما رو راه مینداخت مشکلی نداشتیم باهاش!
چون حجمش کم بود و راحت و سریع دانلود میشد ایزی استفاده میکردم.
الان این xampp حجمش خیلی بیشتر بود.
البته نسخهء Portable و 7zip شدهء اون رو که 35 مگ حجم داره بالاخره دانلود کردم. اون یکی پکیج هاش حجمشون خیلی بیشتره (مثلا 100 مگ).

جالب اینکه آپاچی xampp هم مشکل داشت و استارت نشد، ولی خوبیش اینه که در مستندات خودش نوشته که نیاز به پکیج Microsoft Visual C++ 2008 داره PHP ای که همراه xampp هست. موقع تلاش برای اجرای آپاچی هم پیام خطای روشنی داد در این باب و لینک دانلود Microsoft Visual C++ 2008 رو هم نوشته بود.
بعد از دانلود و نصب Microsoft Visual C++ 2008 مشکل برطرف شد.
و حالا دیگه EasyPHP هم بدون مشکل کار میکنه :D

لینک دانلود Microsoft Visual C++ 2008 از سایت میکروسافت: http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=5582

اگر یکی اینو قبلا فهمیده بود و در جواب کسانی که این مشکل رو داشتن میگفت الان منم که سرچ کرده بودم علت و راه حل رو پیدا کرده بودم و دیگه xampp رو دانلود نمیکردم!
حالا بد هم نشد بالاخره تجربه و تنوع مفیدی بود بنظرم.