PDA

View Full Version : وب سرویس امن ارسال SMS

hamedsabzian
دوشنبه 02 بهمن 1391, 10:54 صبح
سلام خدمت دوستان عزیز!

دنبال یه راه می گردم که به کاربرا از طریق سایت خودم sms بفرستم.
سرویس دهنده های مختلف یا از طریق URL و یا از طریق Web Service و یا هردو، این قابلیت رو دارن.
اما هر کدوم رو که بررسی می کردم، توی همشون باید نام کاربری و رمز عبور پنل رو به صورت کاملا واضح (plain) توی پارامترها قرار بدی و ارسال کنی. در حالی که این کار درست نیست.

می خوام بدونم سرویس دهنده ای هست که راهکار مناسبی ارائه داده باشه؟

joker
دوشنبه 02 بهمن 1391, 12:02 عصر
معمولا مشکلی نداره این موضوع ؛ شاید تنها نگرانی این موضوع باشی که هاست سرویس دهنده اسنیف کنه و بفهمه یوزر و پسوردت ؟ خب اون راحت به همه اطلاعات منجمله ایمیلهات هم دسترسی داره ، با این مدل نگرانی دیگه هاست هم نباید بخری ، ای پی ولید بگیری و روی کامپیوتر خونگی سرویس بدی امن تره :)
اگه سرویس ssl میدن ( سرویس دهنده های url sms ) سوئیچ کن روی این پروتکل .
ولی در نهایت یوزر و پسوردی که باید برای اعتبار سنجی بهشون بفرستی روی فایلهای موجود در هاست خودت موجوده ، کسی بخواد بره بخونه میتونه.

nasr
دوشنبه 02 بهمن 1391, 12:31 عصر
البته اشتباه می کنی
من هم دارم اس ام اس ارسال می کنم از طریق سایت خودم
کاربر هیچ چیزی نمی بینه
یه دکمه میزنه پیامک ارسال میشه
نه شماره ای میبینه ، نه یوزر و نه پسورد و نه هیچ چیز دیگه ای

hamedsabzian
دوشنبه 02 بهمن 1391, 17:12 عصر
خیلی خوب خیالم راحت شد.
با خودم فکر می کردم با تعریف یه کلید مشترک رمز نگاری بین من و سرویس دهنده مشکل تا حد زیادی حل میشد. ولی انگار کسی همچین سرویسی نمیده.
خوب پس بریم سراغ ssl...

ممنون از پاسختون.
:قلب:

AmirGhasemi
دوشنبه 02 بهمن 1391, 22:50 عصر
سلام عزيز
من خودم وب سرويس اريال پيامك مي فروشم
درسته هيچ كس نمي گه ماست من ترشه اما واقعا ماست هيچ كس در زمينه وب سرويس ترش نيست!!!! چون خودت داري مي گي وب سرويس
اول اينكه شما مطمئنا نمي توني هزين ههاي چند ميليوني ساليانه ssl را تقبل كني!!! دوم اينكه خودت هم نمي توني يك سرور توي خونه ات برپا كني
سوم اينكه وب سرويس كاملا امنه و كاربر و سرور هم هيچ چيز نمي بينن