PDA

View Full Version : مشکل پایگاه داده در هنگام انتقال برنامه به سیستمی دیگر

s4lish
دوشنبه 02 بهمن 1391, 11:53 صبح
با سلام. بنده از پایگاه داده sql EXPRESS در برنامم استفاده کردم.
قبلا یک مشکلی داشتم که همینجا مظرح کردم در خصوص اینکه هر تغییری توی دیتابیس میدم توی دیتابیس اعمال نمیشه و یکی از دوستان فرمودند که بر روی دیتابیس رفته و در پراپرتیس گزینه Do not Copy رو انتخاب کنم و فایل های دیتابیس رو توی پوشه دباگ کنار فایل exe برنامه قرار بدم که مشکلم یجورایی برطرف شد.
الان یک مشکل دیگر دارم که وقتی فولدر برنامه رو تو هر درایوی و فولدری در سیستم خودم قرار میدم برنامه پایگاه داده رو شناسایی میکنه و وارد برنمه میشه ولی تو سیستم های دیگه اخطار میده و وارد برنامه نمیشه.حتی باوجود ساخت فایل نصبی باز هم مشکل برطرف نشد.
میخواستم بدونم مشکل از کجاست.
با تشکر

reza_Nazem
دوشنبه 02 بهمن 1391, 12:49 عصر
connectionString رو چه طوری زدی ؟ به احتمال زیاد با ServerName زدی . ConnectionString رو اینجا بذار شاید بتونم کمکی کنم

s4lish
دوشنبه 02 بهمن 1391, 14:10 عصر
بفرمائید اینم از این.

string cs = @"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\dbe.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True;";

s4lish
دوشنبه 02 بهمن 1391, 16:27 عصر
کسی نیست راهنمایی کنه ؟! من میخوام برنامم بصورت پرتابل توی فلش باشه و همه جا ازش استفاده کنم یعنی طوری که دیتابیسش کنارش باشه..
دنبال یه راه حل میگردم. لطفا راهنمایی بکنید.
با تشکر

s4lish
دوشنبه 02 بهمن 1391, 23:02 عصر
The syntax Data Source=.\SQLEXPRESS in your connection string refers to the instance of SqlServer Express installed on the local computer.
From the error message I suppose that SqlServer Express is not installed on your target installation computer.
So you have two options:

Install Sql Server Express on the target installation machine
Change the connection string to refer to your working machine and use the database catalog found there.
Data Source=YOURMACHINENAME\SQLEXPRESS;Initial Catalog=YOURDATABASENAME;.....

دوستان مشکل رو پیدا کردم. حالا بنظرتون میشه طوری کانکشن استرینگ رو نوشت که تو همه کامپیوتر ها جواب بده ؟!