PDA

View Full Version : عمر sql

rohollahmahmoodiany
شنبه 15 بهمن 1384, 23:56 عصر
تا چند سال دیگر sql server مد بازار خواهد بود؟همچنین اگر پیش بینی میشود که برنامه جدیدی بیاید ایا تفاوت زیادی با sql خواهد داشت.اگر ممکن است در مورد asp.net و php و...نیز پاسخ بفرمایید

سید مسعود موحد
یک شنبه 16 بهمن 1384, 08:40 صبح
تا جایی که معلوم است خود زبان T_SQL تا وقتیکه DB باشد باید باشد مگر آنکه یک تحول خیلی اساسی انجام شود و عوض شود وگرنه تمام زبانهای دیتابیسی از T_SQL استفاده میکنند پس بهتر است بجای یادگیری یک محیط بخصوص مثل Sql-Server یا Oracle یا .... T_Sql را کاملا مسلط شد مابقی سویچ بین محیط و امکانات مختلف هر کدام است

Elham_gh
یک شنبه 16 بهمن 1384, 11:58 صبح
دوست عزیز جناب سید مسعود موحد , یک اشتباه کوچک کردید.
تمام بانکهای اطلاعاتی رابطه ای از SQL استفاده می کنند نه T-SQL . هر RDB (بانکهای اطلاعاتی رابطه ای )یک سری امکانات در کنار SQL استاندارد به کار می گیرد. به این ترتیب زبان برنامه نویسی SQL Serevr می شود T-SQL , در Oracle می شود pl-SQL , در Informix می شود iSQL .

سید مسعود موحد
یک شنبه 16 بهمن 1384, 13:39 عصر
ممنون از گوش زدتون من تا حالا فکر میکردم که T_SQL زبان مادر و رفرنس تمام دیتابیسها است

AminSobati
یک شنبه 16 بهمن 1384, 22:32 عصر
تا چند سال دیگر sql server مد بازار خواهد بود؟همچنین اگر پیش بینی میشود که برنامه جدیدی بیاید ایا تفاوت زیادی با sql خواهد داشت.اگر ممکن است در مورد asp.net و php و...نیز پاسخ بفرمایید
اگر بگین عمر مایکروسافت چقدره من هم عمر SQL Server رو میگم

AminSobati
یک شنبه 16 بهمن 1384, 22:48 عصر
تا جایی که معلوم است خود زبان T_SQL تا وقتیکه DB باشد باید باشد مگر آنکه یک تحول خیلی اساسی انجام شود و عوض شود وگرنه تمام زبانهای دیتابیسی از T_SQL استفاده میکنند پس بهتر است بجای یادگیری یک محیط بخصوص مثل Sql-Server یا Oracle یا .... T_Sql را کاملا مسلط شد مابقی سویچ بین محیط و امکانات مختلف هر کدام است
فرا گرفتن SQL خوبه اما اگر بخواهید در یک بانک اطلاعاتی تخصص پیدا کنید، میبایست زبان مخصوص به اون رو یاد بگیرید. یاد گرفتن SQL استاندارد کافی نیست، چون تولید کنندگان RDBMS الزاما تمام استاندارها رو رعایت نمیکنند و یا قواعدش رو در محصول خودشون تغییر میدن.

rohollahmahmoodiany
چهارشنبه 19 بهمن 1384, 18:25 عصر
اگر بگین عمر مایکروسافت چقدره من هم عمر SQL Server رو میگم
یعنی منظورتان این است که تا مایکروسافت باشد اس کیو ال نیز هست

rohollahmahmoodiany
چهارشنبه 19 بهمن 1384, 18:30 عصر
فرا گرفتن SQL خوبه اما اگر بخواهید در یک بانک اطلاعاتی تخصص پیدا کنید، میبایست زبان مخصوص به اون رو یاد بگیرید. یاد گرفتن SQL استاندارد کافی نیست، چون تولید کنندگان RDBMS الزاما تمام استاندارها رو رعایت نمیکنند و یا قواعدش رو در محصول خودشون تغییر میدن.
زبان مخصوص.میشه بیشتر توضیح بدین
.هدف من از این جور سوالات این است که یادگیری هر محیطی بسیار زمان بر است.به خصوص برای ما شهرستانیها شاید 2 سال و...من فکر میکنم که در مورد اس کیو ال در نیمه راه هستم حالا باید حدودا یک سال دیگر وقت بگذارم ولی اگر قرار است که در اینده نزدیک این برنامه قدیمی شود که.....
با تشکر

Omid Rekabsaz
چهارشنبه 19 بهمن 1384, 21:21 عصر
من فکر می کنم شما SQL را باید یاد بگیرید از طریق یکی از زبان های موجود... بعنوان مثال اگر کار با SQL Server و دستورات آنرا - TSQL - یاد بگیرید SQL را یاد گرفته اید و در صورت نیاز به تغییر محیط (مثلا از SQL Server به Oracle) اینکار با مشکلات خیلی کمی انجام خواهد شد.
به نظر من مهم SQL است نه TSQL یا OSQL و ...
هر جند که هر کدام از زبان ها در امکاناتی که به کاربر ارائه می کنند متفاوتند ولی پایه یکسان است...

AminSobati
پنج شنبه 20 بهمن 1384, 16:10 عصر
زبان مخصوص.میشه بیشتر توضیح بدین
.هدف من از این جور سوالات این است که یادگیری هر محیطی بسیار زمان بر است.به خصوص برای ما شهرستانیها شاید 2 سال و...من فکر میکنم که در مورد اس کیو ال در نیمه راه هستم حالا باید حدودا یک سال دیگر وقت بگذارم ولی اگر قرار است که در اینده نزدیک این برنامه قدیمی شود که.....
با تشکر
هر چیزی رو که قصد داشته باشید خوب یاد بگیرید و به طور حرفه ای ازش استفاده کنین، باید:
1) براش وقت صرف کنین
2) در اون عمیق بشین و از اکتفا کردن به دانسته های کلی (و عمومی) پرهیز کنید

اگر کار با نرم افزارهای RDBMS رو در حدی تصمیم دارید یاد بگیرید که در هر کدومشون بتونین با کمترین تغییر روی دانسته هاتون، کار رو انجام بدین، در این شرایط باید به کلیات (مثلا دستور استانداردی مثل Select) بسنده کنید! اما برای بهره گیری از تمام قابلیتهای یک نرم افزار، باید در اون غرق بشین و با خصوصیات منحصر به فردش آشنا بشین.
تصور نکنید که اگر چنین وقتی صرف کنید، از سایر نرم افزارها عقب هستید. چرا که اصولا انتظارات ما از یک نرم افزار، کاملا مشخصه و هر نرم افزاری، این نیازها رو به شکل مخصوص به خودش پاسخ میده. پس اگر به صورت تخصصی با یک RDBMS کار کنید، در برخورد با سایر RDBMSها به سرعت متوجه میشیم که برای نیازهای ما چه امکاناتی (به شکل متفاوت) دیده شده.

ealireza
پنج شنبه 20 بهمن 1384, 18:14 عصر
ببخشیدا
ولی به نظر من
عمر SQL === عمر امین ثباتی

چرا که اکر جناب ثباتی اینجا نباشه انگار SQL مرده !

AminSobati
پنج شنبه 20 بهمن 1384, 23:40 عصر
ای بابا!!..