PDA

View Full Version : حرفه ای: استفاده از قابلیت Aero Glass ویندوز و دو سوال؟

AMIN_SG
دوشنبه 02 بهمن 1391, 13:24 عصر
سلام حتما میدونید ما میتونیم از قابلیت aero ویندوز یا همون شیشه ای شدن استفاده کنیم
حالا دو تا سوال پیش میاد وقتی از این قابلیت استفاده میکنیم هر object ای که روی فرممون هست یه جورای تغییر پیدا میکنه مثلا یه lable با forecolor سیاه هم شیشه ای مانند میشه و خب دیده نمیشه برای اینکه منظورمو خوب برسونم یه پروژه ی ساده باهاش میزارم یه نگاه کنید

98785

سوال دومم هم اینه که اگه این برنامه رو تو ویندوز 7و8 اجرا کنید شیشه ای اما اگه تو xp اجرا کنید یه صفحه ی سیاه میبینید
مثلا شما وقتی برنامه ی mozila firefox رو اجرا میکنید تو اون سیستم عامل هایی که گفتم میبینید قسمت tab شیشه ای هستش اما تو ویندوز xp رنگش میشه آبی وشیشه ای نیست حالا ما باید چطور این کار رو انجام بدیم
ممنون میشم جواب بدید:لبخندساده:

Hashemvp
دوشنبه 02 بهمن 1391, 14:01 عصر
دوست عزیز من خودمم این مشکل رو داشتم ولی نتونستم حلش کنم ولی خوب ی راهی ک به ذهنم رسید اینکه

اول برنامه ک اچجرا میشه چک کنه برنامه روی چ نسخه ای ویندوز داره اجرا میشه
بعد طبق اون نسخه از ویندوز این خاصیت رو توی برنامه فعال کنه و یا نکنه
ولی مشکل دیگه ای هم ک هست شاید کاربر از این تم استفاده نکنه و اونوقته ک صفحه سیاه نشون میده:D

ی راه دیگه ای هم ک هست این نوع تم رو با استفاده از دستورات ک تو سایت های خارجی زیاد پیدا میشه بدون نیاز ب تم اصلی ویندوز درست کنی
اون وقت دیگه فرقی نمیکنه ک توی ویندوز اکس پی اجرا میشه یا سون یا 8 چون از تم مخصوص خودش وبدون هیچ وابستگی استفاده میکنه

ولی خوب اگه بشه مثا فایرفوکس وقتی غیر فعال میشه این نوع تم برنامه ها هم درست بشه با وسط خیلی عالی میشه
اگه دوستان بلدن لطفا بگن

موفق باشید

Mr'Jamshidy
دوشنبه 02 بهمن 1391, 14:17 عصر
اول از همه شما باید چک کنید ببینید ویندوز قابلیت اجرا شیشه ای رو داره یا نه بعد کد هاتون رو فراخوانی کنید

دوم از همه همچین چیزی میخواید؟

Hashemvp
دوشنبه 02 بهمن 1391, 14:37 عصر
بله تقریبا ی همچنین چیزی ولی خوب من سورس این رو دارم
و مشکل همون قبلی ها رو داره
مثلا فرض کنید وسط کار با نرم افزار تم ویندوز رو از این حالت در اورد اون وقت برنامه ظاهرشو از دست میده
یا اینکه اگه کاربر این کارو نکنه باید نت بوک ها رو در نظر داشت ک وقتی باتری رو به اتمام هست و یا نصف میشه این خاصیت رو ویندوز خدکار غیر فعال میکنه و باز برنامه ظاهرشو از دست میده

ممنون از پاسخ ات

AMIN_SG
دوشنبه 02 بهمن 1391, 14:50 عصر
اره دقیقا این نوع مشکلات هم وجود داره خوب سوال دوم رو فعلا بیخیال میشیم سوال اول چطور؟
همون برنامه ای که اون دوستمون گزاشته دقیقا همون چیزیه که من میخوام ولی نه سورسش رو گزاشتن نه واسه ی .net هستش مثلا میخوام یه سری شی بزارم که اونا شیشه ای نشن اینو اگه جواب بدین ممنون میشم :چشمک:

m.4.r.m
دوشنبه 02 بهمن 1391, 14:54 عصر
چون ویژوال بیسیک هست و یک سری مشکلات و ساپورت نکردن خیلی از چیزا به نظر من بهترین مورد اینه که وقتی می خوای با وی بی برنامه بنویسی زیاد ازش کار نکش بنده خدا رو چرا انقدر اذیت می کنید از قابلیت های خودش استفاده کنیم . ممنون اسپم نبود ها جواب کلی بود :خجالت:

AMIN_SG
دوشنبه 02 بهمن 1391, 15:11 عصر
چون ویژوال بیسیک هست و یک سری مشکلات و ساپورت نکردن خیلی از چیزا به نظر من بهترین مورد اینه که وقتی می خوای با وی بی برنامه بنویسی زیاد ازش کار نکش بنده خدا رو چرا انقدر اذیت می کنید از قابلیت های خودش استفاده کنیم . ممنون اسپم نبود ها جواب کلی بود :خجالت:

باشه :لبخند:

Mr'Jamshidy
دوشنبه 02 بهمن 1391, 15:21 عصر
که اینطور حالا این چطوریه؟

البته اینم بگم که این سورس ماله وی بی 6 هست نه مال دات نت

AMIN_SG
دوشنبه 02 بهمن 1391, 15:25 عصر
منم همینو میگم دیگه بعدش یه چیز دیگه این که سورس نیست فقط فایل اجراییش هستش یه نگاه کن

Mr'Jamshidy
دوشنبه 02 بهمن 1391, 15:49 عصر
عمدا سورس رو حذف کردم چون اینجا مال دات نت هست نه وی بی 6

شما اونجا بحث رو مطرح کن تا سورس بهت بدم :چشمک:

حالا این همونی بود که میخواستی؟

Hashemvp
دوشنبه 02 بهمن 1391, 15:50 عصر
که اینطور حالا این چطوریه؟

البته اینم بگم که این سورس ماله وی بی 6 هست نه مال دات نت

اقا دقیقا همین منظور من بود
اگه سورس ویبی 6 رو هم بیشتر ممنونت میشم
ممنون واقعا

Hashemvp
دوشنبه 02 بهمن 1391, 16:00 عصر
عمدا سورس رو حذف کردم چون اینجا مال دات نت هست نه وی بی 6

شما اونجا بحث رو مطرح کن تا سورس بهت بدم :چشمک:

حالا این همونی بود که میخواستی؟

اقا من تایپکشو زدم
http://barnamenevis.org/showthread.php?380230-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D9%82%D8%A7%D8%A8%D9%84%DB%8C%D8%AA-Aero-Glass-%D9%88%DB%8C%D9%86%D8%AF%D9%88%D8%B2&p=1682102#post1682102

منم اول تعجب کردم چرا تو بخش دات نت زدی اینو
ممنون

AMIN_SG
دوشنبه 02 بهمن 1391, 17:33 عصر
چون من واسه .net میخواستم اما همین vb6 هم غنیمتیه واسه خودش :لبخند:

xxnagin
دوشنبه 02 بهمن 1391, 22:02 عصر
سلام
این همونی که میخواهید

AMIN_SG
سه شنبه 03 بهمن 1391, 10:16 صبح
نه این سورسی که گزاشتید یه محدوده ی خاصی رو به شکل شیشه ای در میاره بخاطر همینه بقیه ی شی ها دیده میشه من اگه بخوام یه شی رو بکار ببرم در حالت شیشه ای کامل باید چیکار کنم سوالم این بود
ولی بازم به خاطر جوابتون ممنونم :تشویق:

SHD.NET
چهارشنبه 04 بهمن 1391, 13:39 عصر
آقا همین سورس که توی پست اول هستش رو نمیشه درستش کرد ؟؟ راهی نداره ؟؟

منم به همین مشکل برخوردم