PDA

View Full Version : سوال: تغییر لوگوی سایت

mbasirati
دوشنبه 02 بهمن 1391, 16:41 عصر
سلام
من توی پروژه م 2تا مسترپیج دارم. یکی برای صفحات مدیران و یکی هم برای صفحات کاربران سایت
من میخوام امکانی برای مدیر بذارم که بتونه لوگو (بنر) سایت رو بتونه تغییر بده.
برای این کار توی قسمت مدیریت یه صفحه طراحی کردم که مدیر عکسش رو آپلود میکنه. بعد پایین همون صفحه تمامی عکسای آپلود شده (که توی یه فولدر در روت سایت به نام upload هست) رو با استفاده از یه repeater نمایش میده. داخل repeater هم یه linkbutton گذاشتم و داخل linkbutton هم یه image که عکس رو نمایش بده.
حالا میخوام کاری کنم که وقتی مدیر روی یکی از این عکسا کلیک میکنه بنر سایت بشه همون عکس.
با این توضیحات این کار شدنیه؟
با توجه به اینکه من باید به مسترپیج صفحه کاربران دسترسی پیدا کنم و بعد لوگوی اون رو عوض کنم.

mRizvandi
دوشنبه 02 بهمن 1391, 18:06 عصر
یه راه حل ساده بدون دیتابیس و ... اینه که اون بنر رو همیشه از یه مسیر ثابت بخونی (توی مسترپیج کاربران)
وقتی ادمین یکی از تصاویر رو انتخاب کرد، شما یه کپی به مسیر ثابت بزن، اینطوری همیشه تصویری که ادمین انتخاب کرده روی فایل اصلی نوشته میشه و مسترپیج هم همیشه همون فایل رو نمایش میده

sh-eng
سه شنبه 03 بهمن 1391, 09:57 صبح
ی شما یه کپی به مسیر ثابت بزن

این ینی چی ؟ من نفهمیدم

mRizvandi
سه شنبه 03 بهمن 1391, 11:08 صبح
مسیر فایلی که قرار هست در مسترپیج کاربران دیده بشه رو این فرض کن:

~/Images/UsersHeader.jpg

هر زمان ادمین تصویری رو انتخاب کرد، شما اون تصویر رو از هر جایی که هست به این مسیر کپی کن

mbasirati
سه شنبه 03 بهمن 1391, 14:42 عصر
یه راه حل ساده بدون دیتابیس و ... اینه که اون بنر رو همیشه از یه مسیر ثابت بخونی (توی مسترپیج کاربران)
وقتی ادمین یکی از تصاویر رو انتخاب کرد، شما یه کپی به مسیر ثابت بزن، اینطوری همیشه تصویری که ادمین انتخاب کرده روی فایل اصلی نوشته میشه و مسترپیج هم همیشه همون فایل رو نمایش میده

ممنون از جواب شما
اما این روش یه محدودیتی داره. فرض کنید الان بنر من با پسوند jpg هستش ولی حالا کاربر یه بنر با پسوند png میخواد بذاره

mRizvandi
سه شنبه 03 بهمن 1391, 15:01 عصر
بله، همینطوره ;)
این ساده ترین روش بود، بدون دیتابیس

باز یه روش ساده بدون دیتابیس اینه که یه فایل متنی ساده در یه مسیر ثبت کن و همیشه لینک تصویر رو توش بذار. هر زمان که Session استارت شد، این فایل رو باز کن و مقدار رو بخون و جای تصویر قرار بده. هر زمان که ادمین فایلی ارسال کرد و انتخاب کرد این فایل متنی رو آپدیت کن.