PDA

View Full Version : سوال: فراگیری اصولی جاوا و ابزار جانبی لازم

newincept
دوشنبه 02 بهمن 1391, 21:08 عصر
دوستان و اساتید محترم

من در خارج از ایران زندگی میکنم.
سال ها سابقه فعالیت نرم افزاری و سخت افزاری داشته و همچنین روزگاری، به چند زبان، برنامه نویسی هم میکردم.

فرصتی بدست آمده تا در دوره ای تخصصی به مدت یکسال در زمینه فراگیری زبان برنامه نویسی جاوا شرکت کنم.
سه ماهی تا شروع کلاس ها فرصت دارم و میخوام که بعد از این فاصله چندساله از برنامه نویسی، کمی آماده بشم.

سوال حقیر اینه که :

چطور و چگونه آغاز کنم ؟
کدام نسخه را انتخاب کنم ؟
در کنار آن و برای تکمیل، احتمالا باید به SQL هم مسلط باشم ؟
اصولا یک برنامه نویس مسلط و توانای جاوا، میبایست به چه ابزار دیگری مسلط باشد ؟
و موارد احتمالی دیگر که به عقل بنده نرسیده تا سوال کنم ...

پیشاپیش و صمیمانه از محبت دوستان سپاسگذارم

M0TR!X
دوشنبه 02 بهمن 1391, 22:26 عصر
برای شروع میتونید یه کتاب بگیرید ! کتابهای مبتدی مثل دیتل و دیتل.

میتونید SE کار کنید برای شروع

sql فقط مربوط میشه به دیتابیس و ربطی به جاوا نداره ولی یه برنامه که یه برنامه مینویسه که ذخیره سازی اون با دیتابیسه باید SQL بلد باشه

منظورتون رو از ابزارهای دیگه متوجه نشدم ابزارهایی که مربوط به جاواست ؟ یا چیزای دیگه ؟

newincept
دوشنبه 02 بهمن 1391, 22:50 عصر
بله دوست عزیز، مشخصا ابزار مربوط به جاوا را عرض میکنم ...

M0TR!X
سه شنبه 03 بهمن 1391, 11:47 صبح
SE
:
Fundamental File Management Event Management Applet Java 3D Java 2D Input/Output Image I/O Network JNDI JDBC JavaBeans Servlets RMI Print Service Object Oriented Thread Swing Sound Security XML

EE :

Hibernate EJB CORBA BEA JSTL JSP JSF JBoss JavaMail Struts Spring

ME

Fundamental Bluetooth
منبع:تدبیرپویا

newincept
چهارشنبه 11 بهمن 1391, 15:18 عصر
در بیشتر مراجعی که در این مدت در مورد جاوا دیده ام، توضیحاتی در مورد ارتباط مستقیم آن با زبان برنامه نویسی C داده شده است.
آیا برای یادگیری و تسلط بر جاوا نیازی به آشنایی اولیه با زبان C هست ؟

L u k e
چهارشنبه 11 بهمن 1391, 19:47 عصر
برای کارهای خیلی خاص که جاوا راه هلی نداره ( که خیلی کم پیش می یاد ) می تونید خودتون وارد عمل شید و با C/C++ کتاب خونه های لازم رو بنویسید به جاوا لینک کنید ( از طریق jni ) و ازش استفاده کنید.

newincept
چهارشنبه 11 بهمن 1391, 20:38 عصر
اگر اشتباه نکرده باشم، عمده ارتباط جاوا با دیتابانک از طریق Oracle میسره، البته در مواردی هم به SQL برخورد کردم.
آیا فراگیری جاوا باید الزاما همراه اوراکل باشه ؟ اساسا ارتباط با دیتابیس از چه طریق یا طریقی باید یادگرفته بشه ؟

سپاسگذارم

dracula_killer
چهارشنبه 11 بهمن 1391, 20:50 عصر
اگر اشتباه نکرده باشم، عمده ارتباط جاوا با دیتابانک از طریق Oracle میسره، البته در مواردی هم به SQL برخورد کردم.
آیا فراگیری جاوا باید الزاما همراه اوراکل باشه ؟ اساسا ارتباط با دیتابیس از چه طریق یا طریقی باید یادگرفته بشه ؟

سپاسگذارم

چون شرکت sun مالک اوراکل و جاوا هست طبیعتا سازگاری بالایی بین این دو وجود داره اما این به این معنی نیست که اگه کسی میخواد جاوا کار کنه حتما باید از دیتابیس اورکل برای بانک اطلاعاتی خودش استفاده کنه
جاوا ادعا می کنه که میتونه به هر دیتابیسی متصل بشه.پس شما هم به دنبال الزامی تو این مورد نگرد.
بهترین طریق برای یادگیری اتصال به دیتابیس هم به نظر من اگر از مفهوم پایگاه داده زیاد مطلع نیستین اول چند کتاب درباره ی اون بخونین.بعد که بر مفهومش و انواع دستور های SQL تسلط پیدا کردین حالا بیاین سراغ جاوا و نحوه ی اتصالش.معمولا متصل کردن جاوا به هر دیتابیسی آسونه و چند خط کد بیشتر نیست.مهم استفاده ی درست از query های sql هست که اگه اون کاری که گفتم رو اول انجام بدین همش آسون میشه

omidbizdotcom
پنج شنبه 12 بهمن 1391, 16:18 عصر
دوستان و اساتید محترم

من در خارج از ایران زندگی میکنم.
سال ها سابقه فعالیت نرم افزاری و سخت افزاری داشته و همچنین روزگاری، به چند زبان، برنامه نویسی هم میکردم.

فرصتی بدست آمده تا در دوره ای تخصصی به مدت یکسال در زمینه فراگیری زبان برنامه نویسی جاوا شرکت کنم.
سه ماهی تا شروع کلاس ها فرصت دارم و میخوام که بعد از این فاصله چندساله از برنامه نویسی، کمی آماده بشم.

سوال حقیر اینه که :

چطور و چگونه آغاز کنم ؟
کدام نسخه را انتخاب کنم ؟
در کنار آن و برای تکمیل، احتمالا باید به SQL هم مسلط باشم ؟
اصولا یک برنامه نویس مسلط و توانای جاوا، میبایست به چه ابزار دیگری مسلط باشد ؟
و موارد احتمالی دیگر که به عقل بنده نرسیده تا سوال کنم ...

پیشاپیش و صمیمانه از محبت دوستان سپاسگذارم

سلام شما دقیقا در کدوم سیاره و با چه زبان هایی برنامه نویسی میکردید ؟؟!! شاید با استفاده از اون زبان ها بتونیم دید خوبی به شما از جاوا بدیم چون جاوا از نظر مفاهیم مثل همه زبان های برنامه نویسی شی گراست و با تمام پایگاه های داده هم مثل بقیه زبان های دیگه کار می کنه و مثل خیلی از زبان های دیگه هم برنامه های وب میشه نوشت هم دسکتاپ مگر اینکه زبان هایی که شما کار کردید اینجا وجود نداشته باشه