PDA

View Full Version : مبتدی: چگونه php را یاد بگیرم؟

Maryam_93
سه شنبه 03 بهمن 1391, 01:36 صبح
سلام من دانشجو ترم ۳ نرم افزارم (ترم ۳ تموم شد) زبانهای c++ و اسمبلی رو خوندم و تاحدودی هم c# ساختمان داده رو هم گذروندم ازونجا که دوس دارم یه زبان خوب یاد بگیرم که به درد بعداهم بخوره شنیدمphp خوبه میخواستم بدونم چجوری و از کجا شروع کنم با توجه به اینکه html رو هم کار نکردم میخواستم از شما دوستان کمک بخوام بدونم برای شروع چه زبانی و چطور شروع کنم ممنونو از همگی

Mohsen.
سه شنبه 03 بهمن 1391, 08:54 صبح
شما برای کار با PHP ابتدا باید زبان های HTML و CSS رو تا حدی یاد بگیرید. بعد وارد PHP بشید.

-------------------------------------------------------

تعداد این قبیل سوالات توی انجمن خیلی زیاده.:گریه:
جان من یک نفر با کمک مدیریت سایت بیاد خیلی خوب و جامع به سوال بالا جوال بده و تاپیک رو تبدیل به موضوع مهم بکنه و توی تالارهای PHP و طراحی وب و توسعه وب قرار بده هم ما راحت بشیم هم دوستان تازه وارد اطلاعات رو زودتر و جامع تر بدست بیارند.:تشویق:

Maryam_93
سه شنبه 03 بهمن 1391, 12:32 عصر
ممنون از شما باتوجه به اینکه کار کردم میتونم خودم بخونم html? زبان دیگه ای پیشنهاد نمیکنید؟
گاه میکنم تو سایت مرسی

darkface
سه شنبه 03 بهمن 1391, 13:24 عصر
سلام
شما نوشتن یک پروژه cms را بگیر با آموزش بخون خوبه

siavashsay
سه شنبه 03 بهمن 1391, 13:29 عصر
PHP خوب هست !
مخصوصا اینکه شما به زبان C++ هم واقف هستید !
به خاطر اینکه زبان PHP با زبان C نوشته شده و دستورات اون تا حد زیادی شبیه به هم هستند !
به قول دوستمون HTML - CSS رو هم همزمان با PHP شروع کنید و از پروژه های کوچک شروع کرده و کم کم برید جلو !
بزودی یاد میگیرید !
موفق باشید !

amin_sltny
سه شنبه 03 بهمن 1391, 14:11 عصر
به نظر من بهترین روش برای یادگیری اینه که یه پروژه در نظر بگیری و همگام با اون پیش بری و به مرور مشکلاتتا بر طرف کنی!

امیدوارم موفق باشی

hamedarian2009
سه شنبه 03 بهمن 1391, 18:43 عصر
بهتره اول html و css رو یاد بگیرین و با هاشون یک سایت استاتیک طراحی کنید و سپس php رو یاد بگیرید و به همان پروژه بخش های جدیدی مثل لاگین کاربران ،جستجو و ... را با استفاده زبان php اضافه کنید و تمرین زیاد باعث روان شدن شما میشه.

Maryam_93
پنج شنبه 05 بهمن 1391, 15:39 عصر
ممنون از راهنمایی های همه ی دوستان من یه جا شنیدم asp.netگفتن بهتره واسه شروع به نطر شما با کدو م شروع کنم asp.net یا php ? ممنونم

h.rezaee
پنج شنبه 05 بهمن 1391, 16:17 عصر
سلام،این نظر خودشونه که با چی شروع کنی. ولی در کل برای کار با asp نیاز داری چندتا زبون برنامه نویسی مثل asp و c# یا vb.netیاد بگیری تا بتونی باهاش کار کنی ولی از طرفی چون تو محیط ویژوال کار می کنی نیاز نداری خیلی از چیز ها رو خودت بسازی، تو پی اچ پی مجبوری مثل دوران غار نشینی برنامه نویسی همه چی رو خودت بنویسی البته یک سری اکستنشن و کتابخونه داره که می تونی ازش استفاده کنی ولی در کل باید بخش بخش برنامه رو خودت بسازی، خود پی اچ پی معماری سه لایه رو نداره ولی خود محیط ویژوال معماری شه لایه رو برات ایجاد می کنه، از طرفی پی اچ پی کاملا رایگان ولی برنامه های ویژوال دردسرهای پولی بودن رو دارند "البته تو ایران هیچ فرقی نمی کنه "،پی اچ پی سرعتشان بیشتره، خیلی از سیستم های مدیریت محتوای دنیا با پی اچ پی ساخته شده، زبون قابل فهم تریه

h.rezaee
پنج شنبه 05 بهمن 1391, 16:29 عصر
خیلی راحت میشه یاد گرفتش،همچنین برای نصب روی سرور دردسر این رو نداری که حتما سرور ویندوز باشه یا لینوکس،ولی تو asp باید حتما ویندوز باشه که هزینه سرور ویندوز همیشه بیشتر از لینوکس هستش،اگه PHP بلد باشی خیلی از زبون های برنامه نویسی می توتی کار کنی. موفق باشیa

Maryam_93
شنبه 18 بهمن 1393, 22:50 عصر
ممنون از همگی :لبخندساده:

hamedarian2009
شنبه 18 بهمن 1393, 23:01 عصر
ممنون از همگی :لبخندساده:

سلام چقدر جالب بهمن ۹۱ سوال پرسیدی و بهمن ۹۳ تشکر کردی:متعجب: حالا تو این مدت یاد گرفتی؟

mehrshadms
یک شنبه 19 بهمن 1393, 12:50 عصر
یا خدا 2 سال طول کشید تشکر کنه ادم تو سال جان شارپ میشه :لبخند:

programer-ir
دوشنبه 20 بهمن 1393, 00:51 صبح
جالب ترین پست عمرم رو دیدم واقعا برام جالبه که بدونم تو این دو سال کاری هم کرده یا هنوز نقطه 0 php ????

rezaonline.net
دوشنبه 20 بهمن 1393, 01:01 صبح
ول کنید بنده خدارو حتما داشته درس میخونده :لبخند: یا شایدم سربازی رفته برگشته