PDA

View Full Version : گزارش کالاهایی که 50 روز در انبار مانده اند

karimh
یک شنبه 16 بهمن 1384, 08:30 صبح
با سلام
من یه گزارشی می خوام بسازم که کالاهایی که بیشتر از مثلا 50 روز ( یه پارامتر ورودی که کاربر به گزارش می دهد) در انبار مونده اند رو نشون بده ...فیدهاهی جدولم به این صورت هستند
partref,qty,date,type
اگهtype کوچکتر از 50 باشد ورودی است و اگر بزرگتر از 50 باشد خروجی است .
کسی می تونه کمکم کنه...
بد جوری گیر کردم.

mehranFX
یک شنبه 16 بهمن 1384, 09:33 صبح
با سلام
من یه گزارشی می خوام بسازم که کالاهایی که بیشتر از مثلا 50 روز ( یه پارامتر ورودی که کاربر به گزارش می دهد) در انبار مونده اند رو نشون بده ...فیدهاهی جدولم به این صورت هستند
partref,qty,date,type
اگهtype کوچکتر از 50 باشد ورودی است و اگر بزرگتر از 50 باشد خروجی است .
کسی می تونه کمکم کنه...
بد جوری گیر کردم.
در SQL SERVER این جوری میشه فهمید :

SELECT DATEDIFF(day, date, getdate()) AS no_of_days
FROM TableAnbar
Where No_of_Days >= 50

در مثال فوق day یعنی تفاوت رو به روز می خوای محاسبه کنی و getdate هم تارخ جاری رو بر می گردونه !!
عزت زیاد

karimh
یک شنبه 16 بهمن 1384, 13:49 عصر
سلام مسعود خان
خسته نباشی
دستوری که زحمتشو کشیدی درسته منتهاگزارش باید تاریخ ورودی های انبار را با خروجی ها چک کند هر کدام که اختلاف ورودی با خروجی اون 50 روز بود را نمایش دهد.در دستور موردنظر SELECT DATEDIFF(day, date, getdate()) AS no_of_days
Date تاریخ ورودی انبار است یا خروجی انبار ....
و سوال دوم به جای Getdate باید تاریخ خروجی را بگیرد
SELECT DATEDIFF(day, Vorodidate, Khorojoodate) AS no_of_days
حالا مشکل اینه که اگه بخواد هر ورودی را با کلیه خروجی ها مقایسه کنه و اختلاف تاریخ ها رو محاسبه کنه زمان زیادی رو می بره و سیستم هنگ می کنه...میخواستم ببینم راه ساده تری وجود داره..
مرسی

ealireza
یک شنبه 16 بهمن 1384, 13:57 عصر
اینکارو نمیتونی با کامپایری که داری باهاش برنامه ات رو مینویسی بکنی ؟

hmm
یک شنبه 16 بهمن 1384, 15:01 عصر
کریم جان اجازه بده دارم فکر میکنم!!!

karimh
چهارشنبه 26 بهمن 1384, 16:07 عصر
سلام
جون من یکی راهنماییم کنه

AminSobati
چهارشنبه 26 بهمن 1384, 22:49 عصر
کریم جان به نظر نمیرسه کار سختی باشه فقط مطمئن نیستم صورت مسئله رو خوب فهمیده باشم:
ببینم شما برای هر کالا دو رکورد در این جدول ثبت میکنین؟ یعنی یکبار برای ورود و یکبار برای خروج؟
ضمنا اینکه اگر فیلد Type مقدارش کمتر از 50 باشه یعنی..... این عدد 50 با اون 50 روز ارتباط داره؟

karimh
شنبه 29 بهمن 1384, 08:59 صبح
امین خان سلام
من این گزارش رو ساختم منتها خیلی زمان میبره تا جواب بده و سیستم وسطش هنگ میکنه
ما تو ساختار جداول فیلد های زیر رو داریم :..کد نوع سند واسه اینه که بدونیم این فرم رسید یا حواله است کد سند زیر عدد 50 یعنی انواع فرم های ورودی انبار و کدهای بالای 50 یعنی فرم های خروجی انبار .............
هدف از ساخت گزارش اینه که کاربر یک پارامتر مثلا عدد 100 را بده و گزارش باید کالاهایی را نمایش دهد که تاریخ ورودی و خروجی ان از 100 روز بیشتر باشد.مقدار پارامتر را توسط برنامه Crystal Report به گزارش میدهم
اگه سوال دیگه هم بود خوشحال میشم جواب بدم .
با تشکر

hmm
شنبه 29 بهمن 1384, 14:34 عصر
کریم جان من هنوز متوجه نشدم منظورت از عدد 100 یعنی اختلاف آخرین تاریخ کالای وارد شده با اولین تاریخ کالای خارج شده؟
یا مسئله جور دیگه ایه؟
آیا به ازای هر کالای وارد شده در هر تاریخ یک رکورد داری یا خیر؟

CPU Usage For HMM=100%