PDA

View Full Version : فیلد فارسی در وب (فوری)

shahramasp
یک شنبه 16 بهمن 1384, 09:33 صبح
دوستان من از SqlServer برای صفحات وبم استفاده میکنم و چون میخوام داده فارسی وارد سیستم کنم مجبورم از فیلد Ntext استفاده کنم .این در صورتی که گاهی اوقات فیلدهای من 10 تا 15 کرکتر بیشتر نیستن ولی برای اینکه فارسی نمایش داده شوند برروی صفحات وبم مجبور م فیلد Ntext بدم.
الان من یه سایت نوشتم که در بخش ورود اطلاعاتش باید 50000 رکورد وارد شده (به زبان فارسی البته هر رکورد بطور متوسط 2 تا 3 صفحه A4 متن دارد) .
در حال حاضر هم 2300 رکورد وارد شده که وقتی بک آپ میگیرم 200 مگابایت میشه و با توجه به محدودیت فضا در وب من باید چکار کنم که فارسی بنویسم و از فیلد ntext هم استفاده نکنم .
یا شاید هم راه دیگه ندارم .
لطفا راهنماییم کنید(خیلی فوری)

AminSobati
یک شنبه 16 بهمن 1384, 09:47 صبح
متن شما در فیلد NVARCHAR جا نمیشه؟ ضمنا من حدس میزنم حجم بالای Backup به خاطر Log File باشه (احتمال). میتونین نتیجه این دستور رو پست کنین:

SELECT DATABASEPROPERTYEX ('YourDatabaseName','recovery')

shahramasp
یک شنبه 16 بهمن 1384, 14:21 عصر
SELECT DATABASEPROPERTYEX ('YourDatabaseName','recovery')
چه کدی هست کجا باید اجرا بشه Query Analyzer لطفا راهنمایی کنید

shahramasp
یک شنبه 16 بهمن 1384, 14:27 عصر
یه شوال دیگه مگه میشه بدون LogFile هم بک آپ گرفت ؟؟ و اگه میشه یک SqlServerدیگه می تونه اونو Attach کنه؟ بحس من بیشتر مربوط به وب هستش

Elham_gh
یک شنبه 16 بهمن 1384, 14:31 عصر
در Query analayzer این کد را بنویسید و به جای 'YourDatabaseName' نام جدول خودتون رو جایگزین کنید

Elham_gh
یک شنبه 16 بهمن 1384, 14:41 عصر
یک پیشنهاد دارم.
فیلد متنی و یک کپی از کلید جدولتان را در جدول دیگری ذخیره کنید . یعنی به این ترتیب شما 2 جدول خواهید داشت که ارتباط 1 به 1 دارند. و در جدل دوم فقط کلید جدول اول و فیلد متنی است. این جدول دومتون رو روی یک Filegroup جداگانه در یک پارتیشن و ترجیحا هارد جداگانه قرار دهید.

معمولا فیلدهای TextوImage با حجم بالا را در همان جداول اطلاعاتی نگهداری نمی کنند. اینکار به نحوه Manage و Performance شما کمک می کند

AminSobati
یک شنبه 16 بهمن 1384, 21:30 عصر
وقتی فیلدهای BLOB رو میشه از سایر فیلدهای یک جدول جدا کرد(بدون استفاده از جدول دوم) چرا جدول جدید بسازیم؟ Join هم در Query نیاز نخواهیم داشته

Elham_gh
یک شنبه 16 بهمن 1384, 21:58 عصر
بله. Filegroup فیلدهای text و image یک جدول رو می شه جدا کرد.
اما در مورد 2 جدولی کردن من از یک مقاله ایده دارم, که الان اصلا یادم نیست چرا این توصیه رو کرده بود. متاسقانه هر چیم می گردم مقاله رو پیدا نمی کنم. به مجض اینکه Refrence شو پیدا کردم , اینجا درجش می کنم

shahramasp
سه شنبه 18 بهمن 1384, 09:18 صبح
آقا امین منظور شما از Blob چیه؟ ضمنا کدی رو گفتید اجرا کردم ولی چیزی بهم نداد!!
در بخش Message این پیغام رو داد
(1 row(s) affected)