PDA

View Full Version : سوال: مهم (سوال در باره ی کارایی ++C و ... )

orache
سه شنبه 03 بهمن 1391, 17:54 عصر
سلام اول از همه بگم من تو ضمینه ی بازی سازی هستم
یه سوال برام پیش اومده اول از همه دیروز تو کتاب خونه یه کتاب دیدم 500 صفحه بود و توسط جعفر نژاد قمی نوشته شده این کتاب خوبه برای یادگیری سی پلاس پلاس ؟؟
.
من نمیدونم این همه تابع رو چکار کنم که از یادم نره اصلا نمیدونم که چیکار میشه با سی پلاس پلاس کرد البته مبتدی نیستما میدونم برای چه کاری هست من برای برنامه نویسی دایرکت ایکس و اپن جی ال دارم سی پلاسو یاد میگیرم ولی نمیدونم چجوری تمرین کنم چون چیزی برای تمرین نیست یعنی کاری نیست که انجام بدم مثل اسکریپت نویسی برای بازی
.
وقتی این رو یاد گرفتم سراغ چه چیزی برم شما مناسب تر میدونین OPENGL , DIRECT X , OGRE یا رندر وار های دیگر یا ....
.
.
به نظر شما این جور چیزا رو یاد بگیرم بهتره یا برم سراغ همون یونیتی ( موتور بازی سازی ) و...
هدف کلیم ساخت بازی موتور بازی و از اینجور چیزاست

maktoom
سه شنبه 03 بهمن 1391, 18:53 عصر
سلام

البته مبتدی نیستما
اگر وارد هستید حتما می دونید کد رو نباید حفظ کرد. باید کارکردش رو یادگرفت اگه پرکاربرد یا مهمه یه جا با یه مثال ذخیرش کرد.(cheatsheet)
فک نکنم سی پلاس پلاس از اون دسته چیزا باشه که یاد بگیریدش برید سراغ یه چیز دیگه! بعضیا هنوز دارن یاد میگیرنش!
خودتون رو با جعفرنژاد به زحمت زیاده نندازید. برید سراغ رفرنس خارجی واسه کاربرد خاصی که می خواید. جعفر نژاد شما رو برنامه نویس بار نمیاره. میرزا بنویس شاید لغت مناسبی باشه.
البته ایشون زحمت زیادی کشیدن. اما زحمت زیادی هم تولید کردن. من کتابای سی و سی پلاس پلاس و ساختمان داده ایشون رو مطالعه کردم. بنظرم برای برنامه نویسی نوشته نشدن.
صرفا نظرم رو گفتم.
موفق باشید./

#target
سه شنبه 03 بهمن 1391, 19:10 عصر
بعد اینکه زبان سی پلاس پلاس رو یاد گرفتی DirectX SDK رو دانلود کن برا برنامه نویسی باهاش . داخل سمپل , سورس و راهنما و کتابخانه هاشو داره

orache
سه شنبه 03 بهمن 1391, 19:13 عصر
:گریه:
یعنی نخونم بدرد نمیخوره ؟ به نظر که خوب میاد چیکار کنم
دایرکت ایکس رو دارم اسدی کاشو

smemamian
سه شنبه 03 بهمن 1391, 19:32 عصر
آقای جعفرنژاد قمی شخص محترمی هستن ولی شما یک نفر رو بیارین که در تمام زمینه ها تخصص داشته باشه و مترجم هر کدام باشه !!!!

از منابع فارسی بهتری استفاده کنید .

maktoom
سه شنبه 03 بهمن 1391, 21:17 عصر
از کتابهای فارسی یا انگلیسی آقایان دیتل و هربرت شیلد استفاده بگیرید.
دیتل ها در ایران و در دانشگاه ها شناخته شده تر هستن. اما کتاب آقای هربرت شیلد تا اونجا که از اهل فن شنیدم گویا بهتر بوده.
در نهایت این دو تا گزینه های خوبی هستن. اما تنها گزینه هم نیستن.

omidshaman
سه شنبه 03 بهمن 1391, 21:27 عصر
کتاب های اقای قمی به درد اشنایی با C++ می خورن نه بیشتر
من خودم از کتاب های addison wesley خوشم میاد

orache
سه شنبه 03 بهمن 1391, 23:16 عصر
اینگلیسی که مطلقا نمیگیرم چون فقط یه کلمشو حالیم میشه اونم ok
اتفاقا این کتاب هارو هم داشت ولی حجمش خیلی زیاد بود کی میخام اونو بخونه نمیدونم حالا دیتل بود یکی دیگه هم بود که اصلا نگاهش نکردم چون به نظر بالای 1000 صفحه میومد نمیدونم روش نوشته بود قلزمی قزلمی دقیقا یادم نیست :متفکر:
.
یه سوال دیگه من با سی پلاس پلاس چیکار میتونم بکنم اخه هرچی یاد داده فقط ویندوز اپلیکیشنه چیز دیگه نیست یه خوررده راجع بهش توضیح بدین
ممنون

smemamian
سه شنبه 03 بهمن 1391, 23:30 عصر
اینگلیسی که مطلقا نمیگیرم چون فقط یه کلمشو حالیم میشه اونم ok
اتفاقا این کتاب هارو هم داشت ولی حجمش خیلی زیاد بود کی میخام اونو بخونه نمیدونم حالا دیتل بود یکی دیگه هم بود که اصلا نگاهش نکردم چون به نظر بالای 1000 صفحه میومد نمیدونم روش نوشته بود قلزمی قزلمی دقیقا یادم نیست :متفکر:
.
یه سوال دیگه من با سی پلاس پلاس چیکار میتونم بکنم اخه هرچی یاد داده فقط ویندوز اپلیکیشنه چیز دیگه نیست یه خوررده راجع بهش توضیح بدین
ممنون

کتاب : چگونه با ++c برنامه نویسی کنیم ؟

دیتل . حسین ابراهیم زاده قلزم .

من این کتاب رو مطالعه کردم، آقای ابراهیم زاده کتاب های دیگه ای هم دارن .

maktoom
سه شنبه 03 بهمن 1391, 23:45 عصر
خط کارت رو جوری طی کن که توی گرافیک سر در بیاری. نه اپلیکیشن یا چیزای دیگه. کتاب مرجع کامل سی پلاس پلاس پردازش تصویر از فیلیپس دواین در این زمینه ممکنه کمکت بکنه.