PDA

View Full Version : گرفتن یک عدد از صفحه وبسایت

negar.rafie
چهارشنبه 04 بهمن 1391, 12:10 عصر
با سلام
دوستان لطف کنید بگید چطوری میشه یه عدد را از یه صفحه وبسایت کشید بیرون
یه سورس با vb پیدا کردم ولی متوجه نشدم چطوری کار میکنه میشه توضیح بدید
مثلا ما میخوایم اوقات شرعی را از سایت ایران را بدست بیاریم
http://www.iran.ir/owghat

negar.rafie
چهارشنبه 04 بهمن 1391, 19:17 عصر
کسی نیست مردیم از بس پشت در موندیم

black_binary
چهارشنبه 04 بهمن 1391, 19:24 عصر
فکر میکنم اون سایتی که میخوای عدد رو از توش بیرون بکشی بایستی خودش این سرویس رو ارائه بده
مبحثش هم مربوط میشه به soap که مطالب و مثال ها در موردش زیاد هست.

plus
چهارشنبه 04 بهمن 1391, 19:59 عصر
همونطور که دوستمون گفتن بهتره از سرویس یا DLL یا هر چیزی که مخصوص این موضوع طراحی شده استفاده کنید تا اینکه بخواین از یک صفحه HTML یک تیکه اطلاعات بگشید بیرون.
به هر حال برای این کاری که میخواین قبلا بحث شده. WebRequest رو جستجو کنید.

sirvan-me
چهارشنبه 04 بهمن 1391, 20:04 عصر
سلام دوست من . برای این کار اول باید ID مربوط به Element مورد نظرتو از طریق Plug in ی به اسم Fire Bug روی Firefox به دست بیاری ( خیلی راحته ) بعد با استفاده از دستور GetElementById و خوندن Attribute Value اون مقدار رو بخونی و هر جا که می خوای نمایش بدی ...

negar.rafie
چهارشنبه 04 بهمن 1391, 20:15 عصر
توی این تاپیک (http://barnamenevis.org/showthread.php?376861-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%DB%8C%DA%A9-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87&p=1666373&viewfull=1#post1666373) یه کد است
میخوام یکم توضیح بدید که اگر خواستم توی یه سایت دیگه استفاده کنم چه کار کنم

sirvan-me
چهارشنبه 04 بهمن 1391, 22:52 عصر
روشی که این دوستمون استفاده کردن به این صورته که اول به صورت Stream داده های سایت ( Source کد ) رو دیافت کردن و بعد با استفاده از تکنولوژی Regular Expression به دنبال کلمه ای خاص با الگویی خاص تو یه صفحه ی Html گشتن و نتیجه رو روی یه Message Box نمایش دادن .

Y_Safaiee
چهارشنبه 04 بهمن 1391, 23:45 عصر
با سلام خدمت شما

برای بدست آوردن آب و هوا میتونین از کلاس های آماده سایت های بزرگ استفاده کنین مثه یاهو یا msn یا گوگل.
من خودم کلاس یاهو یا msn رو پیشنهاد میدم.تو اینترنت کلاسهاشون ریخته.

اوقات شرعی هم به همین صورت قابل استفادس فقط بهترین حالت اینه که اون سایت کلاس یا xml در اختیار شما بزاره

مثلا خود من برای اوقات شرعی کلاسی نوشتم که اول هر سال میره به سایت اطلاعات رو دریافت و توسط اون بقیه روزهای سال رو محاسبه میکنه و تا اخر سال یا اول سال دیگه نیازی نیست برنامه به سایت رجوع و اوقات شرعی رو دریافت کنه.

موفق باشین
بایت بایت

negar.rafie
پنج شنبه 05 بهمن 1391, 07:53 صبح
دوستان ممنون با مشاهده سورس سایت مورد نظر فهمیدم که چطور کار میکنه
ولی مثل اینکه سایت iran.ir فرق میکنه یعنی داخل سورس سایت که میرم اعداد اوقات شرعی را نمیبینم

negar.rafie
پنج شنبه 05 بهمن 1391, 08:21 صبح
اصلا فکر کنم حرف اقا یونس درست باشه درست نیست هر دفعه وصل بشیم به سایت و اوقات شرعی را بگیریم
یه راه دیگه بدست اوردن اوقات شرعی محاسبه اوقات هر شهر با استفاده از فرمول هستش میشه اون فرمول را بگید چیه
فرمول محاسبه موارد زیر :
1- اذان صبح
2- طلوع آفتاب
3- اذان ظهر
4- غروب آفتاب
5- اذان مغرب
6- نیمه شب شرعی

danialafshari
پنج شنبه 05 بهمن 1391, 09:23 صبح
اصلا فکر کنم حرف اقا یونس درست باشه درست نیست هر دفعه وصل بشیم به سایت و اوقات شرعی را بگیریم
یه راه دیگه بدست اوردن اوقات شرعی محاسبه اوقات هر شهر با استفاده از فرمول هستش میشه اون فرمول را بگید چیه
فرمول محاسبه موارد زیر :
1- اذان صبح
2- طلوع آفتاب
3- اذان ظهر
4- غروب آفتاب
5- اذان مغرب
6- نیمه شب شرعی

سلام
فرمول خاصی فکر نمی کنم داشته باشه فقط باید اختلافش رو با روز های بعد محاسبه کنی
موفق باشی

arefba
پنج شنبه 05 بهمن 1391, 11:07 صبح
با سلام
فرمولش دقیق نیست من خودم قبلا اجراش کردم و مشکل داره و چند دقیقه اینور و اونور میشه
بهترین کار اینکه تو یه دیتابیس جامع همشون رو ذخیره کنی
فقط یه سایت یادمه که به صورت معتبر در قالب یک پی دی اف برای همه شهر ها ارئه میداد