PDA

View Full Version : روش مناسب گنجاندن امکانات در صفحه ادمین

bftarane
چهارشنبه 04 بهمن 1391, 19:56 عصر
سلام.
برای یه صفحه مدیریتی که شامل آیتم های زیادی هست
مثلا ایجاد پوشه جدید
حذف پوشه
آپلود فایل داخل پوشه
نمایش فایلهای آپلود شده
تست دانلود
که ارتباط زیادی هم با دیتابیس وجود داره
یعنی پوشه که ایجاد میشه اسمش باید در دیتابیس ثبت بشه
و بنابراین اگه بقیه آیتم ها همزمان در صفحه باشن همه باید مجدداً بایند بشن
(مثلاً لیست باکسی که اسم پوشه ها رو نشون میده)

من اگه نخوام از تب برای جدا سازی استفاده کنم یا نخوام برای هر آیتم یک صفحه جداگانه ایجاد کنم چه راهه دیگه ای به نظرتون میرسه برای گنجاندن این آیتم ها در صفحه؟
یه راه که به نظرم می رسه اینه که همه اون امکاناتی که در بالا گفتم رو هر کدوم رو در یک یوزکنترل بندازم و به ازای هر کدوم یه دکمه بزارم و یوزرکنترل رو لود کنم با کلیک دکمه

اگه راه های دیگه ای میشناسید لطفاً راهنمایی کنید.

bftarane
چهارشنبه 04 بهمن 1391, 22:48 عصر
فعلاً از Multi View استفاده کردم.
ولی تا جایی که یادمه با Free textbox مشکل داشت.
الآن از ادیتور tiny mce استفاده می کنم امیدوارم با اون مشکلی نداشته باشه.

اوبالیت به بو
چهارشنبه 04 بهمن 1391, 23:14 عصر
یه راه اینه اجزا مورد نظرتون رو داخل تگ های div مختلف بگذارید ولی تگ div رو runat = "serve" کنید. یک attribute اضافه کنید به نام visible و همه رو false کنید به جز اونی که الان می خواد کار کنه. من این راه به ذهنم رسید.

mahmood_4246
چهارشنبه 04 بهمن 1391, 23:24 عصر
از جی کوئری استفاده کن .. مثل sildetoogle یا accordion .. صفحه رو قشنگ میکنه
..
یه سری قسمت ها رو به جای استفاده از MultiViwe از jquery Dialogکن خیلی جذاب میشه .. کاربر هم گیج نمیشه

bftarane
پنج شنبه 05 بهمن 1391, 15:52 عصر
سلام. از Slide Toggle خیلی خوشم اومدم ولی باهاش مشکلاتی دارم.
من دو تا Gridview در slide Toggle دارم که هیچ کدوم اطلاعاتشون نشون داده نمیشه در صورتی که یه لیست باکس گذاشتم که اطلاعات اون هم از دیتابیس بایند میشه ولی اطلاعات اون نشون داده میشه.
این رو هم بگم که این گریدویوها در صفحه معمولی هیچ مشکلی ندارن و اطلاعات به خوبی نشون داده میشن.

کسی دلیل این رو می دونه؟ راه حلی داره؟
من از اسلاید تاگل این لینک دارم استفاده می کنم.
http://www.webstutorial.com/simple-jquery-toggle-tutorial-css-jquery-slide-toggle/jquery

bftarane
پنج شنبه 05 بهمن 1391, 17:42 عصر
نمی دونم مودال های jquery هم به نظر می رسه برای منظور من خوب نیستند با پست بک مشکل ایجاد میشه یعنی دکمه که کلیک میشه مودال ناپدید میشه اومدم اون مشکل رو با show کردن دوباره مودال حل کردم ولی یه مسئله دیگه پیش اومد اینکه پیغام قبلی لیبل هنوز مشاهده میشه.
من برای بقیه قسمتهای سایتم از Message box استفاده کردم برای پیغام ولی اینجا نمی دونم چرا عمل نمی کنه.
آپدیت پنل هم که باهاش کار نکرد
خلاصه همه اینا شاید راه حل هایی داشته باشند ولی فکر می کنم دردسرهای زیادی حل هر مشکلش داشته باشه آخرشم معلوم نیست مشکل دیگه ای پیش بیاد یا نه.
فکر می کنم این جور کنترلهای جی کوئری بیشتر برای نشون دادن متن استفاده میشن.

در هر صورت یه راه که فعلاً به نظرم رسیده اینه که بیام با کلیک روی لینک یه پنجره جدید (همون browser) باز کنم با ابعاد کوچکتر بدون اینکه تولبار نشون داده بشه.
گرچه از اینم خیلی خوشم نمی یاد ولی فعلاً از این بهتر چیزی به ذهنم نمی رسه.

نمی دونم بقیه برای نظم دادن به قسمت ادمین سایتشون چی کار می کنن؟

javad_mjt
پنج شنبه 05 بهمن 1391, 21:29 عصر
ترکیب modal و iframe هم میتونه مفید باشه. نمونه این مورد رو می تونید جستجو کنید. colorbox هم این امکان رو فراهم میکنه. منطق این روش به این صورت هست که ابتدا یک صفحه ایجاد می کنید بعد در صفحه دیگر اون صفحه رو داخل مودال به صورت iframe قرار میدهید.هر postback که داخل iframe اتفاق بیفته کاربر بدلیل اینکه iframe داخل مودال هست متوجه نمیشه.
(داخل نمونه های colorbox می تونید این مورد رو ببینید)

mahmood_4246
پنج شنبه 05 بهمن 1391, 22:52 عصر
چند روز پیش تو تالار یه یکی از بچه ها برای دیالوگ پلاگین Fancy Box رو مثال گذاشته بود .. مثال خوبی بود .. میتونید ازش استفاده کنید

bftarane
پنج شنبه 05 بهمن 1391, 23:02 عصر
خیلی خیلی ممنون javad_mjt گرامی.
به قول فرنگیا It works like a charm :لبخندساده:

ممنون mahmood42_46
حالا که فعلاً این iframe مشکلم رو حل کرده ولی دوست دارم Fancy Box رو هم امتحان کنم.