PDA

View Full Version : گفتگو: نظر دوستان در مورد دموی برنامه مدیریت فروشگاه (مباحثی چون قیمت گذاری و کمبودهای نرم افزار)

user18
پنج شنبه 05 بهمن 1391, 12:33 عصر
با سلام خواهشمند است دموی برنامه مدیریت فروشگاه را که بنده نوشتم رادانلود کرده و بررسی کنید و راجع به آن نظر دهید و اگر کمبود هایی حس میشود در این برنامه لطفا بیان کنید و اگر باگی وجود داشت و کسی بهش رسید خوشحال میشم بیان کنید تا رفع شود در ضمن به نظر شما دیتابیس اکسس برای این برنامه کافی هست یا خیر این برنامه برای مدیریت فروشگاه های کوچک طرح ریزی شده است
و درپایان از صاحبنظران میخوام که اگه بنا باشه این نرم افزار به فروش برسه چه قیمتی رو پیشنهاد میدید
با تشکر
http://uplod.ir/53cgljnqx84c/foroshghah.rar.htm
رمز مدیرسیستم :1

user18
پنج شنبه 05 بهمن 1391, 22:46 عصر
کسی نمیخواد نظری راجع به برنامه ما بده

user18
یک شنبه 08 بهمن 1391, 23:07 عصر
کسی حوصله نداره راجع به برنامه ما نظر بده واقعا اگه اینطوره احساس دلسردی به ادم دست میده که دیگه تو سایت برنامه نویس نظرخواهی نکنه

vapa_71
یک شنبه 08 بهمن 1391, 23:23 عصر
من دانلود کردم اما راستش چون آشنایی با کار نرم افزار نداشتم نتونستم باهاش کار کنم به نظر من لازمه یه توضیح در موردش بدین

Y_Safaiee
یک شنبه 08 بهمن 1391, 23:25 عصر
سلام دوست خوبم

به شخصه اگه جای گذاشتن فایل دانلودی چند عکس از محیط و چند عکس / سورس و توضیحاتی درباره امکاناتش میذاشتی بیشتر خوشم میومد تا اینکه بخوام دانلودش کنم و بعد از رفع عیبهاش و ایرادای اجراییش نظرمو درج کنم.

user18
یک شنبه 08 بهمن 1391, 23:26 عصر
نرم افزار کارش واضحه شما گروه اشخاص تعریف میکنی گروه کالاها تعریف میکنی
اشخاص تعریف میکنی بانک ها رو تعریف میکنی
کالا ها را وارد میکنید
فاکتور فروش داره که میتونی تو هر فاکتور هر تعداد کالا خواستی وارد کنی و به صورت فروش نقدی قسطی یا چکی فاکتور ثبت کنی فاکتور چاپ کنی یکم با برنامه کار کنی پیغام هایی که سیستم بهت میده کاملا واضح هست که باید چیکار کنی عزیزانواع گزارشگیری داره از جمله کالاها و چک ها و اقساط
قسمت مالی داره برای مدیریت دریافت اقساط اعلام وصول چک ها و همچنین ثبت هزینه ها

vapa_71
یک شنبه 08 بهمن 1391, 23:28 عصر
حتما ، باید بیشتر وقت بگذارم و تستش کنم

vapa_71
یک شنبه 08 بهمن 1391, 23:31 عصر
من هنوز تست نکردم و در حد اساتید نیستم که صاحب نظر باشم
اما به نظر شما استفاده از بانک اکسس واسه چنین برتامه ای بهترین گزینه بود ؟ بهتر نبود از اسکیوال ستفاده میکردین ؟

user18
یک شنبه 08 بهمن 1391, 23:38 عصر
امکانات برنامه عبارتند از:
تعریف کاربر و تعیین سطح دسترسی به هر کاربر برای عملیات ثبت و حذف و ویرایش توسط مدیر سیستم
تغییر رمز عبور هر کاربر توسط خودش
امکان تعریف گروه های کاری اشخاص و کالاها
امکان تعریف بانک های عامل
امکان تعریف کالاها و ویرایش و حذف کالا به همراه گروه بندی کالا یا بدون گروه امکان داشتن دو نوع قیمت فروش کالا یکی به صورت کلی یکی به صورت جزئی
امکان تعریف واحد های فروش کالاها واحد کلی و واحد جزئی
مدیریت فروش شامل زدن فاکتور برای خریدار و امکان فروش به سه صورت قسطی و چکی و نقدی امکان قسط بندی خودکار چاپ فاکتور بعد از ثبت فروش فاکتور
تعریف اشخاص
عملیات مالی از جمله مدیریت هزینه ها شامل ثبت و ویرایش و حذف مدیریت دریافت اقساط و اعلام وصول چک ها
ثبت چک های متفرقه
انواع گزارشها از جمله کالاهای موجود کالاهای فروخته شده
گزارش اشخاص بدهکار
گزارش چک ها
گزارش اقساط
گزارش هزینه ها
امکان پشتیبان گیری از دیتابیس
امکان تعریف مشخصات فروشگاه
استفاده شده از تکنولوژِی wpf برای ظاهر برنامه

vapa_71
یک شنبه 08 بهمن 1391, 23:40 عصر
توی قسمت اضافه کردن گروه ها کالا ها
وقتی یکی کالا ثبت میشه بهتر بود گروه هایی که ثبت شده اند نمایش داده بشن

user18
یک شنبه 08 بهمن 1391, 23:44 عصر
متوجه منظورتون نشدم میشه یکم واضح تر توضیح بدین

vapa_71
یک شنبه 08 بهمن 1391, 23:51 عصر
کلا جاهایی که اطلاعات ثبت میشه
مثل گروه ها قسمت کالا یا واحد ها وقتی مثلا یک گروه کالا ثبت میشه فقط همون گرئه نمایش داده میشه و شما اگه فراموش کنی چه گروه هایی از کالا رو ثبت کردی
و برای دیدنش حتما باید سرچش کنی

user18
یک شنبه 08 بهمن 1391, 23:53 عصر
نه عزیز به نظر من نباید الکی تو برنامه کاری که نیاز نیست انجام بشه نیازی نیست چیزهایی که ثبت شده کامل نشون داده بشه در ضمن شما یه گروه تعریف میکنی به اسم دوستان بعد سری بعد دوباره بخوای دوستان رو ثبت کنی بهت هشدار میده که ثبت شده قبلا

Y_Safaiee
دوشنبه 09 بهمن 1391, 01:00 صبح
سلام دوست خوبم

یه چی میگم ناراحت نشی و دلیلی به افسرده شدنت و اینکه خواستم کارتو کوچیک جلوه بدم نباشه فقط میخوام دیدتو بازتر کنم.

راستش من تو برنامت(البته اگه برنامه محسوب شه)فقط از طرح تکس باکسهات خوشم اومد,همه برنامه مشکل داشت و اشتباهه.

در زیر بعضی مورد ها رو بیان میکنم.

1.در هنگام ورود رمز دیده میشه که اشتباه بسیار بزرگیه.
2.با ورود به برنامه با یک محیط ببخشید زشت و بی ثبات و غیر استاندارد برخورد میکنیم.
3.اعتبارسنجی ها به صورت واقعا بدی صورت میگیره.مثلا تو تکس باکس مبلغ چک / تعداد کالا میشه حرف هم وارد کرد.تو مکان هایی که فقط حرف هم باید باشه همین مشکل هست و میشه عدد وارد کرد.
و صدها مشکل دیگه که نه حوصلشو دارم نه دوست دارم با حرفهام زمینه کم شدن یک برنامه نویس که مشخصه ابتدای راهه رو فراهم کنم.

انشاالله به لطف پروردگار تا چند سال آینده برنامه نویس خوب و ماهری بشی.

موفق باشی
بایت بایت

user18
دوشنبه 09 بهمن 1391, 01:08 صبح
منظورت از محیط زشت بی ثبات و غیر استاندارد چیه میشه کمی راجع به استاندارد بودن توضیح بدین

user18
دوشنبه 09 بهمن 1391, 01:10 صبح
قسمت هایی که میگی به جای وارد کردن اعداد حروف هم وارد میشه درست ولی تو کد نویسیش به شدت به کاربر هشدار میده که عزیزم فقط عدد وارد کن معنی زشت هم فهمیدیم به معنای واقعی میشه یه برنامه که نوشتی خودت بزاری یه دموش ما یه طرح خوشکل ببینیم و ازش ایده بگیریم

user18
دوشنبه 09 بهمن 1391, 01:21 صبح
بعدش شما که میگی محیط برنامه زشته تو چه ویندوزی اجراش کردی ممنون میشم این نکته رو هم یادآور بشید

user18
دوشنبه 09 بهمن 1391, 02:15 صبح
ما دعوایی نکردیم ولی به نظر خودم برنامه در نهایت زیبایی نوشته شده این دوستمون از کامپوننت استفاده کرده بودن فکر کنم من از هیچ کامپوننتی تو زیبایی استفاده نکردم اینم مد نظر داشته باشید لطفا
هر کس یه سبک برنامه نویسی رو میپسنده کاربری که تفاوت داده عددی رو با داده حروفی ندونه باید تنبیه بشه و و بهتره به جای اینکه دست به صفحه کلید کیبوردش بزنه و کاراشو کامپیوتری بکنه بهتره دستی کاراشو انجام بده اینجوری مزیتش اینه که لااقل دکمه های کیبوردش فرسوده نمیشن دلایلی که شما راجع به اعتبار سنجی گفتین دلیل نمیشه که ارزش نرم افزار رو بیاره پایین در ضمن 50 تا داده که گفتین اگه 49 تاش درست باشه و یکیش غلط کاربر مجبور نیست همه 50 تا رو اصلاح کنه اونی که غلطه رو اصلاح میکنه

soheyla70
دوشنبه 09 بهمن 1391, 02:36 صبح
سلام به همه اساتید

منم کاملا با صحبت های استاد گرامیمون آقای صفایی نیا موافقم

تا یاد دارم آقای صفایی همیشه تو سایت زحمت کشیده و درج نظر کرده,اما دوستان جای توجه به نظرات ایشون سریع گارد حمله گرفتن.

واقعاً هم برنامه رو مو شکافی کنیم به حرف های ایشون میرسیم.

احتمالاuser18 (http://barnamenevis.org/member.php?273612-user18) عزیز کم سن و سال یا اول راه هستن مثه من:خجالت:

user18
دوشنبه 09 بهمن 1391, 02:41 صبح
اوکی اگه من ابروی برنامه نویس های دیگرو میبرم میتونم تاپیکمو حذف کنم بیش از این آبروریزی نشه
با تشکر از نظراتون

mze666
دوشنبه 09 بهمن 1391, 07:15 صبح
دوست عزیز از این صحبتا ناراحت نشید ولی آقای Y_Safaiee حرفاشون کاملاً منطقی هستش. اما چندتا نکته: این که شما توی برنامتون از کامپوننت استفاده کنید همیشه چیز بدی نیست. من نظراتم رو توی بخش WPF بهتون گفتم ولی اینجا میبینید که کسی از این طرح خوشش نیومد (در مورد اینکه گفتید مردم عقلشون توی چشمشونه و ...) و آقای Y_Safaiee هم عقیده دارند که "زیبا به خاطر چشم نواز بودن و ساده بودن." و فکر میکنم این تفکر اغلب افراد باشه.

یک مشکل بزرگی هم که من دیدم عدم امکان بزرگ کردن پنجره ها بود. فرم های ورود اطلاعات رو شاید بشه به نحوی توجیه کرد ولی فرم اصلی یا فرمهای نمایش اطلاعات باید بتونن بزرگ کوچیک بشن!
در فرم های ورود اطلاعات تکست باکس ها رفتن چسبیدن سمت چپ که غلطه و باید سمت راست باشن
دکمه های اقساط امروز، چک های امروز، کالاهای رو به اتمام باید با کلیک عمل کنند و نه اینکه اتفاقی موس از اونجا رد میشد وضعیت تغییر کنه! اینجوری کاربر باید حواسش رو جمع کنه یه وقت موس از روی دکمه ها رد نشن که این خیلی خیلی بده!
همچنان نظرم روی حذف Opacity و برداشتن رنگ فیروزه ای کم رنگ یا حداقل تغییر رنگش هستش چون واقعاً از زیبایی برنامه کم کردن.
ظاهر فرم ها به صورت Default خیلی قشنگتر از این پنجره های Customize شده هست و دکمه های Minimize یا Close اصلاً زیبا نیست.
فرم درباره ما که فکر کنم هنوز کامل نشده! و یک انیمیشن بی مورد و با تکرار، مانع خوندن مطلب داخل این فرم هست.
نوشته ی منوی درباره... باید به درباره ما یا درباره برنامه تغییر پیدا کنه.
درباره ما جزو امکانات نیست که داخل منوی امکانات قرار داده شده. کلاً یکم درباره منوها بیشتر وقت بذارید و سعی کنید هر مورد رو در جای مناسب خودش قرار بدید.
ساعت جاری و کاربر جاری جاش توی Statusbar قشنگتر از این جایی هست که الان قرار گرفته
و کلاً به این طرز تفکر که ساده قشنگتره یک مقدار بیشتر فکر کنید.
در مورد انتخاب رنگ هم حرفه ای عمل کنید و برای اینکار از این سایت یا سایت های مشابه استفاده کنید تا بهترین ترکیب رنگ ها رو به شما بده: http://colorschemedesigner.com/

در مورد کد نویسی هم هیچ توضیحی ندادید ولی به نظرم این مهمه که شما چجوری کدنویسی کردید این برنامه رو. از MVVM که بعید میدونم استفاده کرده باشید. از ORM استفاده شده؟ امکان Log گرفتن هست؟ دیتابیس درست و نرمال طراحی شده؟ و ... که هم در قیمت گذاری تاثیر داره، هم در راحتی کار خودتون برای تغییر برنامه در آینده، هم در کاهش خطای سیستم و n تا مزایای دیگر.

و اینکه به جای حذف این تاپیک از نظرات استفاده کنید و همینایی که دوستان گفتن رو در پروژتون اعمال کنید.

user18
دوشنبه 09 بهمن 1391, 09:03 صبح
عزیز من نظر شما با نظرات دوستان زمین تا آسمون فرق داره نظر شما در جهت بهبود برنامه بیان شده ولی نظرات دوستان در جهت تخریب و بی ارزش جلوه دادن برنامه بیان شده فرم های نمایش اطلاعات منظورتون کدوم فرم ها هستن و به چه علت باید بزرگ و کوچیک بشن
به چه دلیل تکست باکس ها باید بچسبن به سمت راست میشه بیشتر توضیح بدین
چه رنگی رو پیشنهاد میکنید برای زیبایی بهترین رنگ ها رو لطفا بیان کنید
پیشنهادتون درباره ما رو تو کجا قرار بدم
دیتابیس به نظر خودم نرمال هست از تکنولوژی خاصی استفاده نشده همون ado.net قدیمی خودمون هست از oldbcommand و datatable و دستورات tsql استفاده شده و به صورت کلاس نویسی

vapa_71
دوشنبه 09 بهمن 1391, 09:45 صبح
سلام

منم میخوام نظرم رو بگم در مورد صحبت هایی که شده
اول که خیلی خوشحالم که توی این سایت افرادی هستند که تجربه بالایی داخل برنامه نویسی دارند و به شخصه به خود من خیلی کمک کردن که بیشتر آشنایی پیدا کنم با برنامه نویسی
به نظر من حرف دو عزیز درسته : Y_Safaiee که استاد ما هستند حق دارن و برای بهتر شدن بچه ها دارن راهنمایی میکنند و خیلی هم خوبه که کسایی مثل من از صحبت هاشون درس میگیرند
و از طرفی هم خود من تازه کار هستم و با توجه به نیاز و علاقه خودم با کمترین امکانات ممکن دارم یاد میگیرم پس تا بخوام مثل دوست عزیزمون حرفه ای بشم خیلی مونده

user18
دوشنبه 09 بهمن 1391, 10:00 صبح
میشه نظر بدین چه رنگی رو استفاده کنیم که بهتر بشه کار البته میخوام فرمم به حالت شیشه ای باقی بمونه خواهشا رنگی رو که با این جور در میاد رو معرفی کنید

vistacali
دوشنبه 09 بهمن 1391, 10:13 صبح
من که میدونم بعد این پست همه بر علیه من هستن اول اینکه من زیاد اینجا نمیام ولی فقط یه چیزی به همه شما برنامه نویس ها غرور نداشته باشد همه موفق باشید بای

user18
دوشنبه 09 بهمن 1391, 10:33 صبح
عزیز من چک کردم برنامه مشکلی نداره واسه دانلود راحت میتونی دانلود کنی یه بار دیگه امتحان کنید

mze666
دوشنبه 09 بهمن 1391, 12:08 عصر
فرم نمایش اطلاعات من توی برنامه شما ندیدم چون توی برنامه شما مثلاً با انتخاب منوی گروه ها یک پنجره هم لیست گروه ها رو نشون میده هم ویرایش و افزودن (همه در یک پنجره) ولی عرف اینه که یک پنجره لیست گروه ها رو نشون بده و توش دکمه هایی برای افزودن ویرایش و حذف قرار داره و با کلیک روی افزودن و ویرایش یک پنجره جدید باز میشه (یا در بعضی مواقع دوتا پنجره) و کار رو انجام میده. منظورم از فرم نمایش اطلاعات همون پنجره ای که لیست گروه ها رو نشون میده هستش. دلیلی نداره کاربر نتونه این پنجره رو بزرگ کوچیک کنه!

توی چسبیدن تکست باکس ها به سمت راست فکر کنم منظورم رو اشتباه برداشت کردید. الان یک فرم ورود اطلاعاتتون رو که نگاه کنید از سمت راست خالی هستش تا میرسه به لیبل و بعدش هم تکست باکس در حالی که از سمت راست نباید خالی باشه! بلکه اگر قراره فضای خالی باشه باید سمت چپ باشه. این خیلی چیز بدیهی هستش.

درباره ما هم به طور جداگانه در یک منوی "کمک" گذاشته میشه.

در مورد رنگ خودتون باید تصمیم بگیرید مخصوصاً اینکه شدیداً تاکید دارید فرم هاتون شیشه ای باشه و من از فرم شیشه ای متنفرم (هم زیبا نیست و هم خوندن اطلاعات رو با مشکل مواجه میکنه).

در مورد کد هم خواهشاً ناراحت نشید ولی اینایی که گفتید دیگه واقعاً قدیمی هستن و واقعاً برام سواله که چرا هنوز بعضی ها از ado.net قدیمی و دستورات TSql استفاده میکنن در حالی که یک ORM مثل Entity Framework این کارها رو به بهترین صورت انجام میده. هم حجم کمتری کد مینویسید هم کدتون قابل فهم تره، هم سرعت بالاتره، هم دستوراتی که با Entity Framework نوشته میشه Optimize تره، هم احتمال خطا کمتره و n تا مزایای دیگر.

Y_Safaiee
دوشنبه 09 بهمن 1391, 15:39 عصر
سلام دوست من

انشاالله حالت خوب باشه

یه آنالیز سرسرکی از برنامت البته اگه بشه اسمشو گذاشت برنامه

بازم رو حرفم هستم هنوزم تنها تکس باکس هات شکل جالبی دارن و برنامت هیچ آیتم خوب و کارآمد دیگه ای نداره

حالا مشکلات برنامت :

فرم لوگین :

1.رمز عبور دیده میشه.

2.اگه کاربر رمزشو یادش بره امکانی نذاشتی که بتونه رمزشو بازیابی کنه

3.رنگ فرم هات بده و اصلا جالب نیست.

فرم اصلیت :

4.دکمه های مینیمایز و بستن شکل نامناسبی دارن.

5.افکتی که وقتی موس رو تولبار Hover میشه زشته.

6.ساید بار زیبایی ای نداره و فضاهای خالی توش زیاده.

سایر فرم ها :

7.بهتره اضافه کردن یک گروه / کالا در یک فرم و گزارش گیری از گروه / کالا تو یک فرم دیگه باشه.

8.اعتبار سنجی فیلدها اشتباهه و بهتره همزمان عمل فیلتر کردن کلید ها انجام بشه نه در آخرین مرحله

9.حتما باید وقتی میخوایم گروهی رو پاک کنیم نامشو تو تکس باکس بنویسیم که اشتباس ,چرا برای سهولت نشه از دیتاگرید انتخابش کرد و اقدام به حذف / ویرایش کرد؟

10.وقتی گروهی پیدا نمیشه / نیست بازم دکمه حذف فعاله که اشتباس

11.با پاک کردن تکس باکس داده ها رفرش نمیخورن و دوباره نمیان,مثلا نام گروه کالا رو بنویسن و جستجو کنین حالا یه نام دیگه که نیست بزنین,دیتاگرید خالی میشه,حالا حتی با انتخاب آیتم های گروه کالا بازم اطلاعات نمیان.حتی اگه کالای جدید هم ثبت کنین بازم قبلی نمیاد.

12.ویرایش کالا کاملا اشتباس

13.کد کالا در فرم مدیریت انبار باید طبق گروه کالا انتخاب و وارد بشه,کاربر نمیتونه و اصلا نمیشه کد کالا رو همیشه به خاطر بسپاره تا سری دیگه یکی بهش اضافه کنه.

14.کاربر میتونه تاریخ ورود کالا رو بیشتر از تاریخ جاری بده.

15.تکس باکس های قیمت به صورت پولی نمایش داده نمیش که بده مثلا 120000 رو اینطوری نشون نمیده 120,000

16.فرم ها راست به چپ نیست یعنی جای اینکه از راست طبق قائده و استاندارد گذاشته شن از چپ گذاشته شدن

17.کد ملی افراد 10 رقمه اما شما میتونین تو فرم مدیریت اشخاص کد ملی رو هرچقدر دوست دارین وارد کنین.میتونین 20 رقمم وارد کنین!!

18.تلفن بین 6 تا 15 رقمه(به همراه کد شهر) اما شما میتونین 3 رقم یا حتی 100 رقمم وارد کنین که اشتباس.

19.در دریافت قسط بهتره افرادی که قسطی چیزی رو خریدن نمایش داده بشن بعد شما طرف رو سرچ و جستجو کنین و بعد مبلغ قسمت و بقیه رو پر و ثبت کنین .

20.تو گزارشات بهتره همیشه وقتی فرم گزارشات میاد دیتاگرید پر باشه بعد توسط تکس باکس / انتخاب تاریخ رو اطلاعات نمایش داده شده فیلتر گذاری کرد.

21.پشتیبان گیری اشتباس وقتی رو دکمه پشتیبان گیری میزنیم کادر Open میاد درسته ذخیره میکنه اما بهتر ه از SaveFileDialog استفاده کنیم جای OpenFileDilaog

حالا مشکلات جزئی دیگه:

22.کاربر خودش نمیتونه رمزشو عوض کنه.

23.تب خوردن کالاها درسته اما بهتره وقتی قراره یک فیلد حتما پر بشه همون لحظه که میخواد از روش فوکاس بره ارور لازم رو بده.مثلا تو فرم مدیریت انبار کد کالا حتما باید وارد شه پس بهتره همون اول اگه کاربر اینتر زد بگه کد کالا رو وارد کنین اگه وارد کرد بره بعدی باز همینطور اگه نام کالا رو وارد نکرد و اینتر زد ارور بده تا اونم وارد کنه بعد بتونه بره به بعدی.

24.متاسفانه کلیدها کلید ترکیبی یا شورتکات ندارن,مثلا نمیشه کاربر با F1 راهنما رو بیاره,با F5 اطلاعات رو ذخیره کنه و ..

25.مثلا بهتر نبود جاهایی که مثلا قراره انتخاب شه یک دکمه میذاشتی که کاربر بتونه از تو فرم جاریم به اون فرم دسترسی داشته باشه و نیازی نباشه فرم رو ببنده و بره اطلاعات رو ذخیره و دوباره باز کنش؟

مثلا تو فرم مدیریت انبار جای کمبوباکس واحد اصلی یه دکمه + میذاشتی که کاربر با زدن روش براش فرم مدیریت واحد های کالا باز بشه و همونجا واحد اصلی رو اضافه و با زدن دکمه ثبت نامش ذخیره و تو کمبوباکس بیاد.

26.دیتابیس اکسسه و انسان باید آینده نگر باشه.

و کلی مشکل دیگه مثه قدیمی بودن تکنولوژی ساخت که حوصلشو ندارم بیان کنم بعضیاشم دوستان دیگه گفتن.

اگه جایی از برنامت درست و بی عیب بود حتما برات میگفتم اما هیچ کدوم از قسمت های برنامت درست نیست و اشتباس.بالا هم به خاطر ذیق وقت 26 موردشو بیان کردم خواستی بعدا بقیشم میگم.

سری دیگه جای حمله به کسی که بهت عیب های برنامتو گفته بشین مشکلاتی که بیان کرده رو رفع کن.

موفق باشی

بایت بایت

Y_Safaiee
دوشنبه 09 بهمن 1391, 19:00 عصر
با سلام مجدد

راستی دوست عزیز لطفا فرم درباره رو هم شکلشو عوض کنین و جای گذاشتن متن متجرک و مورب که باعث خسته کردن چشم کاربر میشه از متن ثابت یا حداقل حرکت به صورت افقی استفاده کنین.

موفق باشین
بایت بایت

user18
دوشنبه 09 بهمن 1391, 19:41 عصر
عزیز شمایی که میگی کد کالا رو کاربر وارد نکنه و برای هر گروه یه کد کالا خودکار زده بشه من برنامه رو طوری طراحی کردم که کاربر میتونه هم واسه یه کالا گروه در نظر بگیره هم واسه کالا گروه در نظر نگیره نظرت چیه که واسه هر گروه کالا یه کد کالا خودکار تولید نشه و واسه تمام کالاها یعنی چه تو یه گروه باشه چه تو یه گروه نباشه یه کد خودکار تولید بشه نظرت راجع به این چیه

ma.rad
دوشنبه 09 بهمن 1391, 19:59 عصر
برنامه خوبیه ،اما پیشنهاداتی که دوستان گفتن ملاحظه بشه.

Y_Safaiee
دوشنبه 09 بهمن 1391, 20:01 عصر
عزیز شمایی که میگی کد کالا رو کاربر وارد نکنه و برای هر گروه یه کد کالا خودکار زده بشه من برنامه رو طوری طراحی کردم که کاربر میتونه هم واسه یه کالا گروه در نظر بگیره هم واسه کالا گروه در نظر نگیره نظرت چیه که واسه هر گروه کالا یه کد کالا خودکار تولید نشه و واسه تمام کالاها یعنی چه تو یه گروه باشه چه تو یه گروه نباشه یه کد خودکار تولید بشه نظرت راجع به این چیه
درستشم همینه هر کالایی باید کد داشته باشه حالا بعضی ها مثه نرم افزار های کامپیوتر فروشی با توجه به گروه کالا کد کالا میزنن بعضی ها چون ممکنه گروه نداشته باشه خود کالا رو کد میدن.اما همه کالاها و هرچیز ثبتی باید کد داشته باشه.
اما کد کالا باید اتوماتیک و خودکار باشه,اینطوری کاربر نیازی نیست همیشه کد آخرین کالا یادش باشه و خودکار توسط خود برنامه برای کالای مورد نظر کد تعیین میکنه.اون چیزی که باید کاربر خودش وارد کنه جز مشخصات بارکد و سریال قطعه یا کالاست .

موفق باشی
بایت بایت

daneshjo90
دوشنبه 09 بهمن 1391, 20:18 عصر
با عرض سلام

بنده هم برنامه رو دانلود کردم و مشاهده کردم
اول یه تشکر میکنم بخاطر وقتی که برای نوشتنش گذاشتی

بعد از اونم میخوام بگم آقای صفایی راس میگن برنامتون مشکل زیاد داره

فقط سعی کنید انتقاد پذیر باشید

آقای صفایی در صورت امکان به نامه های خصوصی هم جواب بدید ممنون

موفق باشید

user18
سه شنبه 10 بهمن 1391, 14:27 عصر
خوب با تشکر از نظرات دوستان یکی به من بگه گزینه درباره ما رو تو کجا قرار بدم تو کدوم منو قرار بدم اگه تو امکانات قرار نیست باشه اگه منوی جدید میخواد عنوان منوش چی باشه یکی از دوستان گفته بود تو منوی کمک قرار بدم که به نظرم زیاد جالب نیست

user18
سه شنبه 10 بهمن 1391, 14:42 عصر
آقای صفایی گفتین اگه برنامه به سبک برنامه شما باشه پیگرد قانونی داره یعنی ما الان این موضوع رو روشن کنید ما میتونیم در مورد راست به چپ چین کردن فرم هامون از نحوه استفاده شما استفاده کنیم یا شما ناراحت میشید و پیگرد قانونی داره

samadblaj
سه شنبه 10 بهمن 1391, 14:44 عصر
سلام دوست عزیز آقای صفایی با حوصله تمام مشکلات رو بهتون گوش زد کردن عواقب پیشین یک برنامه خیلی دردسر ساز تر و گریبان گیر تر است....

به نظرم سعی کنید یک برنامه حرفه ای سازمانی نصب کنید و UIتون رو ارتقاع بدید.....

موفق باشید./

Y_Safaiee
سه شنبه 10 بهمن 1391, 15:28 عصر
خوب با تشکر از نظرات دوستان یکی به من بگه گزینه درباره ما رو تو کجا قرار بدم تو کدوم منو قرار بدم اگه تو امکانات قرار نیست باشه اگه منوی جدید میخواد عنوان منوش چی باشه یکی از دوستان گفته بود تو منوی کمک قرار بدم که به نظرم زیاد جالب نیست

دوست عزیز حتی اگه ویندوز هم نگاه کنید یا هر اپلیکیشنی معمولا About در منوی Help هست.

خودم منویی به اسم راهنما میذارم و به ترتیب اینها رو توش قرار میدم
راهنمایی
---
خرید و ثبت نرم افزار
بروزرسانی نرم افزار
------
درباره نرم افزار

موفق باشی
بایت بایت

user18
سه شنبه 10 بهمن 1391, 17:04 عصر
آقای صفایی با تشکر از راهنمایی شما البته ببخشید نظر شما درست بود برنامه من بعضی جاهاش اشکال داشت الان دارم روش کار میکنم البته بعضی از اون 26 بندی که گفتین رو دارم کار میکنم انشاالله به زودی برنامه تغییر کرده رو میزارم براتون نظرتونو بگید البته بعضی از اون 26 بند رو اعمال نکردم بنا به دلایلی بعدا در یک پست راجع اون تک تک بندهای اون 26 مورد با هم صحبت میکنیم بلکه بیشتر راهنمایی کنید با تشکر

user18
چهارشنبه 11 بهمن 1391, 11:54 صبح
با سلام خدمت آقای صفایی کی وقت دارین راجع به اون 26 موردی که گفتین یکم تبادل نظر کنیم و از تجربیات شما استفاده کنیم با تشکر از راهنماییهاتون من از اون 26 مورد 11 مورد را رفع کردم

user18
چهارشنبه 11 بهمن 1391, 12:07 عصر
با سلام مجدد من دوباره برنامه تصحیح شده رو قرار میدم دوستان بخصوص آقای صفایی نظرشونو بیان کنند لطفا با تشکر اگه باز ایرادی داره بیان بشه و اگه میشه یه قیمت هم بگید
آقای صفایی خوشحال میشم در مورد اون 26 بند صحبت کنیم بعضی هاشو البته بعضی هاش اعمال شد با تشکر فراوان از شما
http://uplod.ir/pbja7cny3b1f/foroshghah.rar.htm
رمز عبور مدیر سیستم:1

Direlap
چهارشنبه 11 بهمن 1391, 14:45 عصر
برنامتون برنامه خوبیه و با فرم های روتین ساخته نشده این یک نکته مثبتیه.

ولی برنامتون بعد بسته شدن پروسش تو تسک منیجر همچنان بازه و بسته نشده . (در ویندوز هشت من تست کردم )

از افکت هایی استفاده شده که به نظرم لزومی برای این کارا نبود. شاید کاربر بعد چند بار استفاده ازش دلسرد بشه. همیشه سادگی بهتر از طراحی های این چنینی است.

موفق باشید

mze666
چهارشنبه 11 بهمن 1391, 15:29 عصر
برنامه هنوز از لحاظ رنگ بندی و ظاهر فوق العاده ضعیفه.
امکان Resize هیچ پنجره ای وجود نداره.
لیست گروه های تعریف شده رو کجا میشه دید؟ روش درست اینه که لیستی از موجودیت های ثبت شده رو به کاربر نشون بدید بعد با زدن دکمه ویرایش یا حذف و افزودن عمل مربوطه انجام بشه.
وقتی یک گروه جدید ایجاد می کنم توی گرید پایین نمایش داده میشه. برای چی کل گروه های ثبت شده نشون داده نمیشه؟
البته این فقط مخصوص مدیریت گروه ها نیست و واحدها، بانک ها و ... همشون همین مشکل رو دارند.

فرم درباره ما هنوز همون انیمیشن رو داره در حالی که اصلاً نیاز به انیمیشن نیست و اگر هم به نظرتون لازمه درست پیاده سازیش کنید چون الان خرابه.

فکر کنم بزرگترین تغییر Right to left شدن فرم های ورود اطلاعات بود (البته خیلی کامل بررسی نکردم چون واقعاً کار کردن برنامه سخته)

در ضمن دوستمون درست میگن و برنامه بعد از بسته شدن همچنان در Task Manager نشون داده میشه یعنی درست بسته نمیشه این برنامه.

user18
شنبه 14 بهمن 1391, 16:10 عصر
خوشحال میشم دوستان یه نظری راجع به قیمت گذاری این برنامه بدن با تشکر