PDA

View Full Version : سوال: تغییر در اطلاعات با کلیک بر روی گزینه ای در دیتا گرید

masoodz
پنج شنبه 05 بهمن 1391, 15:12 عصر
سلام دوستان
من برنامه ای دارم که یه جست و جو داره که نتایج جست و جو رو در یک گرید نشون میده ، حالا می خوام کاربر وقتی روی اطلاعات یه سطر در گرید کلیک کنه بتونه اطلاعات مربوط به اون سطر رو تغییر بده . ممنون می شم راهنمایی کنید .

daneshjo90
پنج شنبه 05 بهمن 1391, 15:20 عصر
با سلام

والا نمونه کد ندارم ولی میتونم همینطوری تئوری بهت توضیح بدم
میتونی در قسمت event دیتا گرید ویو داخل خاصیت cellclick دستوراتتو بنویسی تا اطلاعاتتو ببره برا ویرایش

امیدوارم درست باشه
چون همین مدل رو برای دابل کلیک رو اطلاعات برای ویرایش اونا استفاده کردم
ولی الان نمونه ندارم بزارم

موفق باشی

danialafshari
پنج شنبه 05 بهمن 1391, 15:21 عصر
سلام
می تونی بایندش کنی به textBox و تغییر بدی یا از خود دیتاگرید
بعد کد آپدیت
وسلام :لبخند:

daneshjo90
پنج شنبه 05 بهمن 1391, 15:24 عصر
وسلام :لبخند:

یادمه از وقتی برنامه نویسی رو شروع کردم همیشه لقمه رو دور سرم میپیچوندم بعدش میخوردم
کلا با راه های طولانی سازگاری دارم

خوب نیست به هر ایده ای بخندید

موفق باشی

danialafshari
پنج شنبه 05 بهمن 1391, 16:10 عصر
خوب نیست به هر ایده ای بخندید
منظورتون چیه؟ اگر به تاریخ پستم نگاه کنید می بینید که پست های ما تقریبا همزمان بودن و زمانی که من پست داشتم مینوشتم مال شما ایجاد نشده بود یا صفحه من رفرش نشده بود پست بعدی بودن دلیل بر دیدن پست بالایی نیست تو این فروم تاحالا چیزی یا کسی رو مسخره نکردم و نمی کنم شکلک خنده هم بخاطر توضیح کلی و سریع خودم بود
لطفا در نوشتن پست دقت کنید

plus
پنج شنبه 05 بهمن 1391, 16:57 عصر
سلام دوستان
من برنامه ای دارم که یه جست و جو داره که نتایج جست و جو رو در یک گرید نشون میده ، حالا می خوام کاربر وقتی روی اطلاعات یه سطر در گرید کلیک کنه بتونه اطلاعات مربوط به اون سطر رو تغییر بده . ممنون می شم راهنمایی کنید .
شاید منظورتون رو درست متوجه نشدم...گرید به طور پیشفرض وقتی یک سلولش روش کلیک بشه و کاربر شروع به تایپ کنه، اون سلول ویرایش میشه...اگه مشخصه EditMode رو برابر EditOnEnter بگذارید، به محض اینکه کاربر روی سلولی کلیک میکنه اون سلول در حالت ویرایش میره...