PDA

View Full Version : تبدیل فارسی تحت داس به ویندوز

شفیعی
دوشنبه 10 آذر 1382, 05:27 صبح
سلام
من یک برنامه دارم که تحت داس وبا فاکس پرو نوشته شده است می خواهم این برنامه را تحت ویندوز بنویسیم اولا می خواهم یک برنامه با بیسیک بنویسم که DBF های این برنامه را لود کرده وبه فارسی تبدیل نماید ثانیا در بیسک چگونه می توان از دستورات SQL استفاده نمود ثالثا یک برنامه نوشته ام که یک فایل TEXT را باز می کند وفارسیهای تحت داس داخل آن را به ویندوز تبدیل می کند ولی وقتی این برنامه را روی DBF ها انجام می دهم درست کار نمی کند
کسی از دوستان در این زمینه کاری انجام داده است ویا سایتی را می شناسد که نمونه برنلمه دراین زمینه داشته باشد

giahchin
سه شنبه 07 بهمن 1382, 15:42 عصر
سلام
آقا من قدیما یک برنامه تحت فاکس پرو نوشتم که محتوای یک فایل بانک اطلاعاتی dbf رو به کد پیج ویندوز تبدیل میکنه .
به کارت میاد ؟

شفیعی
سه شنبه 07 بهمن 1382, 19:48 عصر
سلام
دوست عزیز خیلی ممنون
من می خواهم این کار را با VB انجام دهم

linux
سه شنبه 07 بهمن 1382, 20:34 عصر
فایلتو یصورت تکست اکسپورت کن و تبدیل کن بعدش برگردون به هر نوع دیتا بیسی که می خواهای

سه شنبه 07 بهمن 1382, 22:38 عصر
سلام

‌‌GIAHCHIN عزیز
بکار من میاد :)
لطفا برا من بفرستینش - یا بهتره همینجا ATTACHMENT کنین شاید بقیه دوستان هم خواستن که اونو داشته باشن
ممنون میشم

اصلان

bidad_faryad@hotmail.com

علیا
چهارشنبه 15 بهمن 1382, 18:17 عصر
از سایت صاءب سافت استفاده کن soebsoft.com

giahchin
دوشنبه 20 بهمن 1382, 16:17 عصر
سلام

‌‌GIAHCHIN عزیز
بکار من میاد :)
لطفا برا من بفرستینش - یا بهتره همینجا ATTACHMENT کنین شاید بقیه دوستان هم خواستن که اونو داشته باشن
ممنون میشم

اصلان

bidad_faryad@hotmail.com

سلام،
با عرض پوزش از این همه تاخیر :oops:
آخه سرم خیلی شلوغه :cry:
این تابع را در برنامه foxpro تحت داس نوشتم و کارش هم اینه که یک عبارت رو از فارسی سپند داس به فارسی ویندوز تبدیل میکنه .
اگه بخواهید متن فارسی یک بانک foxpro تحت داس رو به ویندوز تبدیل کنید میتونید توسط دستور Replace تمام فیلدهای بانک رو تبدیل کنید :
Replace fieldname with conv(fieldname) x
و بعد با visual foxpro بانک رو بخونید و با فرمت mdb ذخیره کنید

تابع conv.prg ضمیمه است .

شفیعی
جمعه 24 بهمن 1382, 06:00 صبح
سلام
از همه دوستان متشکرم
من می خواهم این کار با VB انجام دهم :oops:

شفیعی
جمعه 15 اسفند 1382, 22:45 عصر
سلام
کسی از دوستان راه حلی برای حل این مشکل ندارد :oops:

شفیعی
چهارشنبه 20 اسفند 1382, 05:06 صبح
سلام
لطفا بنده را راهنمائی کنید

شفیعی
چهارشنبه 06 خرداد 1383, 04:30 صبح
سلام
:?:

کم حوصله
چهارشنبه 06 خرداد 1383, 09:45 صبح
سلام
آقای شفیعی من تو یکی از کارهای دوست عزیزمون آقای نوربالا دیدم این کار صورت گرفته با ایشان تماس بگیرید شاید گره از مشکلتان بگشاید :wink:

راستی فراموش نشود که ما را هم در کسب تجربیاتتون شریک کنید :oops: :wink: :mrgreen: :flower:

Hossein Bazyan
چهارشنبه 06 خرداد 1383, 13:54 عصر
سلام آقای شفیعی
همان برنامه را که با بیسیک نوشته اید و فایل متن را میخواند همان را با فاکس پرو بنویسید و در فاکس برنامه ای بنویسید که DBF را بازکند و سپس هر فیلد از DBF را بگیرد و تبدیل به کد ویندوز نماید و در یک فایل Text ذخیره کند . این کار را برای تک تک فیلدها انجام دهید و هر فیلد را داخل یک فایل قرار بدهید حال در VB برنامه ای دیگر بنویسید که فایلهای متنی ایجاد شده را بخواند و اطلاعات آنها را در Mdb شما ذخیره نماید . من هر دو برنامه را هم برای فاکس و هم برای VB نوشته ام یعنی با فاکس اطلاعات موجود در DBF را به کد آن در ویندوز تبدیل کرده و در ویندوز با VB آنها را در Mdb قرار داده ام . هم برای ویندوز سینای 95 و هم ویندوط فارسی نوین و هم برای XP
موفق باشید

شفیعی
جمعه 08 خرداد 1383, 16:34 عصر
سلام
دوست عزیز اگر زحمتی نیست برنامه هایت را برایم ارسال کن
با تشکر ناصر شفیعی

Hossein Bazyan
شنبه 09 خرداد 1383, 01:44 صبح
دوست عزیز برنامه فاکس را نمیدانم کجا گذاشته ام اما برنامه VB را برات میفرستم اما در مورد برنامه ها :
در برنامه فاکس فایل DBF را باز کن و فیلدهای یک رکورد را بخوان و در یک‌فایل Text در مسیری مشخص قرار بده ( دقت کن که هر فیلد را باید تک تک‌داخل فایل متنی بنویسی و سپس با برنامه VB آنرا در MDB قرار دهی ) حال برنامه VB را اجرا کن قبل از آن مسیر فایل متنی را در VB مشخص کن سپس در برنامه VB نام فایل MDB همچنین جدولت را تعریف کن و برنامه را اجرا کن در ListBox که قرار دادیم میتوانی کلمه بعد از تبدیل را ببینی . برای تک تک فیلدهایت باید این کار را تکرار کنی . یعنی توسط فاکس آنها را داخل فایلی متنی بنویسی و توسط VB آنها را در تبدیل و در MDB قرار دهی . البته من برنامه کامل آنرا ( هم فاکس و هم وی بی ) نوشته بودم اما خیلی وقت است که از آن استفاده نمیکنم چون من در برنامه هایم از فارسی استفاده نمیکنم نمیدانم آنها را کجا قرار داده ام . امیدوارم این برنامه به دردت بخورد .